Přejít k hlavnímu obsahu

Indiánský horoskop: Podle data narození určete svoje zvíře, které odhalí vaše jedinečné vlastnosti

Vedle klasického astrologického horoskopu existuje ještě řada dalších. Mezi ty nejzajímavější a nejznámější patří indiánský horoskop, který přisuzuje lidem vlastnosti podle různých zvířat. Zajímá vás, jaké zvíře přisuzovali staří indiáni právě vám? Najděte si je podle svého data narození.

Sokol (21.3. – 19.4.)

Sokol je symbolem královské moci a svobody. V tomto znamení se rodí silné osobnosti s vůdčími schopnostmi, které mají jasnou vizi kam směřují. Jsou schopni dělat moudrá, a zároveň rychlá rozhodnutí. Jsou bystří, stateční a mají úžasné pozorovací schopnosti. Někdy se u nich díky jejich sebejistotě mohou projevit sklony k aroganci a panovačnosti.  

Bobr (20.4. – 20.5.)

Lidé ve znamení Bobra jsou velmi pracovití a pilní. Jsou pečliví, trpěliví a tvořiví. Umí si stanovit dlouhodobý plán, čeho chtějí dosáhnout a za tím si jdou. Nezastaví se, dokud nedosáhnout svého cíle. Bobři bývají chytří a přizpůsobiví. Jsou prozíraví, chrání svůj domov a svůj majetek. Snaží se příliš neriskovat. Na druhou stranu bývají majetničtí, žárliví a v lásce mohou být motivováni hmotnými statky.  

Jelen (21.5. – 20.6.)

Jelenům nechybí životní energie a vznešenost. Je to královské znamení, jež vládne lesům. Jsou chytří a velmi inteligentní a ostražití, dokážou rychle reagovat. Mívají dobrý vkus, milují přírodu a rádi v ní čerpají síly. Někdy bývají plašší a rezervovaní, zejména ve společnosti lidí, které neznají, na druhou stranu ale mají dobré vyjadřovací schopnosti a umí sbližovat lidi a řešit jejich spory. Jejich slabší stránkou bývá rozmarnost. Někdy mění rychle názory a vnitřně se cítí nejistě.   

Temné vlastnosti podle horoskopu: Býci hází práci na druhé, Blíženci pomlouvají

Každý z nás má své dobré, ale i špatné vlastnosti. Některé povahové rysy jsou výsledkem genů či výchovy, za jinými stojí sluneční znamení, ve kterém jsme se narodili. Ponechme dnes stranou naše světlé stránky a podívejme se na ty temné. Většinou se je snažíme před světem ukrývat, mnohdy se za ně stydíme a tváříme se, že vlastně nejsou.. Není divu, není se čím chlubit. Čas od času ale stejně vyplavou na povrch.
svetzeny.cz

Datel (21.6. – 21.7.)

Datel je spojován se silnými vazbami na svou rodinu, kterou bezmezně miluje a udělá pro ni doslova první poslední. Zrozenci Datla jsou velmi empatičtí, starostliví a hluboce vnímaví, houževnatí a vytrvalí lidé. Přesně to odpovídá vlastnostem skutečného datla, který trpělivě klove do stromu a vyzobává škůdce. Staří indiáni přisuzovali Datlům léčivé schopnosti, ostatně i datel je považován za léčitele stromů. Mezi jejich negativní vlastnosti patří dramatizování některých situací a neschopnost uznat vlastní chybu.

Losos (22.7. – 21.8.)

Losos chce za každou cenu vyniknout. Je velmi sebejistý a cílevědomý. Jakmile se pro něco rozhodne, nepřestane, dokud nebude s dosaženým výsledkem spokojen. Má skvělé instinkty a odhad na lidi, rád se učí novým věcem a miluje být ve vedoucí pozici. K tomu mu dopomáhá jeho velké sebevědomí. To může být ale někdy i na škodu, protože může působit egoisticky a sebestředně. Někteří lidé mu nemusí rozumět, což ho u nich činí neoblíbeným.

Medvěd (22.8. – 21.9.)

Medvědi jsou považováni za strážce lesů, s nimiž budete mít vždy pocit naprostého bezpečí. Jsou odvážní, silní a také velmi trpěliví. Milují řešení náročných hádanek, rádi vás vyslechnou, když za nimi přijdete s prosbou o radu. Potřebují na to ale dostatek času, nikdy neodpoví hned a zbrkle. Dělají rádi ostatním radost, ale často se drží stranou. Občas působí líně a těžkopádně. Když se rozčílí, mohou ostatní až vystrašit.

