Přejít k hlavnímu obsahu

Vaše poloha při spánku vypovídá o vaší osobnosti: Spíte jako voják, hvězdice nebo embryo?

Přemýšleli jste někdy o tom, co vaše oblíbená poloha při spánku vypovídá o vaší osobnosti? O povaze člověka vypovídají nejen zvyky, preference a chování, ale i to, jak nejčastěji v noci usíná. Níže se podívejte na pět nejčastějších spánkových poloh a na to, co vypovídají o vaší osobnosti.

Ukázalo se, že způsob, jakým se rozhodnete spát, může hodně vypovídat o vaší osobnosti. Podle britské odbornice na řeč těla a vztahy Annabelle Knightové může vaše oblíbená poloha při spánku prozradit vše od toho, jak vnímáte problémy, jací jste až po způsob, jakým komunikujete s ostatními. Prohlédněte si pět nejčastějších poloh při spánku a najděte tu svou. Pokud spíte každou noc v jiné poloze, pak patříte mezi mnohotvárné osobnosti.

Poloha embrya

Pokud spíte jako miminko v poloze plodu, tedy stočení do klubíčka, hledáte útěchu a možná se potýkáte s nejistotou a malým sebevědomím. Jde vlastně o jednu z nejčastějších spánkových poloh, což dává smysl, protože takto jste spali, když jste byli v děloze. Právě z toho důvodu to poskytuje určité pohodlí a vrací vás to do dětských let. Mimo jiné to poukazuje na to, že jste mnohem víc citlivější, než ostatním ukazujete. Potřebujete porozumění a soucit, váš tvrdý zevnějšek je pouze přetvářka a způsob ochrany vaší křehké duše.

Mohlo by se vám líbit

Vědecká studie radí, kdy je dobré chodit spát a proč: Můžete se vyhnout srdečním onemocněním a mrtvici

Tělo potřebuje tak nutně spánek, stejně jako vodu či jídlo, přesto mnoho lidí nespí ani déle než šest hodin. Lidem, kteří málo a špatně spí, hrozí nejen srdeční nemoci. Spánek patří mezi nejdůležitější mechanismy pro regeneraci těla, přesto ho lidé opomíjejí. S jakými výsledky přišla nová studie?
svetzeny.cz

Poloha na břiše

Tato spánková poloha na břiše s hlavou otočenou na jednu stranu a s rukama buď obtočenýma kolem polštáře nebo roztaženýma na obě strany. Zpravidla symbolizuje otevřené, zábavné osobnosti, které však poměrně často skrývají úzkostné myšlenky. Tito lidé jsou většinou velmi impulsivní a mají vůdcovské sklony, vše potřebují mít naplánované a neradi jsou něčím zaskočeni. Díky své povaze a vytrvalosti často dosáhnou svých snů.

Poloha na zádech

Lidé, kteří podřimují na zádech s rukama spuštěnýma k bokům nebo s jednou rukou zvednutou, jsou také známí jako vojáci, protože tato poloha vypadá, jako byste stáli v pozoru. O těchto typech spáčů je známo, že se berou velmi vážně a často mají vysoké nároky jak na sebe, tak na ostatní. Jsou zvyklí být středem pozornosti, mají vše nalajnované a dodržují určitou rutinu. Jsou velkými dříči, ale jejich přílišná upřímnost je někdy na škodu.

Mohlo by se vám líbit

Kvalitní spánek jako základ zdravé životosprávy: Dopřejte si ho konečně!

Těžko se vám usíná, několikrát za noc se probouzíte a ráno na vás v zrcadle zírají unavené pandí oči, zkrátka jste vysátá a bez energie? Tenhle problém má spousta lidí současné generace. Než ale sáhnete po antidepresivech nebo jiném chemickém koktejlu, raději předem načerpejte informace o přírodních možnostech...
svetzeny.cz

Poloha na boku

V této poloze spíte na boku s mírně pokrčenýma nohama. Lidé, kteří takto spí, jsou obvykle společenští a pohodoví, ale mohou být příliš důvěřiví a nechají se často jinými zneužívat. Jinak se nenechají lehko vyvézt z míry a většinou žijí poklidný život. Lidé, kteří nejčastěji spí na boku nejsou konfliktní a rádi se přizpůsobí i životním změnám. Dobře vycházejí s každým, dokonce i s cizími lidmi, což může vést k tomu, že mají široký okruh společenských kontaktů.

Poloha hvězdice

Lidé, kteří spí v poloze hvězdice, spí na zádech s rukama nataženýma nad hlavou a nohama rozkročenýma. Je to vlastně nejméně oblíbená spací poloha, ale i když jsou tyto typy lidí možná nekonvenční, jsou z nich milí a věrní přátelé. Spáči typu hvězdice jsou solidární, empatičtí a skvělí posluchači. Jsou velmi dobrodružní, ale přesto dávají v životě přednost klidné rodinné atmosféře.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček