Přejít k hlavnímu obsahu

Většina lidí zapomíná při sprchování na důležité místo na těle: Jestliže ho budete vynechávat, hrozí vám rozšíření bakterií

Správné hygienické návyky má snad každý z nás. Na těle je ale přitom jedno místo, u kterého by vás nenapadlo mu věnovat zvýšenou pozornost. Pokud ho necháte bez pořádného vydrhnutí, může dojít k hromadění bakterií a zánětům!

Umýt hlavu, vydrhnout celé tělo, osušit a myslíte, že je hygiena hotová? Omyl! Určitě jste zapomněli na onu důležitou část těla. Která, že to je? Budete se hodně divit…

Je to pupík

Kdo by řekl, že zrovna pupík je semeniště bakterií a nestačí jen ošplouchnutí mýdlem během mytí celého těla. Věnujte mu zvláštní pozornost a pořádně si ho každý den čistěte. Po koupeli můžete využít i vatové tyčinky a vnitřek jimi vytřít. Ze špinavého pupku může totiž vzniknout nepříjemný zánět. Obzvláště důležitá je péče právě v létě, kdy se více potíte a nečistoty se hromadí jedna báseň. Pokud si po ranní či večerní očistě mažete tělo pleťovým mlékem, aby vaše pokožka byla hedvábně jemná, je to bonus navíc, ale pupík vynechte. To by pak byla veškerá péče zbytečná. A to není jediná opomíjená část čela.

Jaké triky proti nadměrnému pocení skutečně fungují? Dejte (nejen) v létě sbohem nevábným koláčům v podpaží

Nevábné koláče potu v podpaží trápí nejen v létě mnoho lidí. Naštěstí se ale najdou způsoby, jak i v teplém letním počasí nadměrné pocení snížit na minimum nebo ho alespoň správně zamaskovat. Jak ale na to? Vyzkoušejte následující tipy, které vás nevzhledných potních koláčů zbaví snadno a rychle.
svetzeny.cz

Nečistota mezi prsty

Lidé také zapomínají na důkladnou očistu chodidel. Nestačí jen stát ve sprše nebo ležet ve vaně a spoléhat na to, že jsou nohy pod vodou a mýdlo stéká až na chodidla. Opět platí co u pupíku ohledem pocení. Navíc v létě chodidla více zatěžujeme nošením obuvi bez pevné obruby a špína se dostává všude. Nezapomínejte proto vyčistit kůži mezi prsty. A když po koupeli nanesete masku na chodidla, vaše nohy skvěle zregenerují. 

 

Zdroj článku