Přejít k hlavnímu obsahu

Módní přešlapy Evy Pavlové: Svým stylem inspiruje, ale nevyhnula se ani módním faux pas

Info ikona
Eva Pavlová

Eva Pavlová

Od chvíle, kdy se stal Petr Pavel prezidentem České republiky, je on i jeho žena pod drobnohledem veřejnosti i médií. A to ve všech směrech – včetně oblékání a stylu. Každý outfit, ve kterém se první dáma někde objeví, je okamžitě rozebírán. Často se setkává s kladnými recenzemi, ovšem ne vždy. Na jejím šatníku pracuje celý tým profesionálních stylistů a vizážistů. A i přes to se občas nevyhne módním přešlapům a kritice.

Eva Pavlová jako česká módní ikona

Je všem jasné, že na oblékání první dámy se podílí celý tým těch nejlepších profesionálů. Během loňských prezidentských voleb se o šatník Evy i Petra Pavlových starala módní návrhářka Štěpánka Pivcová. Právě ona vytvořila krásné světle růžové šaty, které na sobě Eva měla při vyhlášení výsledků prezidentských voleb. O decentní brož, která celý outfit krásně doplnila, se postaral designér a klenotník Hanuš Lamr, jehož šperky a brože měla v oblibě třeba i Madeleine Albrightová. Z dílny Pivcové pochází také ikonický fuchsiový kostým, který Pavlová oblékla při inauguraci. V loňském roce dokonce byly tyto šaty k vidění na výstavě “První dámy” v Národním muzeu v Praze. Zdálo se, že spolupráce Evy Pavlové a Štěpánky Pivcové byla naprosto skvělá – Pivcová dokázala udělat z Evy módní ikonu, zatímco Eva dokázala modely vynosit s naprostou elegancí a prestiží. Pivcová si ale nebyla jistá, zda bude v oblékání Pavlových pokračovat i potom, co se usadí na Hradčanech. A nakonec se jejich spolupráce opravdu rozešla. Poslední model, který tato návrhářka pro první dámu vytvořila, byly bledě modré šaty, které si v květnu oblékla na recepci před korunovací krále Karla III.

Prokleté oči sanpaku předpoví tragický osud: Měli je Elvis Presley, Marilyn Monroe i Michael Jackson. Máte je také?

Říká se, že oči jsou okno do duše. V očích se dá vyčíst ledacos, a to včetně osudu jednotlivce. Konkrétně typ očí sanpaku je prý prokletý a toho, kdo má v očích tyto rysy, čeká tragický osud. Ostatně, měly je i některé známé osobnosti, které právě tragický osud potkal. Zjistěte, jaké rysy jsou pro oči sanpaku typické a zda je máte také.
svetzeny.cz

Nový styl první dámy a její módní přešlapy

Po Štěpánce Pivcové se oficiální koordinátorkou šatníku první dámy stala Lenka Bernardes da Silva, zakladatelka firmy Bernardes Fashion a manažerka Jana Čenského. Nová stylistka vzala práci do svých rukou a lehce uhnula z elegantní cesty, kterou Pavlové vyšlapala předchozí stylistka. Některé modely, které první dáma vynesla, vyvolaly určitou vlnu kritiky a kontroverze. Na jednu z prvních zahraničních cest, která se konala kvůli summitu NATO v Litvě, vyrazila Eva Pavlová v nepříliš vkusném růžovém kostýmku z lesklého materiálu, jehož střih nebyl moc lichotivý a sukně byla poměrně pomačkaná.

Určitou vlnu rozpaků vyvolal také model, který pro Pavlovou vytvořila designérská ikona Blanka Matragi. Ačkoliv se Matragi řadí mezi nejvíce uznávané české módní stylistky, i mistr tesař se někdy utne. Lagunový model, který pro první dámu navrhla k uvítání návštěvy z Mosambiku, se dočkal nemilé kritiky. Žíhaná ruční malba na šatech byla podle některých “až moc” a masivní černý pásek jako doplněk celkovému dojmu také moc nepomohl.

Hlasujte o nejhorší outfit celebrit roku 2023: Nechybí zde kočičí kostým nebo zahalená ňadra pouhým polštářem

Rok 2023 je téměř za námi a tak je nejvyšší čas zavzpomínat na módní přešlapy světových celebrit. Někteří stylisté při výběru outfitů neměli zrovna šťastnou ruku, a tak to schytali ti, kteří je vynesli na červený koberec. Pojďme se společně podívat na ty největší módní přešlapy, které jsme v roce 2023 viděli. Který z nich byl podle vás ten úplně nejhorší? Hlasujte v anketě.
svetzeny.cz

Eva Pavlová dává šanci i menším českým návrhářům

Ačkoli by se mohlo zdát, že šatník první dámy budou tvořit převážně ti nejšpičkovější návrháři, Eva Pavlová ráda dává prostor i jiným českým návrhářům, jejichž jména nejsou veřejnosti tak známá. Mezi takové se řadí například Pavel Berky, kterého mohou lidé znát jako účastníka televizní kuchařské show. Živí se ale jako módní návrhář a šatil už celou řadu známých osobností, včetně první dámy. Berkyho tmavě zelený model vytáhla Pavlová loni v listopadu při návštěvě Říma a moc jí slušel. Eva Pavlová nedá dopustit ani na mladou českou módní návrhářku Andreu Vytlačilovou, které je teprve 27 let. Pro první dámu navrhla modrou kabelku prošitou krystaly Preciosa, kterou doplnila modré šaty, které vynesla na slavnostní recepci v Buckinghamském paláci při příležitosti korunovace krále Karla III. Doplňky od Vytlačilové má první dáma tuze v oblibě. Několikrát vynesla i šátky z její dílny. Styl první dámy bychom celkově mohli označit za velmi vkusný, elegantní a osobitý. A podle toho si také pečlivě vybírá designéry, kteří se na jejím oblékání podílejí.

Podívejte se na některé modely, které oblékla Eva Pavlová
Zdroj článku