Přejít k hlavnímu obsahu

5 tipů, jak si užít dovolenou

Znáte to - máte rezervovaný hotel, vypsanou dovolenou, nové plavky a nemůžete se dočkat, přesto se do prázdninové nálady nemůžete dostat. Podle psychologů totiž většina lidí jednoduše neumí odpočívat. Máme pro vás pár tipů, jak na to a na závěr i soutěž!

1. Připravte se na cestu

Klimatizace v letadle, cestovní nervozita, exotická jídla, sportování a pobyt na slunci mohou nepřipravenému organismu způsobit nemalé potíže. Několik týdnů před odletem je proto vhodné zvýšit příjem vitamínů, hlavně betakarotenu, vitamínu B, C a rovněž probiotik.

2. „Vyčistěte“ si hlavu

Před odjezdem na dovolenou si „vyčistěte“ pracovní kalendář, dokončete rozpracované projekty, oznamte klientům i kolegům svoji nepřítomnost a najděte za sebe zástupce. Poproste kamarádku, aby vám chodila pravidelně zalévat květiny a před odjezdem ukliďte byt, abyste se nevrátili do nepořádku. Jen tak si vaše mysl oddychne a odpoutá od povinností, na které byste jinak stále mysleli.

3. Dejte si pauzu od technologií

Namísto surfování na Facebooku nebo Instagramu si přečtete knihu, ke které se nemůžete už od Vánoc dostat. Oddych od technologií prospěje mysli i unaveným očím a na pár dnů díky tomu utečete každodenní realitě, kterou by vám jinak vaši přátelé, jejich fotky i statusy, přípomínali. 

4. Jedete si odpočinout!

Máte milion plánů, co na dovolené chcete procestovat, jaké plážové atrakce chcete vyzkoušet, jaké restaurace, barvy a místa musíte navštívit a jaké památky neminout? To je možná důvod, proč se z dovolené vracíte domů unavené a vystresované. Určete si 3 až 4 hlavní aktivity, které chcete absolvovat a ty si rozložte po dobu celého pobytu. Tak se nebudete stresovat, když něco nestihnete, nebo si budete moct upravit naplánovaný program podle aktuální nálady.

5. Pečujte o své zdraví

V létě si vychutnáváme slunce a pláže, ale nesmíme zapomínat, že je to také období, kdy roste riziko bakteriální a kvasinkové infekce, které dovedou znepříjemnit každou dovolenkovou idylu. Samozřejmostí by proto měl být i intimní sprchový gel, případně tablety na řešení už vzniklého problému. Právě k tomu jsou určené například přípravky Beliema® od společnosti Idelyn®.  „Kvasinkové a bakteriální infekce si u žen, které jimi trpí vyžadují relativně přísný režim – dávat pozor na neprodyšné oblečení a měnit si mokré plavky za suché,“ vysvětluje gynekolog Tomáš Fait. „Důležité je udržet populaci laktobacilů v pochvě, která udrží ostatní škodlivé bakterie ve správném množství. Toho dosáhneme prostřednictvím probiotik, které v sobě obsahují například Beliema Effect vaginální tablety. Laktobacily můžeme podpořit též používáním Beliema Expert Intim Gelu nebo Krému, díky obsahu prebiotické složky,“ dodává. Původ infekce je často identifikován nesprávně, a tak i zvolená léčba nemusí být účinná. Proto je dobré používat na léčbu produkt, který řeší jak bakteriální, tak i kvasinkovou infekci.

Letní S.O.S
Zdravotnická pomůcka Beliema® Effect vaginální tablety obsahuje probiotické kmeny Lactobacillus acidophilus a kyselinu mléčnou, které pomáhají obnovit a stabilizovat rovnováhu vaginální mikroflóry a zároveň redukovat nepříjemné příznaky vaginálního zánětu, jako je svědění, podráždění, pálení, neobvyklý výtok či nepříjemný zápach.  Naopak kosmetické přípravky intimní mycí gel a uklidňující krém Beliema® Expert obsahují speciální ochrannou probiotickou složku BioEcolia®, kyselinu hyaluronovou, která podporuje hojení drobných kožních poranění a zvlhčuje sliznici i pokožku. Kromě toho obsahují také kyselinu mléčnou a boritou, které obnovují přirozené vaginální pH, a uklidňující složky aloe vera (gel) a měsíček lékařský (krém). Více na webu www.idelyn.cz.

Soutěž

Vyhrajte balíček intimní kosmetiky Idelyn - konečně sama sebou, která pomáhá udržet ideální pH prostředí a působí preventivně před kvasinkovými či bakteriálními infekcemi. 3 z vás získají produkty intimní hygieny: intimní gel + zklidňující krém + vaginální tablety. Stačí odpovědět na otázku ve formuláři do 20. 6. 2019. Odpověď najdete ZDE.