Přejít k hlavnímu obsahu

Znamení, že je váš vztah naprosto v pořádku a má budoucnost

Info ikona
Spokojený vztah

Co je v dnešní době normální? Některým párům funguje volný vztah a neřeší, s kým se kdo vídá, jiní si zase neumí představit, že by je partner podvedl. V životě chceme jen partnera, který splní naše požadavky. Jak tedy rozpoznat, že je vztah v pořádku? Přinášíme vám znamení, podle kterých to poznáte.

Jak poznat, že je vztah v pořádku?

Všichni máme negativní předpojatost nebo-li tendenci zaměřovat se na špatné stránky. To nás činí kritičtějšími vůči našim vztahům než bychom měli být”, odhaluje v článku pro Psychologytoday.com Gary W. Lewandowski Jr. Ph.D. Dobré časy jsou pro vás samozřejmostí a stávají se součástí vztahu, takovou, kterou není třeba jakkoliv ohodnotit. A problémy? Ty umí vynikat. Pojďte se podívat na to, jak poznat, že je vztah v naprostém pořádku.

1. Váš vztah je v pořádku, pokud jste sami sebou

Můžete být a jste často sami sebou, přesně takoví, jací být chcete. Partner vás přijímá bez výjimek a vy jeho také. Nesnažíte se navzájem měnit, nejste z těch, kteří říkají, že musí udělat to nebo ono, abyste druhé milovali. Partner vás nebude soudit, naopak vás bude milovat kvůli tomu, že se nebojíte říct svůj názor, umíte se prosadit a akceptujete se vzájemně.

2. Cítíte se spolu pohodlně? Vztah má budoucnost

Sblížit se s někým, otevřít se mu a dovolit si být zranitelní, není vždycky jednoduché. Někdy i ve vztahu máte určité zábrany. Najdete-li člověka, kterému se umíte otevřít a je to vzájemné, pak se ho držte. Zranitelnost je někdy náročná, znamená to, že vám může druhý ublížit tak, jak to nečekáte. Ovšem mít se komu svěřit, druhému důvěřovat, to je přesně to, co dělá vztah vztahem.

6 věcí, které ničí vztah. Dejte si na ně pozor!

Vztahy se rozpadají z různých důvodů. Někdy si partneři přestávají rozumět, vyvíjí se a s nimi se mění jejich názory, nevěra, žárlivost, vzdálenost, různé životní cíle a podobně. Někdy přesně víte, proč to tak je. A jindy ani netušíte, že děláte věci, které ničí váš vztah. Jaké to jsou?
svetzeny.cz

3. Hádky ke vztahu patří, ovšem ne ty vážné

Hádáte se? Každý se ve vztahu občas nepohodne, to je naprosto běžné. Důležité je to, kvůli čemu se hádáte. Pokud jsou to maličkosti, kterým se za pár dní zasmějete, ale ty důležité věci řešíte v klidu a racionálně, pak nemáte vážnější problémy. Umíte spolu projít ruku v ruce náročnějším obdobím, které může přirozeně nastat, ale podporujete se, stojíte při sobě a to je důležité.

4. Projev respektu je pro zdravý vztah klíčový 

Nesouhlasíte a nemusíte mít radost ze všeho, co partner dělá. Některé věci vidíte rozdílně. To je v pořádku. Pokud to nejsou zásadní a důležité věci, můžete mít různé zájmy, názory i potřeby. Síla spočívá v tom, že se respektujete. Umíte si vyjít vstříc, akceptujete, že druhý chodí rád na ryby, přestože vás to nebaví a podobně.

5. Vztah má budoucnost, pokud trávíte čas spolu, ale i sami

Užíváte si vzájemnou společnost a čas, který spolu trávíte. Ať je to večer, kdy si sednete po celém dni a povídáte si, na dovolené, nebo při cestě autem a podobně. Zkrátka je vám spolu dobře a víte to. Je fajn s někým sdílet přítomnost a mít z toho radost. Podobně však rádi trávíte čas odděleně. S přáteli, rodinou, sami. Ať už jdete na kávu, na večeři s kamarády, do fitka nebo na dámskou či pánskou jízdu. Je důležité užívat si čas odděleně, kdy pěstujete své zájmy, utužujete přátelské vztahy nebo si užíváte klid doma.

Zdroj článku