Přejít k hlavnímu obsahu

Co o vás prozradí starověký japonský horoskop? Zjistěte, jaké je vaše znamení zenových mistrů

Info ikona
Japonský horoskop

Východní astrologie patří k těm nejpropracovanějším a nejpřesnějším. Chcete-li zjistit více o své osobnosti a třeba i o tom, jak si vybrat životního partnera, zkuste se řídit japonským horoskopem zenových mistrů. Ten vychází z data vašeho narození, podobně jako ten evropský. Vystihuje nejen vaše povahové rysy, ale najdete v něm i vše, co se týká i vašich vztahů s ostatními lidmi.

V japonské kultuře existují hned dva horoskopy, podle kterých se místní řídí, plánují si svou budoucnost a dokonce si v souladu se znamením vybírají i životního partnera. Jeden z horoskopů vychází z čínského horoskopu a reprezentuje ho dvanáct znamení zvířat. Druhý, starověký horoskop zenových mistrů, více připomíná náš evropský horoskop. Zohledňuje den a měsíc narození, oproti našemu horoskopu rozlišuje ale jen jedenáct symbolů.

Želva (19.1. - 14.2.)

Želva je pověstná svou pomalostí, v japonské astrologii ale reprezentuje spíše klid, rozvahu a inspirující moudrost. Navenek můžete působit trochu chladně, kdo ale nakoukne pod váš tvrdý krunýř, odhalí ve vás zábavného společníka, který může okolí v mnohém inspirovat. Jste také velice obětaví a k druhým jemní a pozorní. Pokud vám v životě o něco jde, umíte být vytrvalí, až paličatí. Jako partneři jste zásadoví, věrní a oddaní, nedokážete ale odpouštět zradu nebo přetvářku.

Třešňový květ (15.2. - 20.3.)

“Užívej dne!” to je vaše životní heslo. Chcete se každý den bavit, prožít něco zajímavého, máte romantické představy a toužíte po spalující vášni. Je radost s vámi trávit čas, ale ne každý to snese dlouhodobě. Neumíte moc vypnout, žijete v každé chvíli naplno. Jste energičtí, milí, veselí, na někoho můžete ale působit až rozjařeně a povrchně. Nikde nevydržíte moc dlouho, přelétaví umíte být i ve vztazích. Konflikty s druhými si snadno způsobíte i nedostatkem taktu a nerespektováním soukromí druhých. Můžete tak nechtíc způsobit druhým bolest, vy sami jste přitom splachovací, problémy si nepřipouštíte, na ožehavé situace s lehkostí zapomínáte. 

Slunce (21.3. - 29.4.)

S tímto znamením se pojí síla, sebevědomí a odvaha. Za svými sny si jdete s odhodláním, žádná překážka pro vás není problém. Umíte myslet pozitivně, neztrácet naději, štěstí je vám obvykle nakloněno. Lidé na vás obdivují váš optimismus, někdy jste ale až trošku naivní a idealističtí. Ve vztahu umíte být až nepříjemně majetničtí a žárliví

Bambus (30.4. - 4.6.)

Umíte být silní a sebevědomí, ale snadno se necháte rozhodit neúspěchem nebo názorem okolí. Raději než sami na sebe se spoléháte na vedení druhých, jste loajální zaměstnanec, nápomocný kolega, dobrý člen týmů, ale nemíváte - k vlastní škodě - moc ambice se prosadit a snažit posunout výš. Přitom jste přirozeně inteligentní, snadno se učíte novým věcem, poradíte si i pod tlakem, jistě máte na víc. Jako partner toužíte po dobrodružství a neustálé vášni, vztahy vás často rychle omrzí. Nemíváte problém s nevěrou nebo ukončením vztahu bez hlubších emocí.
 

Jaké jste znamení podle afrického horoskopu? Zjistíte o sobě to, co jste ještě nevěděli

svetzeny.cz

Buvol (5.6. - 6.7.)

