Přejít k hlavnímu obsahu

Psychologické triky, díky kterým si okamžitě získáte každého

Info ikona
Psychologie

Používáte-li tyto triky každý den, je velká šance, že si vás hned každý oblíbí. Je totiž vědecky dokázáno, co je třeba říkat, abyste u ostatních byli oblíbeni. Záleží už jen na vás, jestli budete přirození, naučíte se jeden z triků a nebo jestli jste takoví přirozeně.

Pochvalte ostatní

Tím nemyslíme osobu, se kterou mluvíte a chcete udělat dojem. Ale chvalte lidi z vašeho okolí. Takto ukážete svému protějšku, že vás zajímají i ostatní lidé, a projevíte sympatie.

Péče o přátele přátel

Pokud jste pozváni na narozeninovou oslavu kamaráda a jsou tu jeho přátelé, které neznáte, uděláte dobrý dojem, pokud projevíte zájem a účastníte se konverzací.

Diskrétní kontakt

Malý dotek na rameni, když procházíte kolem, krátký kontakt během konverzace: gesta jako tato ukazují vaši důvěru a zvyšují zájem protistrany. Je důležité nepřehánět to s fyzickým kontaktem, protože přílišná snaha může rychle působit rušivě.

Nechte mluvit druhou osobu

Dobrá konverzace je charakterizována skutečností, že oba z dvojice říkají stejné množství informací. Pokud mluvíte jen o sobě, druhá osoba se rychle cítí „vyloučena“ a projevujete sobectví, proto je důležité nechat toho druhého mluvit o sobě a se zájmem naslouchat.

Nemějte žádné předsudky

Studie ukázaly, že prvních pár sekund, kdy se s někým poprvé setkáme, si o něm uděláme názor. Někdy trochu ukvapeně, když poprvé odsoudíme někoho jako neatraktivního a najednou si během rozhovoru uvědomíme, že je opravdu milý. Nejsme-li na začátku svým protějškem tak nadšení, ovlivní to způsob, jakým se k němu chováme. Snažte se být otevřený novým lidem a nebýt zaujatý.

Horoskop: Tato 3 znamení jsou chorobně žárlivá ve vztahu

svetzeny.cz

Nejpopulárnější účes tohoto roku: Toto je nejlepší účes, který nosí i Miley Cyrus nebo Billie Eilish

svetzeny.cz