Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes vypadá neúnavný Semir Gerkhan z Kobry 11? Zub času se na něm podepsal

Info ikona
Kobra 11

Snad každý někdy slyšel o Kobře 11. Nekonečný německý seriál s Erdoganem Atalayem alias Semirem Gerkhanem v hlavní roli. Seriál je nadupaný akčními scénami, kaskadérskými kousky a rychlými auty. Právě ta představitel hlavní postavy
miluje i v reálném životě, a proto už čtyřikrát přišel o řidičský průkaz.

Životní role Semira Gerkhana

Asi nejznámější vrchní komisař na televizních obrazovkách. Německý herec Erdogan Atalay, který má tureckého otce, jenž byl v Turecku sám hercem, vyrůstal v Berenbostelu. V roce 1996 naskočil do seriálu Kobra 11 a už z něj nevyskočil. Zajímavostí je, že v seriálu nebyl hned od prvního dílu, ale až od třetího. Původní dvojicí detektivů byli Franka Solte a Inga Fishera. Herec ztvárňující Inga už dál nechtěl pokračovat a tak se dramaturgie rozhodla, že jeho postava zemře. Na jeho místo nastoupil právě mladý Semir. Ke svému prvnímu dni herec v jednom z rozhovorů pronesl: „Pamatuji si na svůj první den. Přinesl jsem si vlastní oblečení a měl účes, který opravdu nechcete. To jsem samozřejmě nevěděl. Přišel jsem na plac přímo z divadla a nezáleželo mi na vzhledu. V určitém okamžiku, o mnoho let později, jsem si všiml, že ostatní vypadají jinak než já. Přinést si vlastní oblečení nebylo zas tak smysluplné. Byli tam kostyméři, a ti měli lepší cit pro oblékání”.

Herci z legendární Kobry 11: Zub času se na Semirovi, Tomovi a Andree neúprosně podepsal

První díl dnes již kultovního seriálu Kobra 11 se vysílal před 27 lety. Představitelé Semira Gerkhana, Toma Kranicha a další účinkující se rázem stali slavnými osobnostmi. Seriál byl velmi úspěšný a dočkal se celkem 381 epizod. Jak dnes vypadají herci, kteří ztvárnili nejvýraznější role?
svetzeny.cz

Při natáčení se několikrát ošklivě zranil

Hodně akčních scén přitom německý herec natočil sám, takže se nevyhnul různým zraněním - zlomený nos, vykloubené rameno a mnoho dalších šrámů. Při potápěčské scéně si ošklivě poranil ruku, v jiném nebezpečném záběru si zase utrhl špičku prstu. Jednou ho ocelový naviják plnou silou uhodil do kříže. „Na skok na jedoucím náklaďáku jsem si nasadil chrániče na ruce, kolena a holeně. Při dopadu jsem dostal ránu do stehen,” uvedl pro německý Bild am Sonntag. Jedno z nejzávažnějších zranění byla zlomenina trnového obratle. Přesto by však herec nejraději všechny kaskadérské kousky dělal sám. To mu však nedovolí štáb, který pečlivě vybírá, co může točit sám a co už se svěří do rukou profesionálů.

Soukromý život

Erdogan Atalay má z prvního manželství dceru Amiru Paulettu Melisandu. Ta se potatila a rozhodla se rovněž jít v hereckých stopách. Dokonce se objevila po boku svého otce v Kobře 11. Přesněji od roku 2014 hraje jeho seriálovou dceru Aydu Gerkhan. Pro český web Extra.cz uvedl: „Snažil jsem se jí dávat rady, ale ona si stejně dělá to, co sama chce a ona ví, co chce. Pár rad jsem jí dal, ale moc jich nebylo,” usmívá se. Momentálně je herec šťastný po boku Katji Ohneck, se kterou má dvě děti - syna Marise a dceru Matildu. Střídavě žijí v hlavním městě Německa Berlíně a Kolíně nad Rýnem. A stejně jako jeho seriálová postava, i Erdogan miluje rychlou jízdu autem. Sám přiznal, že mu tzv. "ztěžkla pravá noha". A rád se vymlouvá na to, že jde o důsledek natáčení Kobry 11. Kvůli své vášni už musel čtyřikrát odevzdat řidičský průkaz.

Erdogan Atalay s dcerou (vpravo) v seriálu Kobra 11

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Co bude se Semirem dál?

V roce 2021 přišel pro fanoušky velký šok. Média ohlásila, že legendární německý seriál končí. Hodně se spekulovalo, že Atalay už nechce hrát, seriál je moc drahý, náklady se kvůli pandemii nevracely, diváky už nudí. RTL však přišlo s novým formátem. Namísto seriálu vytvořili několik 90 minutových filmů, které mají seriál nahradit. A co na možný konec řekl sám herec? „Nevím, jak to bude dál. Jednou budu starý a nemůžu hrát do 85 let,”  řekl v jednom z rozhovorů v roce 2022. Na otázku, co se bude dít, až seriál skončí, odpověděl: „Doufám, že ještě budu naživu. Pak to jednoduše půjde dál, někam jinam. Je to velké štěstí, že to vůbec můžeme dělat tak dlouho,” dodal pro web Český rozhlas.

Erdogan Atalay alias Semir Gerkhan z Kobry 11
Zdroj článku