KVÍZ: Poznáte všechny přírodní krásy České republiky? Jenom skuteční znalci zvládnou test bez chyby

Česká republika má mnoho přírodních krás, které stojí za pozornost. Některá místa jsou notoricky známá, jiná zase možná čekají na to, až je objevíte. Každopádně stojí za to otestovat si znalosti, které bychom měli mít o krásách naší domoviny všichni.
svetzeny.cz

Havran (22.9. – 22.10.)

Indiáni měli Havrana vždy spojeného s čistotou, léčením a symbolem nového začátku. Bývají to moudří a přemýšliví lidé s diplomatickými dovednostmi. Proto za nimi mnozí lidé často chodí (podobně jako za Medvědy) s prosbou o radu. Bývají trochu samotářští, věnují se duchovní oblasti a filozofování. Bývají tak zapálení do toho, co dělají, že jsou vždy nároční nejen sami na sebe, ale i na ostatní.  

Had (23.10. – 22.11.)

Hadi jsou považováni do značné míry za nečitelné osoby, od kterých nikdy nevíte, co máte vlastně čekat. Bývají to tajnůstkáři, jen málokdo zná jejich skutečné myšlenky. Na druhou stranu ale umí udržet tajemství, takže nemusíte mít obavu se jim s něčím svěřit. Bývají oblíbení a vynalézaví a mnozí ze zrozenců tohoto znamení má i léčitelské schopnosti. Dejte si dobrý pozor, abyste jim někdy neublížili, jejich hněv si pocítit nepřejete.   

Sova (23.11. – 21.12.)

Asi vás nepřekvapí, že lidé narození v tomto znamení patří k moudrým hledačům poznání a pravdy. Mohou být do jisté míry záhadné a nečitelné, mají velmi bystrý úsudek a zrak a dokážou proniknout až k jádru věcí. Vidí je takové, jaké skutečně jsou. Je inteligentní, ale nebaví se jen tak s někým. Miluje lidi sobě rovné a k ostatním nemusí být tak přívětivá, jak možná očekávají.

Zjistěte, jaký bude lednový pátek 13. podle numerologie

Pátek 13. u mnohých vzbuzuje obavy. Někteří jen lehce zpozorní, jiní nad ním s pousmáním mávnou rukou. Ať tak, nebo jinak, tento lednový den bude v mnohém výjimečný. Přečtěte si, pro co bude vhodný, a na co byste si měli dát pozor.
svetzeny.cz

Husa (22.12. – 19.1.)

Zrozenci Husy bývají materiálně a racionálně založení lidé, kterým se příčí nějak vybočovat z řady. Mají rádi tradice a zaběhnutý řád. Jsou velmi ctižádostiví a cílevědomí a umí si jít za svým. Nestojí o to, aby jim někdo radil, umí si vyšlapat cestu sami. Mívají vysoké nároky nejen na sebe, ale i na ostatní, což z nich dělá v pracovní oblasti skvělé šéfy. Negativní vlastností může být jejich sklon propadat sklíčenosti a frustraci, když se jim hned něco nepodaří.

Vydra (20.1. – 18.2.)

Vydry jsou velmi vitální, přátelští a společenští lidé, kteří milují svoji nezávislost. Rádi si vše dělají po svém a nenechají si do ničeho mluvit. Milují nové věci a dobrodružství a mají výbornou schopnost se přizpůsobit okolnostem. Jsou nekonfliktní a zvídaví. Jejich individualita a často nekonvenční přístup ale může být konzervativním lidem někdy trnem v oku.

Vlk (19.2. – 20.3.)

Vlci jsou citliví a velmi oddaní své rodině a všem lidem, které mají rádi. Pro své blízké udělají prakticky cokoli. Bývají rádi o samotě, nejsou úplní extroverti, kteří by si libovali ve společnosti. Tím, že se ostatním někdy straní, mohou působit až odměřeně a někdy i záhadně. Jsou to ale věrní a féroví lidé, které si přejete mít ve své blízkosti. Pozor ale, když je Vlk zahnán do kouta, to se pak mění v nebezpečnou šelmu.

Zdroj článku