Přejít k hlavnímu obsahu

Příběh ze života: „Čekám dítě, ale otcem není můj manžel,” svěřuje se Eva. Terapeutka radí, jak situaci vyřešit

Děti jsou radost a jejich příchod na svět bývá většinou spojován s těšením. Rodiče se připravují na svou novou roli. Ne vždycky je ale vše tak, jak jste si vysnili. V životě se dějí různé věci. Může se to zamotat víc, než jste si kdy mysleli a z radosti se mohou stát spíše starosti. A některé věci se prostě zpátky nedají jen tak jednoduše vrátit. Své o tom ví i Eva, která trne hrůzou z toho, že se její manžel dozví, že dítě, které čeká, není jeho.

Pohodové manželství, které se kazilo

S manželem jsme spolu deset let. Brali jsme se mladí a užívali jsme si života. Pracovali na kariéře, cestovali, zařídili si bydlení. O dítě jsme se snažili tři roky, lékaři, kolečko plodných a neplodných dní. Podepsalo se to na našem vztahu, kazil se, omezoval se na otázky typu: Tak co? Zase nic? Achjo, tak znova, kdy máš plodné dny? Už to nebyla láska, ale spíš povinnost. Musela jsem na služební cestu za nemocnou kolegyni a docela mi to přišlo vhod, dva dny bez manžela. Trochu jsem pila a skončila v posteli číšníka, který na mě celý večer pomrkával a k drinkům mi posílal taky nakreslená srdíčka. Byl to jen sex, kdybych neměla povolené zábrany alkoholem, nikdy by se to nestalo.

Zjistila jsem, že jsem těhotná

Přijela jsem domů a vše se vrátilo do starých kolejí. Čekali jsme na plodné dny, ale mě pak sklátila nějaké viróza, takže jsme se do intimností nemuseli nutit. Do toho manžela čekal spermiogram. Celkem mi to vyhovovalo, pořád jsem se za své uklouznutí styděla a zapřísáhla se, že už budu vzorná manželka. Špatně od žaludku mi bylo snad každý den a gynekolog potvrdil těhotenství. Nejdřív jsem se radovala, byla šťastná, že KONEČNĚ jsem se dočkala. Pak přišla ledová sprcha. Doktor odhadl dobu početí a spadala přesně na dobu mé pracovní cesty. Tím, že jsme čekali na plodné dny, jsme měli s mužem tyhle věci předem naplánované.

Mám říct manželovi, že dítě není jeho?

Domů jsem přišla jako ve snách a asi tři dny nebyla schopná dát se dohromady. Co mám dělat? Vůbec nevím. Manželovi jsem nakonec řekla, že jsem těhotná. Slzy dojetí, že se nám ta snaha vyplatila. Mám ze sebe hrozný pocit, vůbec nevím, co dělat. Má právo na pravdu. Jenže o něj nechci přijít. Chci mít kompletní rodinu. Manžela miluju, byla to chyba, kterou už nezopakuji. Poučila jsem se. Mám mu to říct? A co když to náhodou zjistí jinak?

 

Příběh ze života: "Za manželem přišla bývalá přítelkyně s tím, že je otcem její dcery. Nevím, jak to přijmout," zoufá si Helena

Přijmout, že má partner dítě, není pro každou ženu samozřejmostí. Pokud je tento fakt známý už od začátku vztahu, je to mnohem jednodušší, než když vám přijde tato informace do života nečekaně. Nová situace zasáhne výrazně do nejen do rodinného života, ale také do partnerství. Své o tom ví Helena, kterou během jednoho krásného odpoledne nečekaně překvapila manželova bývalá přítelkyně.
svetzeny.cz

Vyjádření terapeutky Lucie Mucalové

Děkuj za Vaši odvahu sdílet tento příběh. Ať se nám to líbí či ne, i tohle je život a je na naší zodpovědnosti, jak se k situacím postavíme, jakou cestu zvolíme. Jelikož z pozice terapeutky nevím, co je pro Vás dobře a špatně, nenabízím jasné a zaručené rady, první, co mě napadalo, ať moje slova berete jako povrchové inspirace bez hloubky, bez detailní znalosti toho, co a jak žijete. Prožít noc s cizím mužem, co Vám dával pozornost a ve spojení s alkoholem, může u některých lidí probouzet jasné hodnocení. Z mojí pozice se na příběh dívám mnohem šířeji a zajímám se o to, co je za tím pokušením, proč dostalo zelenou. To, co je na povrchu tak jasné, že v hloubce tak jiné. Žádný internetový článek není pro Vaši situaci dostatečný. Může být pouze impulzem. Každé rozhodnutí v sobě něco nese, otázkou je, pro co se rozhodnete žít. Nikdo Vám nedá “záruku”, že to zůstane Vaším tajemstvím. Nikdo Vám nedá záruku ničeho. Život je série neustálých voleb. Umím si představit, že teď prožíváte rozporuplné emoce, včetně strachu, pocitů viny, taková vnitřní horská dráha. Rozhodně na to nebuďte sama, řekněte si o pomoc. Ano, nikdo to za Vás nerozhodne, ale sdílením můžete vidět některé věci jasněji, což Vám podpoří na další cestě

Kdo je Lucie Mucalová

Koučka, terapeutka, párová poradkyně inspiruje ženy, jak zvolnit, nadechnout se a získat zpátky svou životní energii. Napomáhá ke spokojenějším vztahům. 

Kontakt na Lucii najdete na www.wellnesspromysl.cz.

Zdroj článku