Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes vypadají herci z filmu Mumie: Brandon Fraser hubne, představitele Imothepa byste poznali jen stěží

Info ikona
Mumie

Kdo by neznal filmový trhák Mumie, který měl premiéru před bezmála čtvrt stoletím. Během chvilky se stal hitem, který má dodnes zástupy fanoušků. Příběh ve stylu Indiana Jonese nás ve dvou časových rovinách zavádí do Egypta a nechybí v něm skvělá zápletka, napětí, ale i humor a láska až za hrob. To vše zabalené v krásných kostýmech a výpravě, která k takovému filmu patří. Jak dnes vypadají jeho protagonisté?

Mumie je strhující a napínavý příběh, který začíná ve starověkém Egyptě zakázaným vztahem egyptské princezny Anck Su Namun (Patricia Wasquez) a kněze Imothepa (Arnold Vosloo). Jejich vztah ale skončí prozrazením a Imothep je pohřben zaživa do sarkofágu  s masožravými brouky.

Uplynou tisíciletí a jsme ve 20. letech minulého století. Sledujeme příběh dobrodruha Ricka O'Connella (Brandon Fraser), který cestuje do Hamunaptry, aby našel Knihu mrtvých. Během cesty se potká s roztomile nešikovnou knihovnicí Evelyn Carnahanovou (Rachel Weiszová) a jejím starším bratrem Jonathanem Carnahanem (John Hannah).

Kvíz: Poznáte skvělé americké filmy jen podle fotek? Bez chyby projdou testem jen skuteční znalci

Některé filmy se neomrzí. Můžeme je vidět třeba desetkrát a stejně si je pustíme znovu. Zpravidla jde o skvělé snímky, které se staly doslova poklady světové kinematografie. Pojďte s námi zavzpomínat. Zkuste si otestovat svou paměť prostřednictvím našeho kvízu. Poznáte filmy jen podle fotek?
svetzeny.cz

Cestovatelé najdou starověké město, kde se jim shodou náhod podaří probudit Imhotepa. Jeho mystické probuzení mu zároveň poskytuje magické schopnosti a on je využívá k útoku na dobrodruhy ve snaze vzkřísit svou ztracenou lásku Anck Su Namun. Když se Imhotep pokusí využít Evelyn jako oběť, Rick velekněze porazí tak, že ho zbaví nesmrtelnosti pomocí spisů z Knihy mrtvých, a nakonec ho probodne mečem. V ději ještě zaujme postava Ardetha Baye (Odet Fehr), vůdce skupiny, která chrání svět před před vzkříšením Imothepa, které by znamenalo pro lidstvo zkázu.  

To je v kostce děj filmu, který se o dva roky později dočkal druhého pokračování v podobě snímku Mumie se vrací. V roce 2008 pak spatřilo světlo světa ještě pokračování s názvem Mumie: Hrob dračího císaře, které už ale nemělo takový ohlas. Možná i proto, že se rozpadla ústřední dvojice Fraser-Weiszová. Herečka v pokračování hrát odmítla.

Jak dnes protagonisté Mumie vypadají si můžete prohlédnout v naší galerii. 

Jak dnes vypadají hlavní protagonisté filmu Mumie
Zdroj článku