Přejít k hlavnímu obsahu

Prosincové novoluní 2023: Střelec přinese naději, pozor na unáhlená rozhodnutí

Info ikona
Novoluní

Nový lunární cyklus začne tentokrát ve středu 13. prosince v 0:31 hodin středoevropského času. Jde o novoluní ve znamení ohnivého Střelce, které nabídne každému znamení zvěrokruhu víru, optimismus a nekonečné možnosti. Zda energie tohoto magického dne využijete, bude jen na vás.

Znamení Střelce, které je s prosincovým novoluním spojeno, ovlivňuje planeta Jupiter. Tu obecně astrologie považuje za planetu naděje, dobra a štěstí, která podporuje oblasti našeho života, kde se nám daří. Pomáhá nám rozšiřovat naše možnosti a růst. Na druhou stranu může vliv Jupitera způsobit nezdravou horlivost a přehánění. Pokud si nedáme pozor, může nás ovládnout pýcha a ješitnost.

Prosincové novoluní 2023 ve Střelci 

Všechny tyto vlastnosti budou v období novoluní vystupovat do popředí, navíc ve spojení s vlastnostmi, jež jsou charakteristické pro všechny Střelce. Pro ně je typická pozitivní energie, nadšení a touha po svobodě. Jsou spojeni také s hledáním smyslu života a hlubší pravdy. Když si ale nedají pozor, mohou v dobré víře dělat unáhlená rozhodnutí, kterých později litují. Ve dnech kolem novoluní proto buďte obezřetní a než se pro něco rozhodnete nebo něco slíbíte, dobře zvažte pro a proti. Zbrklost by se vám mola vymstít zejména pokud jde o práci nebo závazky, které máte ke svým blízkým.    

Vaše kosmická osobnost: Jaká planeta vládne podle astrologie vašemu znamení zvěrokruhu?

V astrologii hraje vládnoucí planeta zásadní roli ve formování osobnosti a chování jednotlivých znamení. Tento aspekt horoskopu přináší zásadní informace o vašem kosmickém profilu. Přečtěte si, jaká planeta ovlivňuje právě vaše znamení, a odhalte, jaký kosmický podpis vás provází již od narození.
svetzeny.cz

Naplňte své vize a sny

Planeta Jupiter je nyní v retrográdním postavení ve znamení zemského Býka, jehož energie se v tomto novoluní postará o jakési uzemnění. Připomíná nám mimo jiné, abychom si více všímali svého těla a jemných signálů, které k nám vysílá. Také nás upozorňuje na to, kde nenaplňujeme svůj potenciál.

Právě o novoluní si tedy můžete uvědomit, že se nevěnujete činnostem, které vás baví a naplňují a pocítíte silnou touhu jim do budoucna věnovat čas a energii. Uvědomte si, zda vás brzdí pochyby nebo nedostatek sebedůvěry. Je něco, co byste chtěli, ale říkáte si, že na to stejně nemáte? Právě v tomto momentu je třeba začít jednat a přepsat všechny vzorce, které vás omezují a brání vám v naplnění vašich snů. Jupiter ve Střelci vám k tomu právě o novoluní výrazně pomůže.   

12 znamení tibetského horoskopu: Jste inteligentní Krysa nebo vůdčí Drak? To zjistíte podle data svého narození

Objevte prastarý tibetský horoskop, zjistěte své znamení a ponořte se do charakteristik zvířat v tibetském horoskopu, který kombinuje astrologii a buddhistickou tradici. Prozkoumejte, s jakým prvkem je vaše zvíře spojeno, a odhalte vlastnosti, které jsou pro vaše znamení typické.
svetzeny.cz

Díky Střelci se máte šanci zbavit strachu

Střelci milují nové výzvy a dobrodružství, do kterého se mnohdy pouští doslova po hlavě. Jenže předpokladem k tomu, abyste se pustili do velkého dobrodružství, je odvaha. To ale neznamená, že nemůžete mít strach. Jen je důležité si ho uvědomit a nedovolit mu, aby nad vámi převzal kontrolu. Přijměte ho a pracujte s ním.

Ideální je meditace, kdy můžete tuto emoci poznat na bezpečném a příjemném místě. Věnujte se této relaxační a duchovní technice zejména právě o novoluní, které vám pomůže procítit strach a naučit se s ním pracovat. Pokud se vám to povede, jste na nejlepší cestě k novým příležitostem, zážitkům a zlepšení svého života. Budete na cestě ke svému skutečnému já.

Každý z nás má v sobě skrytou sílu: Probuďte svůj šestý smysl a budete žít šťastnější a spokojenější život

Šestý smysl má každý člověk, někdy se mu také říká třetí oko. Ne každý ho má však aktivní, proto některým lidem unikají nové fascinující možnosti, které třetí oko nabízí. Naučte se jej aktivovat, díky čemuž se budete snadněji a efektivněji rozhodovat a zbavíte se svého strachu.
svetzeny.cz

Touha po svobodě

V novoluní bude silná obzvlášť pro zrozence Střelce a Býka. I ostatní znamení pocítí touhu opustit alespoň na pár hodin svůj domov. Můžete se vydat třeba jen na krátkou procházku, ať to bude například na adventní trhy nebo do přírody. Uspokojení vám přinese také plánování zimní či letní dovolené. Popusťte uzdu své fantazii a ptejte se sami sebe, co by se vám nejvíce líbilo. A co pro naplnění vašich snů můžete konkrétně udělat. Odpovědi přijdou.

Neodmítejte ani pozvání na večírky a různé oslavy, kde si užijete radost, nadšení a také uvolnění a jistou svobodu.

Co udělat pro své zdraví

Novoluní stejně jako úplněk mívají vliv na naši tělesnou schránku. Tentokrát půjde zejména o svaly, kosti a klouby. Nepřetěžujte je proto a když už se budete věnovat intenzivním fyzickým aktivitám, nezapomeňte na relaxaci. Bolest a napětí v oblasti kyčlí mimochodem ukazuje na to, že byste se měli v životě posunout někam dál, ale stagnujete. Zamyslete se nad tím, kam byste se pomyslně chtěli pohnout, ale nedovolíte si to.

Ve dnech kolem novoluní opatrujte také svá játra. Vyvarujte se přílišné konzumace alkoholu a pokud možno si ještě před svátky dopřejte menší detox.   

Zdroj článku