Přejít k hlavnímu obsahu

Příšerná tchyně: Máme pro vás zaručený návod, jak na ni vyzrát a nezbláznit se z toho

Info ikona
tchyně

Málokterá žena se může pochlubit s tím, že dobře vychází se svou tchyní. Jak vyzrát na příšernou tchyni, která vás neustále kritizuje, dělá vám naschvály a dává vám najevo, že pro vašeho partnera nejste dost dobrá? Máme pro vás zaručený návod!

1. Zjistěte důvod, proč se k vám chová tak příšerně

Aby bylo jasno, tím, že pochopíte, proč se k vám vaše tchyně chová tak hrozně, se její chování nezmění. Umožní vám to ale předvídat její kroky a pochopit, z čeho pramení její útoky na vás. V momentě, kdy pochopíte, jak přemýšlí, budete moci dopředu kalkulovat, a tím pádem se lépe vypořádat s jejími posměšky. Je také dobré všímat si toho, jaké jsou spouštěče jejích útoků vůči vám. Možná pokaždé ztropí scénu, když jste u ní na návštěvě. V tom případě se s partnerem domluvte, že vy už tam jezdit nebudete, když se neumí chovat. Nebojte se těchto rázných řešení, s taktikou „ty do mě kamenem, já do tebe chlebem“ nad pekelnou tchyní nikdy nezvítězíte. Pokud se vás snaží ztrapnit na veřejnosti, tiše ji ignorujte a bavte se s někým jiným. Ona jen čeká na záminku k dramatu a hádce, nejlépe jí to „osolíte“, když si jí nebudete všímat.

2. Minimalizujte kontakt

Omezte kontakt na naprosté minimum. Je to těžké, zvláště pokud už máte děti, pro které je jejich vztah s prarodiči důležitý. Musíte však pochopit, že toxické vzorce jejího chování se do budoucna pravděpodobně nezmění, proto je nejlepší taktikou držet si ji co nejdál od těla. Pamatujte na to, že to, jak se chová, více vypovídá o ní než o vás. Pokaždé, když do vás necitlivě rýpe, se vás pouze snaží zlákat k tomu, abyste se s ní začala hádat, tuto radost jí neudělejte. V momentě, kdy na vás začne útočit, vykliďte pole. Musíte jít dát najevo, že tady jí „pšenka nepokvete“. Zlé narcistické tchyně se přímo vyžívají v hádkách, čím více na ni budete reagovat, tím spíš se jí nezbavíte. Mlčení a odchod bude pro ni největší trest, protože si svou zlost nebude mít na kom vybíjet.

Info ikona
Odjezd

3. Nikdy se nesnižujte na její úroveň

Pomlouvá vás za vašimi zády, osočuje vás a uráží? Určitě to ve vás vyvolává vztek, ale nikdy se nesnižujte na její úroveň. Už jsme nastínili, že nemá cenu se s ní pouštět do konfliktů, avšak je také důležité umět si stát za svým a neustupovat. Nenechte se do ničeho tlačit, s klidem jí vždy odvěťte, že je to její názor, ale vy si to uděláte po svém. Vhodné je použít psychologickou taktiku „pokažené gramofonové desky“, která spočívá v tom, že neustále dokola opakujete to samé. Cílem není daného člověka rozčílit, ale zařídit, aby si uvědomil, že jeho požadavek je neoprávněný.

4. Stanovte si hranice

Říká se, že ublížit vám může jen ten, komu to dovolíte. Zásadní je stanovit si hranice s tchyni už na začátku. Nebojte se ozvat! Tuto chybu dělá spousta žen, nechají tchyni například chodit k nim domů, a posléze se diví, že je tam pečená vařená. To je špatně, už na začátku jí musíte dát jasně najevo, co si (ne)přejete. Možná se bude snažit vás či vašeho partnera vydírat a manipulovat s vámi, ale stůjte si za tím. Nenechte si od ní diktovat, jak máte uklízet, vychovávat své děti a jak by měl vypadat váš život. Jasně jí musíte dát najevo, že toto není její starost. Velmi přínosné je, když se váš partner za vás postaví, to na tchyně platí dvojnásob. Nebojte se proto svěřit se mu s tím, jak se k vám tchyně chová.

Info ikona
Silná žena