Přejít k hlavnímu obsahu

Utratili jste přes Vánoce příliš mnoho peněz? Začněme nový rok finančně správně a ušetřete

Info ikona
Jak šetřit peníze?

V období před Vánocemi a mezi svátky se peníze z účtu pohybují rychleji než jsme zvyklí. Stále ale můžete začít nový rok finančně správně. Svět ženy vám poradí, jak na to.

Nový rok začínáme s blaženým pocitem štěstí, protože máme v paměti vzpomínky na bohatý a štědrý prosinec, který nás zaplavil dárky, dobrým jídlem a skvělou společností. Každá zábava ale něco stojí, a tak se z našich peněženek vykutálelo zřejmě víc než bychom si přáli. Začněme nový rok finančně správně díky těmto užitečným tipům:

1. Zůstaňte pozitivní

I když něco nevyšlo nebo jste utratili více, než jste plánovali, zůstaňte pozitivní a nic si nevyčítejte. Trávíte-li čas vyčítáním, neprospěje to vaší psychice a čas už stejně nevrátíte. Přemýšlejte o této situaci spíše jako o naučném zážitku a zaměřte svůj čas a energii na vytvoření plánu, který vám pomůže vrátit vaše finance zpět a zvolte si správnou cestu, jak dát něco stranou. Koneckonců máme za sebou těžký rok, který nebyl ideální pro vytváření značných finančních rezerv.

Info ikona
Jak šetřit peníze?

Klíčové rozdíly mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi: Hodně čtení, málo pomluv

Úspěch vyžaduje silnou vůli, trpělivost a hodně tvrdé práce. Někteří lidé věří, že jsou předurčeni k úspěchu, jiní sebe naopak odsoudili. Vykládají, jak jsou nešťastní, jak jim život hází klacky pod nohy a úspěch je v nedohlednu. Skutečností je, že tento postoj dělá z člověka vítěze nebo poraženého.
svetzeny.cz

2. Vytvořte si plán

Stejně jako seznamy úkoly, které nám pomáhají je efektivněji splnit, finanční a spořící plány nám pomohou držet peníze pohromadě. Pokud máte k zaplacení neuhrané složenky nebo jiné dluhy, měli byste si tyto částky seřadit podle důležitosti. Bylo by dobré zaplatit co nejdříve věci, které opravdu hoří! Jinak vás čekají upomínky, které vaši peněženku opět zatíží. Pokud vám peníze chybí, mohou vás pomoci peníze ze spořícího účtu. Poznamenejte si však i tyto částky, abyste je mohli později splatit.

Po několik následujících týdnů bude vaše motto jasné: Neutrácejte zbytečné peníze a odložte nákupy pro radost na později. Pokuste se každý měsíc vrátit nějaké peníze zpět. Nejlepší je jednat podle pravidla 50/30/20, které říká, že bychom měli do budoucnosti investovat 20 procent svého příjmu a odložit ho stranou. Pokud plánujete dovolenou nebo nákupy, měli byste začít odkládat peníze a nikdy si na tyto záležitosti nepůjčovat. Poté již nemusíte odečítat požadovanou částku ze svého příjmu najednou, ale sáhnete do úspor a budete vědět, co si přesně můžete dovolit.

Ještě není pozdě. Začněte nový rok 2021 úspěšně!

Stačí pár pouhých triků a můžete začít nový rok mnohem uvolněněji a v lepší náladě. Svět ženy vám prozradí, jak na to!
svetzeny.cz

3. Prodávejte staré věci

Toto je další zdroj příjmu a skvělý způsob, jak ušetřit nějaké peníze. Prodávejte staré oblečení, nepoužívané předměty jako je nábytek nebo dekorativní prvky. Uděláte někomu radost, vyděláte na tom něco a doma budete mít více prostoru. Jde tedy o prospěch pro všechny zúčastněné strany. Malý bazárek může být rovněž velice zábavný! A zkusit to můžete i naopak. Než si něco koupíte za běžnou cenu, zjistěte možné slevy na jiných portálech. Mnoho produktů si můžete koupit téměř nové a za výjimečnou cenu.

Jennifer Aniston: Přerušovaný půst je její rada na dokonalou postavu

Herečka Jennifer Aniston spoléhá na velmi specifický typ půstu. Nejen, že má díky němu dokonalou postavu, ale i dobrý pocit. Vyzkoušíte ho také?
svetzeny.cz

Bylinková encyklopedie podle vašeho znamení zvěrokruhu. Co pomůže právě vám?

Na každý neduh existuje nějaká bylinka. Stejně tak bychom mohli říci, že i každé znamení zvěrokruhu má své bylinky, které na ně působí víc než na ostatní podle toho, k jakým neduhům jsou tito jedinci náchylní. Léčivé bylinky vám pomohou nastartovat organismus, osvěžit mysl a uzdravit nemocné tělo.
svetzeny.cz