Buvol symbolizuje sílu, energii, občas až agresivitu. Vše intenzivně prožíváte, v práci i osobním životě dřete naplno, máte jasné cíle, za kterými si ambiciózně jdete. Nejste ovšem zbrklí, vaše výsledky jsou promyšlené, pečlivé, budící respekt. Na životního partnera kladete někdy až přehnané požadavky. Záleží vám na společných hodnotách, koníčcích, upřímnosti. Nevěru nikdy neodpustíte, za zradu jste ochotni se ošklivě mstít.

Lotosový květ (7.7. - 1.8.)

Občas působíte jako zasněná éterická bytost z jiného světa. Máte čisté srdce, jste upřímní, nápomocní, svou naivitou si ale někdy u druhých koledujete o průšvih. I když vás někdo zneužije a zraní vaše city, dokážete si zachovat důstojnost a nadhled, neumíte se na druhé zlobit a cítit zášť. Životem jdete s hlavou vztyčenou, hledáte upřímné city. Druhé dokážete ohromit svou vnitřní krásou, empatií a charitativním cítěním.

Japonský most (2.8. - 27.8.)

Tak jako mosty zvládají tíži těch, kdo přes ně kráčí, vy často na bedrech zodpovědně a oddaně nesete tíhu za druhé, ať už v rodině nebo profesně. Jste tmelícím prvkem kolektivu, jste společenští, obíbení a inspirující. Nmáte problém být otevření novému a neznámému, jste kreativní, máte smysl pro humor. Jste romantická duše, někdy se ale necháte zaslepit vášní a pletete si ji s láskou

Oblázek (28.8. - 10.10.)

Jako kámen jste pevní, ale můžete na druhé také působit vážně až chladně. I když si druhé k sobě nepouštíte moc blízko a můžete působit až příliš rezervovaně, ti, co se k vám dostanou blíž, ví, že našli opravdového přítele. Je na vás spoleh, držíte slovo, umíte zachovat tajemství. V životě máte rádi stabilitu, v lásce toužíte po pevném vztahu na celý život.
 

Který z antických bohů vládne vašemu znamení horoskopu: Blížencům bohyně moudrosti, Štírům vládne Hádes

svetzeny.cz

Císař (11.10. - 18.11.)

Máte silnou touhu po moci, jste vůdčí typ, autoritativní, ale dokážete druhé správně motivovat a máte za to jejich přirozené uznání a obdiv. Pozor ale, ať se nad druhé nepovyšujete, samolibost a pýcha rozhodně respekt nevyvolá. Ve vztahu umíte být upřímní, vášniví, rádi partnera zahrnujete pozorností i dárky. Nesnesete ale, aby koukal po druhých.

Císařovna (19.11. - 26.12.)

K tomu, abyste byli šťastni, potřebujete druhé. Jste trochu pohodlní, vyhovuje vám, když vás někdo vede, vymýšlí vám program i životní nasměrování. Od druhých potřebujete slyšet chválu a obdiv, to je váš hnací motor. Nebaví vás ani trávit čas o samotě, býváte hodně společenští, jako partneři oddaní, hodně rodinně zaměření. Ve vztahu nemáte problém zastávat podřadnější roli, k partnerovi potřebujete vzhlížet. Ženy císařovny se rády zdobí, dbají na svůj zevnějšek, rády se obklopují kvalitním designem a uměním.

Měsíc (27.12. - 18.1.)

Hodně dáte na svou intuici, šestý smysl, zajímá vás esoterika a tajemno. Jste vnímaví, kreativní, přirozeně inteligentní. Díky obrovské fantazii si umíte poradit v každé zapeklité situaci. Umíte si jít odhodlaně za svými sny, nemíváte jich ale zrovna málo. Když se zamilujete, tak naplno, kvůli lásce snadno ztrácíte hlavu i pevnou půdu pod nohama. Neopětovaná láska vás dokáže zranit. Obecně míváte sklony k melancholii, umíte být náladoví, nejsou vám cizí sklony k depresi.
 

Zdroj článku