Přejít k hlavnímu obsahu

Lunární uzly: Nastává největší astrologická událost roku, která vlivní životy nás všech. Agresivní energie bude nahrazena

Lunární uzly hýbou světovým děním a mění osudy nás všech. Každých 18 měsíců ovládají severní a jižní lunární uzel jiná znamení zvěrokruhu. V současné době je to tvrdohlavý impulzivní Býk a manipulativní Štír, brzy je však vystřídají mírumilovné Váhy a rozhodný Beran.

Co jsou to lunární uzly?

Termín lunární uzly možná slyšíte poprvé, ačkoliv jste v astrologii celkem zběhlí. Jedná se o dva protilehlé body na obloze. Nazývají se severní lunární uzel a jižní lunární uzel. Označují místo, kde se oběžná dráha Měsíce protíná s ekliptikou Země (neboli dráha, kterou prochází kolem Slunce). Astrologie jim přikládá velký význam. Severní lunární uzel symbolizuje současnost a nový směr budoucnosti a jižní minulost. Lunární uzly mají vždy vazbu na určitá znamení zvěrokruhu. Toto pouto se každých 18 měsíců rozváže, a lunární uzel se spojí opět s jinými znameními.

Lunární uzly v Býku a Štíru: Největší astrologická událost roku, která změní osud nás všech. Lvy čeká velká oběť, Vodnáři zbohatnou

Osmnáctého ledna se lunární uzly přesunuly do protilehlých znamení Býka a Štíra. To s sebou přináší i dvě nové protichůdné energie, které nás ovlivní. Co konkrétně lze dle astrologů očekávat a jak to změní osud vašeho znamení zvěrokruhu?
svetzeny.cz

Lunární uzly v první polovině roku

Jistě vás zajímá, která znamení zvěrokruhu budou hrát prim letos. Do 17. července je to stále spojení Býk – Štír, o kterém jsme podrobně psali v tomto článku. Nacházíme se v situaci, kdy jsou dva protilehlé uzly v soupeřících energiích. Zatímco znamení Býka miluje stabilitu, Štír by raději věci měnil. Býk má pozitivní vliv na oblast kariéry a rodiny, ale také přináší útočnou energii, impulzivitu, zlost a frustraci. Štír zase rozvíjí naši intuici, ale také přichází s hrami, tajemstvími a manipulací. V popředí jsou témata ekonomická, zajištění základních potřeb, zdraví a přírodní zdroje. Vlivem energie Štíra mohou lidé pociťovat značný tlak, je toho na ně moc. Věřte ale, že se věci v tuto dobu dějí z dobrého důvodu a již brzy přijde nová energie.

Info ikona
sky

Agresivní energii brzy nahradí mírumilovná

Dne 17. července 2023 totiž severní lunární uzel ovládne energie Berana a jižní lunární uzel se přesune do znamení Vah. Od Berana lze čekat nové přelomové vynálezy a řešení. Hlavní pozitivní věcí na tomto období budou průkopnické inovace. Znamení Berana dává zelenou i „šíleným“ nápadům a originalitě. Historicky se „beraní“ cykly pojí s velkými objevy a vynálezy. Beran je velký příznivce rychlých změn, očekávejte tedy, že se věci dají do pohybu.

Numerologie: Zjistěte, co vám přinese rok 2023. Číslo 4 nedostane nic zadarmo, číslu 5 se změní celý život

Jaký bude váš rok 2023 dle numerologie? Díky velká numerologické předpovědi zjistíte, jestli budete mít štěstí v lásce, kariéře nebo financích. Komu se povede výborně a kdo bude řešit problémy?
svetzeny.cz

Jižní uzel mají „pod palcem“ Váhy, znamení, které je velmi partnersky orientované, na rozdíl od „sólisty“ Berana. Značí to výzvy ve vztazích i možné změny legislativy, které by se dotkly této oblasti. Také je to znamení velmi mírumilovné, diplomatické a toužící po harmonii. To otevírá prostor k urovnání sporů a konfliktů. Pokud bychom se podívali zpátky do minulosti na to, s čím se spojení Vah a Berana v lunárních pojilo, našli bychom zmínky o protiválečných protestech a povstáních a vzniku spojenectví. A to navzdory tomu, že se znamení Berana mnohdy pojí s bojem, naštěstí z historické zkušenosti lze vyvodit, že převládá energie Vah a míru. Energie Vah nás nutí nejenom řešit věci diplomaticky, ale také se budeme v roce 2023 více seznamovat, vyrážet za kulturou a celkově se uvolníme. V těchto znameních lunární uzly zůstanou až do počátku roku 2025, pak se opět znamení změní.

Zdroj článku