Přejít k hlavnímu obsahu

Bestiální zločinec Jaroslav Stodola: Co dnes dělá mnohonásobný vrah bez špetky emocí, jenž se svým činům vysmál

Info ikona
Jaroslav a Dana Stodolovi

Společně se svou manželkou spáchal Jaroslav Stodola (57) osm chladnokrevných vražd. Své zločiny oba příliš nepromýšleli, přesto jim dlouho procházely. Když za nimi spadla klec, vrah neprojevoval žádnou lítost. Naopak. Během vyprávění jedné z vražd se dokonce smál, když si vzpomněl, jak mu tělo vyklouzlo a začalo sjíždět po schodech na manželku. Z jeho bezcitnosti až mrazí…

Budoucí manželé se znali delší dobu, ale v tu chvíli ani jednoho nenapadlo, že by kdy mohli být spolu. Plnohodnotný vztah však navázali až v roce 2001. V tu dobu měla Dana za sebou dvě nepodařená manželství a Stodola pro změnu čtyři odsouzení za své zločiny. ‚‚Ideální” pár, který měl díky rozhazovačné ženě hluboko do kapsy, začal postupně vymýšlet, kde sehnat další a další peníze a nemuset je vracet.

Historce o mrtvole se Jaroslav smál

Jaroslav svou partnerku obdivoval, pro něho byla naprosto dokonalá, i když slovo práce jí nic neříkalo. „To byla baba. Rázná, perfektní,“ uvedl Stodola pro televizi Prima v pořadu Bez lítosti z valdického vězení, kde si za své hrůzné činy odpykává doživotí. K dobru také přidal historku, ze které běhá mráz po zádech. ‚‚To jsme takhle nesli jedno tělo na půdu, že ho pověsíme. On mi vyklouzl z rukou a po hlavě pink, pink, pink po schodech a přímo na Danu,“ smál se Jaroslav, jenž postrádá špetku emocí a potvrzuje tak svou notně narušenou psychiku. 

Mnohonásobní vrazi neměli žádné zábrany

Manželé neměli své činy zcela promyšlené, ale vždy se snažili, aby jejich běsnění na nebohých seniorech vypadalo jako sebevražda. To pak ve výsledku vrhalo dost nepříjemné světlo na vyšetřovatele. Zpětně si veřejnost kladla otázky, jak je možné, že ignorovali stopy po škrcení, rány na hlavě a další důkazy toho, že onen nebožtík rozhodně neodešel na svět dobrovolně. Jaroslav neměl žádné zábrany a říkal si, že když jim prošlo tohle, projde jim snad už všechno. Postupně tak s Danou okradli a zavraždili osm lidí. Poslední vyhlédnutou oběť však nezabili a to se jim stalo osudným.

Spartakiádní vrah znásilňoval a brutálně vraždil ženy v Praze, nyní je na svobodě

Ve společnosti získal přezdívku “spartakiádní vrah”, i přes to, že všechny skutky spáchal ještě před zahájením spartakiády. Jiří Straka má na kontě několik napadení, znásilnění a tři vraždy žen v Praze. Za své činy si odseděl 10 let ve vězení a následujících 10 let strávil v psychiatrických léčebnách. V roce 2004 byl propuštěn a nyní je na svobodě.
svetzeny.cz

Stodola chtěl vzít všechnu vinu na sebe

Po zatčení chtěl vzít zamilovaný muž všechnu vinu na sebe. Při výslechu ho ale vyšetřovatelé nachytali na detailu, který neznal. V tu chvíli mu došlo, že Dana vraždila také bez něho. „Přišli a ptali se mě na ten případ. Tak říkám jo, to jsem byl taky já. Chtěli ukázat jak. A byl jsem v p*deli,“ prozradil Stodola, jehož pořádně naštvalo, že mu manželka zatajila vraždu dalšího člověka. „V tu dobu jsem měl fakt vztek. Ona udělá sólovku a neřekne mi to,“ přiznal Jaroslav upřímně v pořadu, kde mluví zcela otevřeně a bez servítek. Co by také mohl vrah odsouzený na doživotí ztratit…?

Doživotí pro manželé Stodolovi

Soud tak samozřejmě poslal na doživotí také Danu, která byla v mnoha ohledech ještě brutálnější než její partner. Touha po penězích jí zatemnila mozek a chtěla stále víc. Dokonce se na Jaroslava snažila hodit svou sólo akci, to jí však nevyšlo. Po zatčení se několikanásobnému vrahovi dle jeho slov prý ulevilo, posledního člověka, kterého Dana vytipovala už zabít nechtěl. „Neházím to na ni, jedeme na půl, ale já byl zamilovanej trouba,” dodal Jaroslav na adresu své manželky. 

Podle bestiálního páru se natočil také film Manželé Stodolovi, jenž vstoupil na plátna kin v únoru letošního roku.

Na konci videa můžete vidět, jak dnes Jaroslav vypadá

Zdroj článku