Přejít k hlavnímu obsahu

Herci z filmu Taxi po 25 letech: Řidič Daniel sešel a má za sebou kriminální minulost, Lilly snad nestárne

Uplynulo 25 let od uvedení prvního snímku z veleúspěšné filmové série Taxi. Hlavní postavu tehdy ztvárnil francouzský herec Samy Naceri, který ve filmu zazářil, ale kvůli problémům se zákonem jeho hvězda rychle pohasla. Co se stalo s ostatními účinkujícími a jak dnes herci z filmu vypadají?

Řidič Daniel sešel a má za sebou kriminální minulost

Hlavní postavou bláznivé komedie Taxi z roku 1998 je Daniel Morales. Jeho největší zálibou je rychlá jízda autem. Nejprve jezdil jako poslíček, později si udělal licenci na taxi. Je známý tím, že zná v Marseille každý kout a řídí jako zběsilý. Ve filmové sérii jej ztvárnil francouzský herec alžírského původu Samy Naceri. Díky roli se stal slavným po celém světě. Peníze a sláva mu však štěstí nepřinesly. Herec se v roce 2003 dostal do křížku se zákonem.

Mohlo by se vám líbit

Tajemství Harryho Pottera. Podívejte se na video, jak se herci poprvé setkali

Tajemná komnata je otevřena. Přečtěte si zajímavosti, které spisovatelka JK Rowlingová prozradila o svých knihách, kde je hlavním hrdinou kouzelník Harry Potter a jeho přátelé.
svetzeny.cz

Za zneužívání návykových látek byl poslán na 8 měsíců do vězení, byl mu odebrán řidičský průkaz a musel zaplatit vysokou pokutu. Bohužel se nepolepšil. V roce 2005 napadl hosta jedné z pařížských restaurací popelníkem, za což mu byl uložen trest dva měsíce odnětí svobody. V roce 2007 čelil dosud nejzávažnějšímu obvinění – pokusu o vraždu. Policisté jej tehdy zatkli na základě podezření, že pobodal ostrahu. Byl odsouzen k devíti měsícům vězení. Po těchto problémech se zákonem už si v žádném dalším slavném snímku nezahrál, ale z filmového světa úplně nezmizel.

Lilly snad nestárne

Zatímco Samy Naceri svou šanci stát se velkou filmovou hvězdou promarnil, to samé se rozhodně nedá říct o jeho herecké kolegyni Marion Cotillard. Ta v komedii Taxi ztvárnila postavu Lilly Bertineau. Film byl pro ni odrazovým můstkem, proslavil ji, a herečka tak začala dostávat více nabídek. Na nic nečekala, a přestěhovala se do centra dění – Hollywoodu. Následovala asi její nejznámější role, v roce 2007 si zahrála legendární zpěvačku Édith Piaf ve stejnojmenném životopisném snímku. Za tuto roli následně získala cenu César, Zlatý glóbus, a Oscara. Dnes již platí za slavnou a vyhledávanou hollywoodskou herečku. Mezi její nejznámější filmy patří drama Spojenci, muzikál Nine, oscarový snímek Počátek, válečný snímek Macbeth či thriller Nákaza.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Princezny z pohádky Dračí prsten po 28 letech: Desiderie vypadá v 50 letech naprosto fantasticky, Selvaggia je nyní blondýna

Od uvedení pohádky Dračí prsten uplynulo již 28 let. Možná i vám utkvěly v hlavě dvě krásné princezny – Desiderie a Selvaggia. Jak dnes jejich představitelky vypadají a co dělají? Zjistěte také, co mají obě herečky společného.
svetzeny.cz

Představitelka Petry jen září

Krásnou policistku Petru ztvárnila ve filmu švédská herečka a modelka Emma Wiklund. V době, kdy hrála ve filmu, už za sebou měla úspěšnou modelingovou kariéru. Na mole předváděla oblečení pro světoznámé návrháře – Thierryho Muglera, Christiana Lacroixe a Lanvina. Ve Švédsku je známá i jako moderátorka. V době, kdy komedie Taxi vyšla, chodila s spoluzakladatelem legendární kapely Ace of Base. Vztah jim ale nevyšel. Dnes je vdaná za novináře Hanse Wiklunda, se kterým má dvě děti.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Komisaři Gilbertovi je v současné době 73 let

Představiteli komisaře Gilberta je v současné době 73 let. Zahrál si jej francouzský herec Bernard Farcy, který se může chlubit tím, že účinkoval ve více než 70 divadelních hrách, seriálech a filmech. V roce 2006 získal Bernard Farcy nominaci na Emmy za nejlepšího herce ve filmu Le Grand Charles, ale jeho nejznámějším snímkem zůstává stále bláznivá komedie Taxi.

Herci z Taxi kdysi a dnes
Zdroj článku