Přejít k hlavnímu obsahu

Zažívací trable? Víme, jak jim předcházet

Střevní problémy patří k nejčastějším zdravotním komplikacím v době dovolených. Krušné chvilky ale nejsou to jediné, co vám mohou přivodit. Průjmy mohou celkově rozhodit rytmus vašeho organismu. Existuje ale snadné řešení.

V mnoha oblíbených destinacích se ve vodě nacházejí bakterie, na které náš organismus není zvyklý. Jejich požití je nejčastější příčinou cestovatelského průjmu. Druhým důvodem, proč vás může potrápit, je pak konzumace jídla, které nebylo řádně ochráněno před venkovní teplotou. 

Raději balenou

Přestat pít vodu z vodovodu ale nestačí. Často se zapomíná, že je používána v místní kuchyni, jsou jí ředěny džusy a šťávy, nebo je z ní tvořen led v nápojích. Odstranit je tedy nutné všechna rizika. Pokud chcete mít 100% jistotu, že nepřijdete do kontaktu s bakteriemi ve vodě, odmítejte led i nápoje z barelů nebo z postmixu. Vyžadujte naopak pití v plechovkách nebo v lahvích. Kupte si také zásoby balené vody. Omývejte si ovoce i zeleninu ještě jednou. Jednu láhev si také umístěte do koupelny. I takové čištění zubů kohoutkovou vodou se vám  nemusí vyplatit.

Jídlo s rozvahou

Obezřetní buďte také při výběru pokrmů. Nezapomeňte, že ve vyšších teplotách se daleko rychleji množí bakterie, plísně, jídlo se snadněji kazí. A nedodržení teplotního řetězce nemůžete při stravování například v hotelu nebo v místních restauracích příliš ovlivnit. O něco vyšší riziko je pak na ulici u pouličních prodejců. Vždy si zkontrolujte, že máte stravu dobře uvařenou, vyhněte se pokrmům, které obsahují syrové maso a ideálně se vzdejte také mořských specialit.

 

Reklama na léčivý přípravek. Tvrdé tobolky Imodium® a tablety dispergovatelné v ústech Imodium® Rapid 2mg obsahují loperamid-hydrochlorid a jsou k perorálnímu podání.  Před užitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. Držitel registrace McNeil Products Ltd., UK. Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Walterovo náměstí 329/1, 158 00 Praha 5-Jinonice. MAT/5315/04/2018

 

Štěstí pro připravené

Štěstí přeje připraveným, říká se. Buďte tedy připraveni i vy. Neustále s sebou noste antibakteriální gel nebo ubrousky, kterými se můžete otřít před konzumací jakéhokoli jídla. Mějte zabalený i SOS lék, který rychle vyřeší případné potíže. Doporučujeme volit takový, který obsahuje účinnou látku loperamid, která reguluje pohyb střev a tím prodlužuje průchod potravy střevem, jako je například IMODIUM® Rapid. IMODIUM® Rapid zároveň vyvolává stažení svalstva análního svěrače, čímž snižuje únik stolice a nutkání na stolici. Neovlivňuje přirozenou střevní mikroflóru a svým účinkem pomáhá při průjmu obnovit přirozený rytmus střev. Díky prodlužení průchodu potravy střevem může tělo začít vstřebávat tekutiny, soli a živiny, jak to dělá za normálního stavu. Léčivý přípravek IMODIUM® Rapid je ve formě tablet rozpustných v ústech, tedy nemusí se zapíjet a je tedy vhodný i pro děti od 6 let.