Přejít k hlavnímu obsahu

Jaké triky proti nadměrnému pocení skutečně fungují? Dejte (nejen) v létě sbohem nevábným koláčům v podpaží

Info ikona
pocení

Nevábné koláče potu v podpaží trápí nejen v létě mnoho lidí. Naštěstí se ale najdou způsoby, jak i v teplém letním počasí nadměrné pocení snížit na minimum nebo ho alespoň správně zamaskovat. Jak ale na to? Vyzkoušejte následující tipy, které vás nevzhledných potních koláčů zbaví snadno a rychle.

Koláče v podpaží mají hned několik nevýhod. Kromě toho, že pravděpodobně zkazí váš bezchybný look, dokáží také nevábně zapáchat a svým nositelkám způsobovat nejeden trapný zážitek. Pokud se ale domníváte, že jediným řešením pro vás je se v teplém počasí neúčastnit společenských událostí, jste na omylu. Pocitům studu se totiž hravě vyhnete díky několika trikům.

Perfektní dekolt: Těchto 6 podprsenek by doma měla mít každá žena. Opticky vám zvětší prsa a uberou kila!

svetzeny.cz

Antiperspirant, nebo deodorant?

Pokud patříte mezi ženy, které se více potí, měl by být vašim nepostradatelným společníkem deodorant nebo antiperspirant. Mezi těmito kosmetickými pomocníky je však rozdíl. Zatímco jejich společnou vlastností je příjemná vůně, síla jejich účinků se výrazně liší.

Zatímco deodorant lépe poslouží především těm, kteří nemají potíže s nadměrným pocením, protože jeho složení nijak neovlivňuje tělesné funkce, antiperspirant je vhodným doplňkem pro ty, kteří se hodně potí. Díky složení obsahujícímu hliníkové soli totiž dokáže působit na potní kanálky, a tvorbu tělesného potu tak snižuje. Na aplikaci antiperspirantu si dejte pozor v případě, že máte citlivou kůži nebo alergii na některé kosmetické přípravky. Se správným výběrem vám jistě rádi poradí v drogerii i v lékárně. Důležité je nanášet ho pouze na čistou a suchou pokožku, abyste předešla podráždění.

Jak na perfektní dekolt? Těchto 6 podprsenek by doma měla mít každá žena. Správně zvolený tvar vám opticky ubere kila!

svetzeny.cz

Tělový pudr jako nepostradatelný pomocník

Používáte deodorant i antiperspirant, ale nic vám v souboji s nadměrným pocením nezabírá? Je na čase vyzkoušet tělový pudr. Ten vám dodá pocit svěžesti a sucha, který vám vydrží i celý den. Kromě toho má ale tělový pudr také další výhody. Příznivě působí na kůži, a pomáhá tak předcházet některým nepříjemným kožním onemocněním, jako je například mykóza. Další výhodou je i to, že se vyrábí v mnoha příjemných vůních a jeho nanášení je snadné a rychlé. Pokud vás tedy trápí nepříjemné koláče v podpaží, určitě byste měla dát šanci právě tělovému pudru.

Těmto 5 nesmyslným způsobům hubnutí lidé stále věří: Vyvarujte se jim, jinak kila dolů nepůjdou a vaše zdraví bude trpět

svetzeny.cz

Vyhněte se těsnému oblečení

Abyste předešla tvorbě koláčů v podpaží, vyhýbejte se v horku příliš upnutému oblečení. Jestliže vás nadměrné pocení opravdu trápí, bude pro vás daleko vhodnější volbou volnější oblečení s několika drobnějšími barevnými vzory. Nežádoucí fleky v něm nenápadně skryjete, navíc je prodyšnější, takže rovnou předejdete i jejich tvorbě. Naopak se v létě raději zcela vyhýbejte upnutým světlým halenkám, tričkům a topům z neprodyšných umělých materiálů.

Vyzkoušet můžete také jednu ze sportovních módních novinek, jakou je tričko vyrobené ze speciálního materiálu, na kterém není vidět pot. Bývá vyráběné ze 100% prémiové bavlny a funguje na opačném principu než funkční prádlo. Pot totiž dokáže díky své speciální úpravě zachytit na vnitřní straně látky, takže se neobjevuje na jejím povrchu a na oblečení nejsou vidět fleky. Navíc jsou tato trička velmi prodyšná, takže se z nich pot rychle odpařuje. Kromě suchého oblečení, tak získáte pocit pohodlí a svěžesti. Navíc se díky speciální úpravě látky a s ní spojenému pocitu sucha vyhnete také nepříjemnému tělesnému zápachu, za kterým stojí vlhkomilné bakterie. Co tedy vyrazit na nákupy pro nový sportovní outfit?

Jaké svatební šaty jsou podle mužů nejkrásnější? Podle průzkumu by nejraději viděli ženu v tomto modelu

svetzeny.cz