Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop zdraví na únor 2024: Raci by se něměli přejídat, Váhy budou řešit problém s nohama

Info ikona
Znamení zvěrokruhu

Únor patří k měsícům, kdy už si opravdu uvědomujeme, že nám dochází energie a většina z nás už nedočkavě vyhlíží jaro a spolu s ním i slunce. Na naše fyczické i psychické zdraví má vliv mnoho faktorů. Ovlivňuje ho i astrologie. Každé znamení zvěrokruhu bude řešit trochu jiné věci, ale obecně tento měsíc ovlivní naše ledviny. Proto si dávejte pozor nejen na nastydnutí, ale i na jejich očistu v podobě bylinkových čajů a detoxikačních šťáv. Co dalšího čeká zrozence jednotlivých znamení, pokud jde o zdraví?

Beran

Berani se mohou v únoru radovat, protože mohou očekávat zlepšení zdravotního stavu, zejména pokud jde o imunitu. Je znát, že se snažíte dodržovat příjem vitamínů a minerálů. Nepolevujte, jakmile se budete cítit lépe a rýma bude pryč. Pokud se na to budete cítit, snažte se mít dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Svižnější procházka vám udělá dobře i po psychické stránce

Býk

Pokud jste to ještě neudělali, objednejte se na všechny letošní preventivní prohlídky. Nezapomeňte ani na dermatologii, kde vám zkontrolují znaménka na kůži. Právě teď je totiž ideální čas pro jejich případné odstranění. Téma pokožky budete řešit po celý měsíc. Mohou se objevit vyrážky a opary, jež mohou souviset s chronickým stresem. Zkuste se zaměřit více na odpočinek

Blíženci

Jakmile se mění počasí a teploty venku, můžete být v únoru více náchylnější k nachlazení, které doprovází kašel. Tyto potíže mohou nejvíce pocítit astmatici a kardiaci. Budou-li hodně vysoké mrazy, dejte si venku přes ústa třeba šálu, ať nedýcháte studený vzduch. Plíce posílí lipový nebo mateřídouškový čaj, který uvolňuje hleny. Imunitu posílí zázvor a kurkuma. 

 

Lékaři radí 7 míst na těle, kde byste se nikdy neměli dotýkat

Věděli jste, že existují části těla, kterých byste se jednoduše nikdy neměli dotýkat? Lidské tělo je fascinující mechanismus, ale existují místa, která bychom měli chránit a dodržovat určitá pravidla ohledně jejich manipulace. Lékaři a odborníci na zdraví dlouhodobě zdůrazňují, že například zadek je jednou z těchto oblastí. Které jsou další?
svetzeny.cz

Rak

Vaším tématem je sklon k přejídání. Důvodem může být buď velká nuda, nebo velký stres. Často jíme u televize nebo u počítače a ani si nevšimneme, kolik toho vlastně spořádáme. Při stresu se zase přes den nenajíme a pak spořádáme večer, na to přijdeme. Je-li to váš případ, snažte se o dodržování jídeního plánu. 5 porcí rozvrhnutých do celého dne. Uvidíte, že nejen přestanete přibírat, ale přestanou i problémy se zažíváním.

Lev

Lvi trpí na správné držení těla, což mívá za následek bolesti zad a kloubů. Nejvíce je pocítí ti, kteří mají sedavé zaměstnání. Budete-li pravidelně provádět cviky zaměřená na záda, bolestem předejdete. Během dne je navíc důležité dělat si přestávky a alespoň na deset minut se projít, třeba jen po chodbě. V těchto dnech se vyhýbejte stresu, nenakládejte na sebe zbytečně moc a co půjde,odložte až na přelom února a března.  

Panna

Bolesti hlavy, které mohou tento měsíc přijít, mohou souviset s krční páteří, ale pravděpodobnější příčinou budou emoce. Opatrní buďte zejména v obodbí kolem úplňku. Bolesti hrozí více u žen v klimakteriu nebo těhotným, což souvisí nejen s emocemi, ale i s kolísavou hladinou hormonů. Pokud v sobě máte vztek nebo lítost, snažte se je kompenzovat a pustit ze svého těla ven. Z pohledu čísnké medicíny mohou způsobit blokádu jaterní energie čchi, jež se promění v horko a stoupá do hlavy.  

