Přejít k hlavnímu obsahu

Skutečné milostné příběhy hollywoodských hvězd, které jsou jako vystřižené z filmového plátna

Info ikona
Spencer Tracy, Katharine Hepburn

Legendární hollywoodské lásky byly mnohdy nakolik ikonické, že působily, jako by byly vystřiženy z jednoho z filmů zlatého věku Hollywoodu. Tehdejší celebrity totiž nalezly svou pravou lásku, ať už šlo o zakázané ovoce nebo oficiální partnerství.

Clark Gable a Carol Lombard

Je zajímavé, že herci se do sebe nezamilovali, když spolu hráli ve filmu. K tomu došlo o několik let později, kdy se oba herci setkali v restauraci a pořádně to mezi nimi zajiskřilo. Když se poté dali dohromady, byli známí svým přízemním stylem života a společným smyslem pro humor. Přátelé o nich říkali, že se snad nikdy nepřestali smát. Za jejich velkou láskou stála také vzájemná důvěra, kterou mezi sebou měli. Roku 1942 zemřela Carol Lombard při letecké havárii, z čehož se Gable nikdy úplně nevzpamatoval.

Humphrey Bogart a Lauren Bacall

Cynický herec byl ve věku 45 let již ostřílená filmová hvězda, zatímco mladičká modelka Lauren byla ve svých 19 letech během natáčení společného filmu Mít a nemít z roku 1944 nervózní. Bogart své mladé kolegyni s nervozitou pomáhal a brzy mezi nimi přeskočila jiskra. Dali se dohromady již během natáčení a brzy následovala svatba, děti a spousta večírků. Poté, co Bogart zemřel, Bacall neposkytla žádné rozhovory o jejich manželství, ale ve svých memoárech napsala, že nikdo nenapsal lepší román, než oni prožili.

Lawrence Olivier a Vivien Leigh

Olivier o svém manželství s krásnou Vivien Leigh prohlašoval, že to byla opravdová láska. Poprvé spolu hráli ve filmu Požár nad Anglií z roku 1937, ale Leigh o Olivierovi snila již od svých 22 let, kdy ho poprvé viděla vystupovat na pódiu a tehdy prohlásila, že je to muž, kterého si vezme. Po dlouhém a vášnivém románku si své přání roku 1940 také splnila, kdy se v Santa Barbaře s Olivierem vzali. Pokračovali v hraní ve filmech a hrách a jako pár byli velice populární. Mělo to však i svou nevýhodu, kdy kritici Leight napadali kvůli tomu, že se nemůže vyrovnat hereckým kvalitám svého manžela. V jejich vztahu se navíc objevila nevěra a psychické problémy, které nakonec vedly k jejich rozvodu. O sedm let později Vivien zemřela a její přátelé poté vzpomínali, jak kdysi prohlásila, že by raději žila krátký život s Lawrencem než dlouhý život bez něj.

Spencer Tracy a Katharine Hepburn

Krátce před tím, než spolu začali herci natáčet film Nejprve stvořil ženu z roku 1942, přišla Hepburn k Tracymu a sdělila mu, že se obává, že je na něj trochu vysoká. Bez ohledu na výšku se však stali rozkošným a žertujícím filmovým párem, který spolu tvořili hned v devíti filmech. Jejich láska však nebyla pouze na filmovém plátně, ale herci spolu měli tajný románek i v soukromí, který trval 26 let a rozdělila ho až Tracyho smrt. Tracy byl přitom ženatý katolík a otec hluchého syna. Se svou ženou se nikdy nerozvedl a Hepburn byla se svojí rolí „té druhé“ spokojená. Pár si dával velký pozor, aby se nikdy neobjevil na společných fotografiích s výjimkou natáčení společných filmů. Hepburn si po Tracyho smrti již do života nikoho jiného nepustila.