Přejít k hlavnímu obsahu

Kráska z Modré laguny Brooke Shields: matka ji nechala v deseti letech pózovat nahou pro Playboy, na pravou lásku si musela počkat

Info ikona
Brooke Shields

Kdo by neznal modrookou krásku s výrazným obočím a hřívou krásných hnědých vlasů, která na počátku osmdesátých let zářila ve filmu Modrá laguna? V té době jí bylo pouhých čtrnáct let a už si podmanila Hollywood. Jak dětství před kamerami herečku Brooke Shields poznamenalo a jak se jí daří dnes?

Brooke Shields má působivou linii předků – je potomkem šlechty a v žilách jí proudí modrá krev! Její otec Francis Shields vystopoval své kořeny k britskému králi Jindřichu IV., z matčiny strany je Brooke spřízněna s francouzskými králi Ludvíkem XIV. a Ludvíkem XVI. a italskou šlechtou. Dětství prožila v New Yorku, a tak se mohla považovat alespoň za princeznu Manhattanu.

Na rozdíl od většiny celebrit, které musí roky pracovat, než si jich někdo všimne, byla Brooke Shields slavná téměř od narozeníUž v jedenácti měsících dělala modelku pro reklamy na mýdlo Ivory! Maminka Teri byla její manažerkou a od samého začátku vedla Brooke k životu před kamerami. Brooke později přiznala, že nikdy nepoznala nic jiného, ​​vyrůstala na očích veřejnosti od dětství. Ačkoli byla její batolecí modelingová kariéra trochu kontroverzní, položila základy pro hereččinu desetiletí trvající kariéru ve světle reflektorů.

Kudrnáč z Modré laguny Christopher Atkins: ‚‚Dojel” na svou krásu, všechny zajímalo jen jeho tělo, fotil akty, natáčel erotické snímky

Modrooký blonďák s kudrnatými vlasy zazářil v 80. letech ve filmu Modrá laguna, díky němuž okouzlil mnoho dívek a žen. Navzdory tomu, že snímek schytal kritiku, Christopher Atkins (63) prorazil ve světě filmu. Bohužel producenti si všímali pouze jeho těla a nikoho nezajímal talent, který tak byl upozaděn. Neustále mu nabízeli role, o které nestál. Sláva však není věčná a nedostatek financí herce dohnal k focení a natáčení snímků, které jeho kariéru poslaly ke dnu.
svetzeny.cz

Brzký první polibek

Co se týče její herecké dráhy, kontroverze ji provázela i nadále. Jedna z úplně prvních filmových rolí byla pro Brooke ve filmu Pretty Baby z roku 1978, kde v pouhých jedenácti letech hrála dětskou prostitutku a musela políbit svého sedmadvacetiletého hereckého kolegu Keitha Carradina. A co víc, jednalo se o její první polibek v životě! Dalším nepochopitelným krokem její matky bylo, když svoji teprve desetiletou dceru nechala pózovat pro prestižní pánský magazín Playboy. Příležitost, po které slavné hvězdy většinou touží, byla pro malou holčičku naprosto nevhodná a Brooke Shields se v dospělosti se sexualizací jejího dětství dlouho vyrovnávala.

Ani během natáčení Modré laguny, tedy filmu, který ji proslavil, se prokletí nezbavila. Bylo jí pouhých čtrnáct let, když se musela postavit před kamery téměř nahá, pouze se zakrytými intimními partiemi a vlasy přilepenými k prsům, aby jí nebyly vidět. Zákon navíc ani neumožňoval, aby se v tak nízkém věku před kamerou odhalovala, a tak musela v některých scénách zaskočit dublérka.

Uplynulo 32 let od natáčení filmu Thelma a Louise: Herečka Geena Davis je dnes snad ještě krásnější než dřív

Stačila trochu přesnější muška a v roce 2000 mohla slavná herečka Geena Davis reprezentovat USA v lukostřelbě na olympiádě v Sydney. Tenhle sen se jí nesplnil, zato v Hollywoodu, kde zazářila vedle Susan Sarandon v oscarovém roadmovie Thelma a Louise, uplatňuje svůj silný manažerský vliv. Roky totiž úspěšně bojuje za rovnoprávnost žen v umění a médiích.
svetzeny.cz

Brooke Shields se rozhodla počkat

Navzdory tomu, že Hollywood byl posedlý jejím panenstvím, protože byla veřejnosti servírována jako sexuální objekt, rozhodla se počkat se sexem, až jí bude alespoň dvacet let. Bohužel když ve dvaadvaceti letech přišla se svým přítelem o věneček, informace prosákla do médií, která z toho udělala senzaci. I tak Brooke uvedla, že zůstat pannou déle bylo důležitým osobním rozhodnutím navzdory nebo možná právě proto, jak ji vnímala veřejnost.

