Přejít k hlavnímu obsahu

4 známky toho, že váš vztah má ještě šanci. Nevzdávejte to a pokuste se zachránit, co se dá

Brát vztahy za samozřejmost není dobrá cesta. Stane se z něj, možná ani nebudete vědět jak, stereotyp, který se vám po čase začne zajídat. A vy začínáte přemýšlet nad tím, zda je ještě šance na jeho záchranu nebo máte jít od toho a najít si někoho nového. Jak to poznat? Podívejte se na známky, že váš vztah má ještě šanci.

Kdy vztah stojí za záchranu?

Jsem ochoten dát si tu práci, abych tento vztah zachránil? Vzájemný závazek vůči vztahu samotnému - a jeho nápravě - je vždycky důvodem k naději,” píše v článku pro Psychology Today Andrea Bonior, Ph.D., klinická psycholožka. “Když je ochoten vyhledat radu pouze jeden partner ve vztahu, nemusí existovat společná motivace vztah zachránit,” dodává Andrea Bonior, Ph.D. Když však cítíte, že na vztahu oba chcete pracovat, pak stojí za záchranu. Jaké jsou další známky toho, že váš vztah má ještě šanci?

1. Stále se učíte, rostete spolu

Lidé se rozhodují ukončit vztah i ve chvíli, že se cítí zaseknutí, že stojí na místě a nepohybují se vpřed. A podle některých je nutné se neustále posouvat kupředu. Ale to nemusí být vždycky špatně. Vztah je takový, jaký je. Zjistíte-li, že vás vztah neustále tlačí, nějakým způsobem kupředu, není to ztracené. Dokážete-li se učit z toho, co vás potkává, ze všeho, čemu ve vztahu čelíte, ještě není pozdě. Stojí za to, abyste se s partnerem semkli a společně na obnově vztahu pracovali.

Je váš partner ten pravý? 5 varovných signálů, že není

Víte, že jste s tím správným člověkem? Stoprocentní jistotu asi nebudete mít nikdy, přesto však někdy vidíte věci tak, jak chcete. Růžové brýle mohou být ve vztahu poměrně dlouho a trvá, než lidé odhalí, jak to ve skutečnosti je. Jak poznat, že není ten pravý? Zaručený návod na to neexisujte, ale pár indicií by vám mohlo napovědět.
svetzeny.cz

2. Stále se spolu smějete

Ač máte pocit, že už chcete jít o dům dál a začít někde nový život, stále vás partner umí rozesmát. I když se snažíte sebevíc nesmát, pobaví vás, co řekne. Jeho obvyklé vtípky, přeřeky a podobně, to tam pořád je? Smích může vztahu opravdu prospět a sblížit vás. Navíc ulehčuje přečkat těžké časy, které se objeví v každém vztahu. Pokud se spolu umíte a můžete smát, je stále naděje, že můžete s partnerem vztah obnovit. 

3. Pamatujete si ty hezké věci

Když něco končí, obvykle vidíte jen to, co bylo špatně. Partner si neuklízel ponožky, nepomáhal doma s ničím, nechával vás doma a podobně. To dobré, to se bere tak nějak automaticky nebo jako samozřejmost. Když však vzpomínáte na to, jak jste se poprvé setkali, je to krok správným směrem. Společně si vzpomenete na daný okamžik? Vzpomínáte si, co vás svedlo dohromady a proč jste vztah začali? Pohled do minulosti umí rozproudit všechny pocity, které mohou být někde zasunuty.

4. Stále vám na sobě záleží

Neptáte se partnera běžně, jak se má, jak mu je, ale stále vám na něm záleží? Když je nemocný, pečujete o něho, obáváte se, když se zraní nebo mu chcete pomoct, když v práci řeší nepříjemnosti? Stále vám na něm záleží a to se nedá vymazat. Má to váš partner nastaveno stejně? Je to správný impuls k tomu, abyste se pokusili krachující vztah opět dát dohromady. Pokud oba máte snahu a záleží vám na sobě vzájemně, ještě to není ztracené.

Zdroj článku