Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte skvělé americké filmy jen podle fotek? Bez chyby projdou testem jen skuteční znalci

Některé filmy se neomrzí. Můžeme je vidět třeba desetkrát a stejně si je pustíme znovu. Zpravidla jde o skvělé snímky, které se staly doslova poklady světové kinematografie. Pojďte s námi zavzpomínat. Zkuste si otestovat svou paměť prostřednictvím našeho kvízu. Poznáte filmy jen podle fotek?

V Hollywoodu vzniká neustále bezpočet filmových snímků. Některé jsou nevalné kvality a úplně zapadnou, jiné se zapisují nesmazatelně do filmové historie. Ty nejlepší z amerických snímků jsou považovány doslova za kultovní a vrací se k nim stále nové generace diváků. Čím jsou americké filmy tak výjimečné?

Americká kinematografie je známá svou schopností vyprávět příběhy v široké škále žánrů. Od klasických westernů po epické sci-fi filmy, dramatické snímky, komedie a horory. V hollywoodských studiích vznikají různé filmy, které si najdou každého diváka.


 

Kvíz: Rákosníček nebo Maxipes Fík. Pamatujete si ty nejlepší Večerníčky? Otestujte svou paměť

Večerníček je oblíbený pořad pro děti, který se na televizních obrazovkách objevuje již od roku 1965. Od té doby se tento pořad stal nedílnou součástí každovečerní rutiny dětí před ulehnutím do postele. Vzpomenete si na ty nejlepší? Otestujte svou paměť v zábavném kvízu.
svetzeny.cz

Talentovaní herci a filmaři

Skvělý film se nedá natočit bez talentovaných lidí, ať už jde o režiséry, scénáristy nebo herce. Kdo by neznal například režiséry jako jsou Steven Spielberg, Martin Scorsese nebo Ridley Scott. Už jejich jména zaručují zpravidla fakt, že bude film opravdovým trhákem. Stejně to o platí i o hercích a herečkách. Jména jako Meryl Streep, Anthony Hopkins, Tom Hanks nebo třeba Julianne Moore jsou jistotou. Už jen proto, že si scénáře pečlivě vybírají, stejně tak režiséry, s nimiž budou spolupracovat.

Astronomické rozpočty

Můžete namítnou, že dobrý film se dá natočit i s malým rozpočtem, ale pokud jsou k dispozici desítky milionů dolarů, je to mnohem jednodušší. Nejde jen o astronomické honoráře herců, ale i výpravu, techniku a technologie, které posunují snímky do horních příček oblíbenosti. Ostatně americké filmy jasně v inovacích a technologickém pokroku vedou. Amerika tak hraje ve vývoji filmovém průmyslu klíčovou roli.

Ponechme teď stranou současnou kinematografii. Pojďte se s námi vrátit o pár desítek let zpátky a zavzpomínejte na filmy, které se právem zařadily do zlatého fondu světové kinematografie. Jde samozřejmě jen o malý zlomek filmů, které stojí za pozornost. V jiném kvízu se budeme věnovat i těm ostatním.

Pokud se vám test nezobrazí správně, klikněte na odkaz ZDE:

Zdroj článku