Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes vypadá kudrnáč z Modré laguny: ‚‚Dojel” na svou krásu a seriózní role už nedostal. Je z něj stále fešák, ale nepoznáte ho

Info ikona
Christopher Atkins a Brooke Shields

Modrooký blonďák s kudrnatými vlasy zazářil v 80. letech ve filmu Modrá laguna, díky němuž okouzlil mnoho dívek a žen. Navzdory tomu, že snímek schytal kritiku, Christopher Atkins (63) prorazil ve světě filmu. Bohužel producenti si všímali pouze jeho těla a nikoho nezajímal talent, který tak byl upozaděn. Neustále mu nabízeli role, o které nestál. Sláva však není věčná a nedostatek financí herce dohnal k focení a natáčení snímků, které jeho kariéru poslaly ke dnu.

Na začátku své kariéry zažil Christopher klasický hollywoodský sen. Miloval lodě, plavání a vydělával si jako plavčík. Jednoho dne si tehdy devatenáctiletého mladíka všiml člověk od filmu a přesvědčil ho, aby se zúčastnil konkurzu na připravovaný snímek Modrá laguna.

Christopher v castingu porazil všechny konkurenty

Ke svému překvapení Atkins porazil na čtyři tisíce dalších zájemců a hlavní roli měl v kapse. Ve filmu o mladých trosečnících, kteří musejí přežít na pustém ostrově, zamilují se do sebe a nakonec zplodí dítě, mu parťačku hrála krásná Brooke Shields. Režisérův původní záměr, aby byli oba herci neustále nazí, byl vzhledem k teprve čtrnáctileté herečce smeten ze stolu. Po pustém ostrově tak oba poletovali alespoň velmi spoře oděni. 

Kudrnáč se zamiloval do krásné kolegyně

Natáčení probíhalo na nádherném ostrově Fidži. Atkins dorazil do ráje dříve než jeho známější kolegyně a vzhledem k tomu, že mezi hlavními hrdiny mělo dojít k milostnému vzplanutí, vymyslel si režisér na herce malou lest. Do Christopherova pokoje nalepil plakát Brooke. ‚‚Chtěl jsem, aby se na ni díval každou noc, než půjde spát. Přirozeně, když dorazila, byl do ní zamilovaný," uvedl Kleiser pro web Lebeauleblog.com s tím, že zapracoval také na Atkinsově andílkovském vzhledu - každý den mu vizážistky vytvářely na hlavě kudrlinky. 

Legendární Michele Placido: Poznali byste dnes charismatického komisaře Corrada Cattaniho?

V osmdesátých letech vtrhl Michele Placido (77) na televizní obrazovky jako nesmlouvavý Corrado Cattani v seriálu Chobotnice. Charismatický komisař se přes noc vyšvihl mezi hvězdy italského filmu a ženy po něm šílely. Dnes je ze stále aktivního herce prošedivělý stařík, ale na dámy stále dokáže zapůsobit. Své o tom ví jeho o polovinu mladší manželka.
svetzeny.cz

Modrá laguna předurčila Atkinsonův polonahý osud

Když se dostal film do kin, budil rozporuplné reakce. Na obdiv zvyklá Brooke si vysloužila ocenění Zlatá malina pro nejhorší herečku. Naopak do té doby neznámy Christopher se dočkal nominace na Zlatý glóbus pro novou hvězdu roku. Shields si z hanlivého ocenění nic nedělala a dále se věnovala úspěšné kariéře. Totéž se bohužel nedá říci o Atkinsovi. Díky svému vzhledu, vypracované postavě a osobnímu šarmu se u producentů zapsal jako herec polonahých rolí. Nikoho nezajímal jeho talent, šlo pouze o to, aby nejen divačky upoutal na své tělo. „Dostanu někdy roli, kde nebudu muset chodit do pasu nahý?" posteskl si tehdy Christopher, jenž měl za sebou například roličku plavčíka v legendárním seriálu Dallas.

Christopher ztratil nabídky na seriózní role

Stal se dívčím idolem, vykukoval ze všech ženských časopisů a reklam. Postupem času jeho sláva pohasla a filmové nabídky nebyly prakticky žádné. Bohužel složenky se musí platit, a tak se Christopher uchýlil k nafocení aktů a přijal také role ve filmech pro dospělé.Tím si však navždy pohřbil kariéru váženého herce. Uměleckou branži samozřejmě neopustil, ale filmy a seriály, kde můžeme Atkinsona vidět, jsou na hranici totálních propadáků. Po vzoru kolegyně z Modré laguny si za jednu ze svých postav také vysloužil Zlatou malinu. 

Herec béčkových filmů a zručný řezbář

V soukromém životě je podle svých slov spokojený, i když má za sebou rozvod s matkou svých dvou dětí. Nevyhnul se ani spekulacím o románku se Shields, oba ale toto tvrzení vyvrátili. Naopak, do postele Christopher dostal kdysi vyhlášenou krasavici Heather Locklear. Dnes je Atkins mimo hereckou branži také úspěšným řezbářem. ‚‚Vyrábím sošky ze dřeva, hlavně s vílí a trpasličí tématikou, v podstatě fantasy. Prodávám je a posílám zájemcům z celého světa,“ svěřil sympaťák pyšně webu Itsjustmovies.com s tím, že rozjel další podnikání a to obchody s věcmi do přírody. Charismatický herec tak rozhodně nezahálí a je šťastný, i když jeho filmy nestojí za řeč.

Tak šel čas s charismatickým Christopherem Atkinsonem
Zdroj článku