Přejít k hlavnímu obsahu

Atraktivní ženy snižují IQ mužů, ukazuje studie

Ne nadarmo se říká, že muži milují očima. Vzhled, atraktivita či přitažlivost. Říkejme tomu jakkoliv, ovšem nejnovější nizozemská studie odhaluje překvapivá fakta ohledně randění. Konkrétně o tom, co se děje s mužem, pokud randí s krásnou ženou. Pouhou poblázněnou zamilovanost v tom ale nehledejte. Co konkrétně uvádí tato studie?

Studie odhalila, že muži trpí mentálním úpadkem, pokud jsou v blízkosti krásných žen nebo na ně jen myslí. Důležitý fakt, který musíme zmínit je ten, že „krása“ je subjektivní, tedy nepředstavujte si modelky, které mají míry 90-60-90, ani ženu s velkými ňadry a vysportovanou postavou. Jednoduše jakmile vás nějaký muž zařadí do kategorie „krásná“, je hotovo. A co to znamená pro muže? Klesá jejich IQ!

Muži se stávají dočasně méně inteligentními, když mluví s atraktivními ženami osobně

Vědci požádali účastníky výzkumu, aby se zapojili do rozhovorů o neutrálních tématech. Studenti byli náhodně přiřazeni k interakci s partnerem stejného nebo opačného pohlaví. Kognitivní funkce (někdy poznávací funkce) byly hodnoceny před interakcí i po ní pomocí různých úkolů paměti a pozornosti. Výkon mužů v těchto úkolech výrazně poklesl po interakci se ženou a ještě více po interakci s atraktivní ženou. Kognitivní funkce žen zůstaly konzistentní bez ohledu na to, zda interagovaly s jedincem stejného nebo jiného pohlaví – a bez ohledu na atraktivitu druhého jedince. Novější výzkumy naznačují, že i pouhé předvídání interakce se ženou, jejíž fyzická přitažlivost je neznámá, může zhoršit kognitivní výkon mužů.

Studie: 7 nejhorších potravin pro váš mozek

Konzumace nezdravých potravin, alkoholu a ryb se rtutí může negativně ovlivnit kognitivní funkce. I když se těmto věcem nemusíte úplně vyhýbat, je dobré je omezit. Odhady předpovídají, že demence postihne do roku 2030 více než 65 milionů lidí na celém světě. Naštěstí můžete snížit riziko onemocnění tím, že ze svého jídelníčku vyřadíte určité potraviny.
svetzeny.cz

Proč se muži stávají méně inteligentními?

Autoři naznačují, že výkon mužů může v takových situacích klesat, protože mohou být zaujati svým sexuálním zájmem o ženu a mohou se aktivně snažit zapůsobit na potenciální partnerku (studie Karremans et al., 2009).

Vědci pochopili, že když muž vidí hezkou ženu, jeho první reakcí je udělat na ni dobrý dojem. Taková myšlenka ovládne jeho mozek a ponechá jen málo prostoru pro jiné záležitosti. Výzkum také odhalil, že když žena potká okouzlujícího muže, její mozek to neovlivní a může normálně myslet. Vědci se domnívají, že i tento fakt je důvod, proč dívky na střední a vysoké škole studují lépe než chlapci.

Co dělá ženu atraktivní?

I když vás to, dámy, asi nepřekvapí, muži mají rádi ženy, které se smějí jejich vtipům. To dokazuje přímo studie, kdy se ženy stávají automaticky více atraktivními, pokud shledají svůj protějšek vtipným. Vědci také zjistili, že muži tíhnou k ženám v červené barvě. Je zajímavé, že ženám se líbí i muži v červené barvě. Co vás rozhodně překvapí je zrcadlení. Studie ukázaly, že mužům se líbí, když ženy nenápadně zrcadlí jejich činy. Pokud se například dotkne svých vlasů, počkejte několik okamžiků a pak se ledabyle dotkněte vašich vlasů. Nemáte svou holčičí partu? To je velká chyba! Je čas sestavit dívčí četu. Vědci zjistili, že ženy vypadají ve skupinách ještě atraktivněji a nazývají to „efekt roztleskávačky“.

Zdroj článku