Poté ale jako by herečka chtěla dohnat ztracený čas a seznam slavných mužů po jejím boku narůstal. Zřejmě není jednoduché najít toho pravého, když váš první je Superman! Ano, Brooke skutečně připravil o panenství představitel Supermana Dean Cain. Před ním ale ještě ve vší počestnosti randila třeba s Johnem Travoltou nebo se zpěvákem Georgem Michaelem ještě předtím, než přiznal svoji homosexuální orientaci.

Poté následoval oscarový herec Liam Neeson a také nepodařené manželství s tenistou Andrém Agassim, s nímž byla šest let. To pravé životní štěstí a lásku ale našla až v roce 1999 po boku Chrise Henchyho, s nímž má dvě dcery. A dává si velký pozor, aby se její výchova ani zdaleka nepřiblížila té, na kterou byla zvyklá od své matky alkoholičky...

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kráska z Modré laguny jako premiantka 

Zřejmě vzhledem ke všem okolnostem se Brooke rozhodla, že se nechce spoléhat jen na kariéru herečky a modelky, a hraní na několik let odložila, aby mohla studovat. Mířila přímo do Ivy League a nejen, že na slavném Princetonu studovala francouzskou literaturu, ale ještě navíc promovala s vyznamenáním. Herečka později přiznala, že chtěla intelektuálně rozvíjet svou mysl, aby se vypořádala s výzvami, kterým by jako herečka mohla čelit v oblasti, kde často dominují muži.

O její houževnatosti a píli vypovídá její herecká kariéra. Brooke dokázala využít slávu nabitou díky filmu Modrá laguna a objevila se v desítkách dalších snímků. Své herecké schopnosti navíc pravidelně prezentovala i v řadě seriálů, zahrála si například jednu z hlavních rolí v sitcomu Správná Susan, další hlavní role jí připadla v seriálu Džungle rtěnek, k vidění byla v sitcomech Průměrňákovi či Zlatá sedmdesátá a objevila se v epizodních rolích i v Přátelích nebo v Dva a půl chlapa či Hannah Montana.

Jak žije krásná Bond girl? Sophie Marceau tají jméno partnera, píše knihy a hraje na violoncello

Život Sophie Marceau je jako pohádkový příběh, kdy malá chudá holka nedokončila ani střední školu a bez hereckého vzdělání prorazila do velkého světa kinematografie. Potkala výrazně staršího prince, který ji ukotvil nejen v životě, ale i v showbyznyse a ke štěstí jí ani v 56 letech vlastně nic nechybí. Je stále atraktivní, může si vybírat z nabídek na práci a dělat si radost třeba psaním knih a básní.
svetzeny.cz

Nezdolná bojovnice Brooke Shields

V roce 2021 si Shields zlomila stehenní kost po pádu v tělocvičně při cvičení na balanční desce. Musela podstoupit několik operací a během rekonvalescence dostala infekci. Byl to dlouhý, pomalý a bolestivý proces zotavování, ale Brooke přiznala, že si díky tomu uvědomila, jaká je bojovnice, a že má sílu zvládnout cokoli.

Kromě své plodné herecké kariéry si Brooke Shields také udělala jméno jako spisovatelka. Vydala několik memoárů, v nichž podrobně popisuje své zážitky z vyrůstání ve světle reflektorů, mateřství a překonávání osobních překážek. Knihy jako Down Came the Rain a here Was a Little Girl se staly bestsellery v New York Times. V loňském roce navíc světlo světa spatřil dokument Pretty Baby: Brooke Shields mapující hereččin život, nástrahy i úspěchy.

Seriál Helena a její chlapci: Herečka snad zastavila čas, z jejího milého se stal pohledný muž

Na začátku devadesátých let vtrhl na naše obrazovky seriál Helena a její chlapci. Společně s hlavními hrdiny Hélène Rolles (57) a Patrickem Puydebatem (52) jsme prožívali jejich slasti a strasti nejen prvních lásek. Herečka se třicet let od natočení své nejslavnější role příliš nezměnila a stále nosí svůj typický účes. Oproti tomu její parťák dospěl a z dlouhovlasého mladíka se vyloupl velmi pohledný a charismatický muž.
svetzeny.cz
Herečka Brooke Shields od Modré laguny po současnost
Zdroj článku