Přejít k hlavnímu obsahu

Jak budou vypadat Vánoce britské královské rodiny? Děti nesedí u stolu s rodiči, Harry a Meghan zřejmě budou chybět

To, že je život v britské královské rodině plný různých pravidel, je všeobecně známo. Některá tradiční pravidla královské rodiny jsou ale tak zvláštní, že je obyčejný člověk pochopí jen těžko. A stejně tak je tomu i o Vánocích. Jak tráví vánoční svátky ti, kterým v žilách koluje modrá krev? A dočkají se pozvání i Harry s Meghan?

Vánoční tradice britské královské rodiny

Vánoce v britské královské rodině se drží tradičních zvyklostí, což odpovídá jejich vztahu k monarchii a tradicím, které jsou staré již stovky let. Slavnosti začínají účastí na bohoslužbě v kostele svaté Maří Magdalény v Sandringhamu, následované obědem, kde se podává krocan s různými nádivkami, včetně šalvějové, cibulové a kaštanové, doplněný o pečené brambory, bramborovou kaši, pastinák a růžičkovou kapustu. Vánoční pudink, tradiční anglický dezert, je zdoben cesmínou, poléván kořalkou a servírován zapálený. A nejedná se pouze o efekt! Podle tradice se pudink zapaluje proto, aby odehnal vše zlé od rodiny a domácnosti.

Na rozdíl od většiny Británie probíhá rozdávání dárků již 24. prosince odpoledne. Zatímco většina britských rodin si vyměňuje dárky až 25. prosince, v královské rodině je tradičním zvykem předávat si je o den dříve během odpoledního svátečního čaje. Dárky jsou předem položeny na velký stůl a následně mezi členy rodiny rozděleny. Tato tradice má kořeny v německých zvyklostech, což asi nikoho nepřekvapí vzhledem k tomu, že britská královská rodina vychází z původně německé panovnické dynastie Koburků.

Největší skandály britské královské rodiny: Páska s hákovým křížem nebo románek s ženatým mužem

Skandály se nevyhýbají ani britské královské rodině. Pojďme si připomenout ty největší z nich. V minulosti přední stránky bulvárních novin plnila například fotografie prince Harryho s páskou s hákovým křížem na ruce či lízání nohou vévodkyně Sarah.
svetzeny.cz

Děti nestolují se svými rodiči

Řád a pravidla v britské královské rodině jsou velmi striktní a týkají se všech různých aspektů. Pravidla jsou tu na všechno a děti se jim učí hned od narození. Etiketa stolování rozhodně není jednoduchá ani v běžném životě, natož když člověk vyrůstá v královské rodině. Kromě toho, že mají členové britské královské rodiny zakázané jíst některé potraviny jako jsou například mořské plody, cibule nebo česnek, k narozeninám dostávají vždy stejný dort, mají specifický způsob jak držet příbor i používat ubrousek a další pravidla, existuje také striktně nastavený zasedací pořádek, který je dodržován i o Vánocích.

Bývalý královský šéfkuchař Darren McGrady deníku Mirror prozradil, že malé děti o Vánocích nesmí stolovat se svými rodiči. Děti mají svůj speciální dětský stůl v dětském pokoji, kde jí. Proč tomu tak je? Právě kvůli striktním pravidlům, která platí při stolování. Předpokládá se, že malé děti nejsou dost rozumné na to, aby zvládly pravidla dodržovat. A tak sedí u stolu zvlášť. Ke svým rodičům a ostatním členům rodiny se mohou připojit až v momentu, kdy jsou dostatečně velké na to, aby pravidla stolování pochopily a dodržovaly. McGrady se svěřil také s tím, že v Sandringhamu musel s britskou královskou rodinou personál trávit celé dva týdny. To znamená, že Vánoce se svou vlastní rodinou musel oslavit buďto 22. prosince, nebo až po Novém roce.

Jídelníček Meghan Markle: Čtyřicátnice nikdy nevypadala lépe a ženy po celém světě se inspirují jejími návyky

Meghan Markle má velkou lásku k dobrému jídlu a pití. V letech 2014 až 2017 vedla svůj vlastní lifestylový blog The Tig (nazvaný podle jejího oblíbeného toskánského červeného vína Tignanello), kde pravidelně sdílela recepty. Jaké je tedy oblíbené jídlo manželky prince Harryho k snídani, obědu a večeři?
svetzeny.cz

Harry a Meghan se zřejmě nedočkají pozvání

Ačkoliv by se mohlo zdát, že spory mezi královskou rodinou a Harrym s Meghan utichly, není to tak úplně pravda. Podle zdrojů z princova okolí prý totiž tito dva stále čekají na pozvání, které se ale pravděpodobně již nedostaví. I přes to, že to chvíli vypadalo, že alespoň Vánoce stráví Harry a Meghan ve společnosti královské rodiny, pravděpodobně tomu tak nebude. A co je důvodem? Nedávno byla totiž publikovaná kniha s názvem Endgame od spisovatele Omida Scobieho.

Ten ve své knize odkazuje zpátky do minulosti, konkrétně do roku 2021, kdy byla Meghan Markle pozvána na rozhovor s Oprah Winfrey. Kromě jiných informací zde bylo naznačeno, že se dva starší členové královské rodiny obávají o to, jakou barvu pleti bude mít potomek Meghan a Harryho, princ Archie. Právě tyto dva členy označil spisovatel v holandském překladu své knihy jako vévodkyni Kate a krále Karla III. Autor knihy se sice obhajuje s tím, že se jedná o chybu v překladu, nicméně tato informace vyvolala ve společnosti velký rozruch. Odborníci na královskou rodinu tvrdí, že neexistuje způsob, jakým by mohl král Karel III. pozvat Harryho a Meghan, aniž by tím nerozrušil Kate a Williama, kteří by pravděpodobně odmítli účast.

Zdroj článku