Přejít k hlavnímu obsahu

Vaše kosmická osobnost: Jaká planeta vládne podle astrologie vašemu znamení zvěrokruhu?

Info ikona
Žena s knihou a planetami

V astrologii hraje vládnoucí planeta zásadní roli ve formování osobnosti a chování jednotlivých znamení. Tento aspekt horoskopu přináší zásadní informace o vašem kosmickém profilu. Přečtěte si, jaká planeta ovlivňuje právě vaše znamení, a odhalte, jaký kosmický podpis vás provází již od narození.

Beranům vládne Mars

Mars je bůh války a jeho planeta představuje to, co vás v životě pohání, motivuje a za co jste ochotni bojovat. Berany nutí k akci a naopak zabraňuje tomu, aby lenošili. Právě kvůli Marsu jsou Berani „horké hlavy“, které často rychleji konají, než přemýšlí. Prokrastinace má na ně mimořádně neblahý vliv.

Býkům a Váhám vládne Venuše

Venuše je planeta lásky a ženství. Býci jsou díky Venuši naplněni láskou a jsou milovníky, co si užívají život plnými doušky. Milují peníze, luxus a obklopují se nádhernými věcmi. Váhy si zase potrpí na estetiku a pečlivě dbají na svůj vzhled. Váhy jsou milovníky především ve vztazích, kdy se snadno zamilují a milují romantiku.

Blížencům a Pannám vládne Merkur

Merkur je poslem bohů a chytré Diovo dítě, které je schopné putovat mezi horou Olymp, Zemí i podsvětím. Díky tomu Blíženci milují cestování a také jsou mimořádně pohotoví a výřeční. Jsou to mistři komunikace, kteří nemusí hledat slova dlouho. Pannám zas Merkur propůjčuje svoji logiku, díky čemuž jsou Panny schopné pochopit i nejmenší detaily. Jsou také velmi praktické.

Rakům vládne Měsíc

Měsíc sice není planeta, ale přesto se jedná o důležitý astrologický objekt, který má velký vliv právě na Raky. Stejně jako Měsíc jsou i Raci tajuplní a jako Měsíc mění své fáze, i Raci mění své nálady. Zároveň však oplývají silnými rodičovskými city a velmi se vyznají v emocích ostatních lidí.

Lvům vládne Slunce

Ani Lvům nevládne planeta, nýbrž Slunce. Díky Slunci mají Lvi občas pocit, že se celý svět točí kolem nich. Stejně jako Slunce vyzařují energii a jsou jasným světlem pro všechna ostatní znamení. Často vyjadřují svoji individualitu a patří mezi velmi kreativní jedince. Mají teplou a příjemnou auru a ostatní se v jejich přítomnosti cítí bezpečně.

Týdenní horoskop od 4. do 10. prosince: Beranům se vrátí energie, Štíry čeká klid a Vodnáři si užijí večírky

svetzeny.cz

Štírům vládne Pluto

Pluto bývalo do roku 2006 nejvzdálenější planetou naší sluneční soustavy. Dnes tam již nepatří, ale stále vládne Štírům, kteří jsou díky němu občas opuštění, ale na druhou stranu nespoutaní a divocí. Bývají náladoví, ale dokážou se napojit na hlubokou úroveň vnímaní.

Střelcům vládne Jupiter

Říká se, že Střelci jsou díky Jupiteru nejšťastnějším znamením zvěrokruhu. Jupiter je planeta expanze a Štíři tak mají vyšlapanou cestičku k osobnímu i profesnímu růstu. Štíři jsou optimisté, kteří si myslí, že jim svět leží u nohou, proto neváhají s jeho objevováním a často cestují.

Kozorohům vládne Saturn

Saturn je mužská planeta síly, která vládne řádu a organizaci. Kozorozi jsou díky němu mimořádně disciplinovaní jedinci, kteří si jdou pevně za svým cílem a mají obrovské ambice. Jejich život bývá velmi uspořádaný a nosí v sobě potenciál dobýt svět.

Vodnářům vládne Uran

Uran je bůh oblohy, což vysvětluje, proč mají Vodnáři často hlavu v oblacích. Jsou to svobodomyslní jedinci, kteří nesnáší omezení a závazky. Podle tradiční astrologie má na Vodnáře vliv i Saturn, který jim v kombinaci s Uranem dodává excentrické chování. Vodnáři si příliš nepotrpí na emocionální projevy, ale často se noří hluboko do svých filozofických myšlenek.

Rybám vládne Neptun

Díky Neptunu jsou Ryby zasněné a mají nápaditou povahu. Neptun je velmi duchovní planetou, proto mají Ryby dobře vyvinutou empatii. Neptun je také bůh sladké vody i moře, díky čemuž Ryby milují vodu a všechno s ní spojené.

Podle starověkého Egypta má každý člověk sedm částí: Ka je váš duševní dvojník, který se po smrti oddělí od těla

svetzeny.cz

Zdroj článku