Přejít k hlavnímu obsahu

Herci z legendární Kobry 11: Zub času se na Semirovi, Tomovi a Andree neúprosně podepsal

Info ikona
x

První díl dnes již kultovního seriálu Kobra 11 se vysílal před 27 lety. Představitelé Semira Gerkhana, Toma Kranicha a další účinkující se rázem stali slavnými osobnostmi. Seriál byl velmi úspěšný a dočkal se celkem 381 epizod. Jak dnes vypadají herci, kteří ztvárnili nejvýraznější role?

Selena Gomez ukázala svou tvář bez make-upu. Po šikaně ohledně své váhy to nenávistníkům znovu natřela

svetzeny.cz

První díl Kobry 11 se vysílal před 27 lety

Kobra 11 (v originále Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei) je populární německý seriál, který byl zejména v devadesátých letech divácky oblíbený i u nás. Jen málokterý seriál se může pochlubit tím, že to „dotáhl“ na 27 sérií a celkem 381 epizod. Také se věrným divákům seriálu do paměti zapsal text, který vždy zazněl na úvod epizody: „Jejich revírem je dálnice jejich tempo je vražedné jejich protivníci jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači. Muži z Kobry 11 pracují ve dne v noci, jejich úkolem je chránit naši bezpečnost.“

Nejvýraznější postavou celého seriálu je jednoznačně komisař Semir Gerkhan, který dostane nabídku pracovat u dálniční policie poté, co je zastřelen policista Ingo Fischer. Jeho parťákem je nejdříve Frank Stolte, který však za nejasných okolností mizí ještě před koncem první série, a na jeho místo tak nastupuje André Fux. Po jeho násilné smrti se Semirovým novým parťákem stává Tom Kranich a po něm Chris Ritter. Co se důležitých ženských rolí týče, nelze nezmínit Andreu Schäfer, do které se Semir zamiluje. Jak se za ta léta změnili herci, kteří si zahráli nejvýraznější role?

Herečky z devadesátek, na které už se zapomnělo: Jak dnes vypadá Calista Flockhart, Sarah Michelle Gellar či Heather Locklear

svetzeny.cz

Zub času se na Semirovi a Tomovi a Andree neúprosně podepsal

Představiteli Semira Gerkhana je v současné době 56 let. Zahrál si jej německý herec Erdoğan Atalay. Ten začínal v 18 letech v divadle a jako komparzista. Jelikož ale opravdu velmi toužil stát se hercem, rozhodl se tento obor studovat na Hamburské univerzitě. Brzy poté začal dostávat i seriálové role. Přelom v jeho kariéře ale nastal až jeho účinkováním v seriálu Kobra 11. Podařilo se mu proslavit se a získat i první filmovou roli doručovatele ve filmu Maximální rychlost. Zajímavostí je, že se věnuje rovněž psaní, je autorem některých předloh k epizodám Kobry 11. Adrenalin vyhledává i mimo kameru, je velkým fanouškem seskoků padákem, jízdy na koni i potápění.

Hvězda Přátel otevřeně promluvila o závislosti, i o největším tajemství legendárního seriálu. Skončil kvůli Aniston!

svetzeny.cz

Parťákem, který fanouškům seriálu utkvěl v hlavě asi nejvíce, byl Tom Kranich. Toho ztvárnil německý herec René Dan Steinke. Ten stejně jako Erdoğan Atalay vždy toužil být hercem. Měl obrovské štěstí, když se mu hned na počátku kariéry podařilo získat hlavní roli v německém filmu Vernehmung der Zeugen a vzápětí angažmá v berlínském divadle. Natáčení Kobry 11 byl pro něj splněný sen, dle svých slov si velmi užíval zejména akční scény. Po skončení natáčení už se mu nepodařilo získat žádnou další přelomovou roli.

Nejvýraznější žena v seriálu Kobra 11

Nejvýraznější ženskou postavou seriálu byla rozhodně Semirova láska Andrea Schäfer, kterou hrála Carina Wiese. V současné době je jí 52 let. Stejně jako René Dan Steinke, i ona studovala herectví na vysoké škole. Kromě toho je také absolventkou oboru malířství a grafický design. Začínala v divadle, Kobra 11 byla její první seriálová zkušenost. Posléze se jí podařilo získat vedlejší role ve filmech. Zajímavostí je, že má prý slabost pro české vozy, jezdila prý ve Felicii, Octavii i Fabii.

Zdroj článku