Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemství Harryho Pottera. Podívejte se na video, jak se herci poprvé setkali

Info ikona
Harry Potter

Tajemná komnata je otevřena. Přečtěte si zajímavosti, které spisovatelka JK Rowlingová prozradila o svých knihách, kde je hlavním hrdinou kouzelník Harry Potter a jeho přátelé.

Harry Potter slaví oficiálně narozeniny 31. července, narozený je v roce 1980 a JK Rowling stále odhaluje tajemství, o kterých neměl nikdo tušení.

  • Harry Potter a Voldemort jsou příbuzní

Rowlingová potvrdila, že Harry přece jen nějakou rodinu má. S Voldemortem jsou spřízněni prostřednictvím Peverellů. Většina kouzelnických rodin jsou příbuzných, pokud prozkoumáme jejich rodokmen dostatečně daleko.

  • Čarodějské děti jsou doma v Bradavicích

Asi se ptáte, kde se učí malí školáčci matematiku, že? Rowlingová má jasnou odpověď: „Většina z nich se učí doma s rodiči, protože nejsou schopni ovládat své síly a bylo by příliš nebezpečné je pustit ven.“

  • Hermiona získala zpět své rodiče

Mnoho lidí si myslí, že Hermiona ztratila své rodiče poté, co změnila jejich vzpomínky kvůli jejich vlastní ochraně, ale to je jen proto, že jsme všichni "nevědomí mudlové". Rowlingová potvrdila, že Hermiona své rodiče získala téměř hned zpátky.

  • Harry ztratil schopnost mluvit hadím jazykem

JK Rowling říká, že Potter ztrácí schopnost mluvit hadím jazykem ve chvíli, kdy už není viteálem a je za tuto událost velmi rád!

  • Většina postav našla lásku

Postavy našly lásku v Bradavicích. Draco Malfoy si vezme Astorii Greengrassovou, George Weasley si vezme Angelinu Johnsonovou, Neville Longbottom si vezme Hannah Abbottovou a Luna Lovegoodová si vezme Rolfa Scamandera, vnuka muže, který napsal Fantastická zvířata.

  • Proč byla jizva ve tvaru blesku?

Když se Rowlingové zeptali, proč měla Harryho jizva tvar blesku, odpověděla: „Abych byla upřímná, protože je to skvělý tvar. Nemohla jsem nechat svého hrdinu bojovat s jizvou ve tvaru koblihy.“

První společný den versus poslední

Zrzek z Harryho Pottera sdílel fotku své dcery, která "zbořila" Instagram. Její jméno vás překvapí

svetzeny.cz

Film o princezně Dianě se natáčí v Německu. Podívejte se, jak to Kristen Stewart sluší

svetzeny.cz