Vědci potvrzují: Tyto potraviny jezte denně. Potlačíte záněty a snížíte riziko vzniku Alzheimera a dalších nemocí

Abyste dokázali účinně bojovat proti zánětům v těle, vsaďte na konzumaci potravin, které dokáží výrazně ovlivnit vaše celkové zdraví. Přečtěte si, jaké potraviny je vhodné jíst, abyste potlačili záněty a zároveň snížili riziko vzniku nemocí až o polovinu.
svetzeny.cz

Váhy

Tento měsíc se mohou objevit potíže s prouděním lymfy. Pokud její systém dostatečně nefunguje, mohou se dostavit problémy s otoky nohou, ale i se svěděním kůže nebo zácpou. Lymfu rozpoudíte jednak pomocí masáží, ale také dostatkem tekutin a pohybu. Nezapomeňte také tělu doplnit vitamín D, protože únor ještě patří mezi měsíce, kdy slunce svítí nejméně dní. A tento vitamín, důležitý pro imunitu a kvalitu kostí, čerpáme právě ze slunečních paprsků.   

Štír

Zařaďte do své každodenní rutiny ranní cvičení jógy nebo minimálně pár protahovacích cviků. Nakopne vás to energií, která vám pak vydrží minimálně po celé dopoledne. Navíc protahování prospěje také vašim kloubům, které se mohou během února ozývat více než kdy jindy. Buďte na sebe opatrní také pokud jde o upadnutí nebo drobné úrazy. Činnosti náročné na soustředění nechte raději na jindy.  

Střelec

Únor bude pro Střelce v oblasti celkem uspokojivý. Nebudete mít větší problémy, ale aby to tak zůstalo, zaměřte se na péči o své zdraví. Dbejte na dostatek vitamínů a pohybu, jakkoli to může znít jako klišé. Ideální je přidat do jídla třeba čertvé klíčky nebo řeřichu, kterou si můžete vypěstovat na okenním parapetu i v květináči

Vědci potvrzují, že mozek nemusí stárnout: Stačí pro to udělat těchto pár kroků

Stárnutí se nevyhne nikomu z nás. A ať proti němu bojujeme sebevíc, stejně ho na sobě jednoho dne zaznamenáme. A to nejen po fyzické, ale i po kondiční a psychické stránce. Alespoň v tom jsme do dnešního dne všichni žili. Vědci ovšem přišli s tvrzením, že mozek stárnout tak úplně nemusí. A stačí k tomu pár jednoduchých kroků.
svetzeny.cz

Kozoroh

Kozorozi by se měli mít na pozoru co se duševního zdraví týče. Tvrdě pracují, mají výsledky, ale někdy se mohou dostat do smyčky stresu, negativity a také úzkosti, která má nepřímý vliv na další aspekty jejich zdraví. Věnujte se více činnostem, které vám dělají radost. Také se vyhýbejte "toxickým" lidem ve svém okolí, kteří pouští do vašeho života negativní energii

Vodnář

Vodnáři chtějí znát všechny informace o svém zdraví, takže se snaží podpořit své tělo preventivními programy a vyšetření, které odhalí problém hned v zárodku. Je to v pořádku, ale nepozorujte se tolik. V únoru se snažte více opatrovat své oči, nepřepínejte je příliš. Pokud se vám zdá, že se váš zrak horší, zajděte na změřené dioptrií třeba jen do optiky, kde se nemusíte dlouho dopředu objednávat.  

Ryby

Jako citlivější bytosti budete tento měsíc více reagovat na  na únorové tendence oslabení ledvin a močového ústrojí. Snažte se více pít, především pak čistou vodu nebo bylinkové čaje. Potížím se záněty močového měchýře se vyhnete i zvýšením příjmu vitaminu C a doplňky stravy s brusinkami a zlatobýlem. Celkově by vašemu tělu pomohla i odlehčená jídla z čerstvých surovin, jež neobsahují velké množství "chemie" v podobě "éček". 

Zdroj článku