Přejít k hlavnímu obsahu

Čeká nás několik silných úplňků Měsíce: Dubnový přinese klid a harmonii, červencový rozbouřené emoce

V astrologii jsou úplňky považovány za důležité události, které mohou mít vliv na lidské chování a emoce. Každý úplněk má svůj vlastní význam a astrologický význam se může lišit v závislosti na znamení Zvěrokruhu, ve kterém se nachází. Jaké úplňky nás potkají v tomto roce?

Letos máme za sebou už tři úplňky. Lednový proběhl ve znamení Raka a vybízel k uvolnění nefungujících a negativních vibrací. V únoru byl úplněk ve Lvu, který symbolizoval touhu po pozornosti, v popředí měl vztahy a kreativitu. první úplněk v roce se nazývá "Úplněk v Lvu" a může symbolizovat touhu po pozornosti, vztahy a kreativitu. 7.března jsme prožili úplněk ve namění Panny, která přináší  touhu dávat v životě věci do pořádku a plánovat budoucnost. A jaké úplňky nás v tomto roce ještě čekají?

Duben - Růžový úplněk ve znamení Vah

Nastane 6. dubna v 6:34 hodin. Říká se mu také někdy "rašící" úplněk, což se logicky vysvětluje tím, že se probouzí příroda a vše roste, raší a začíná kvést. Tento den přinese touhu po klidu, harmonii a tendence zbavit se věcí, které už nepotřebujeme. Zaměřte se na to, jak se naučit zvládat stres, abyste se nenechali vyvést jen tak z rovnováhy.      

Mohlo by se vám líbit

Cikánský horoskop: Zjistěte, zda jste okouzlující Hvězda, divoká Dýka nebo jiné znamení

Cikáni jsou s věštěním, magií a horoskopy spojováni již po staletí. Traduje se, že to byli právě oni, kteří do Evropy dovezli tarotové karty. Existuje i cikánský horoskop. Zjistěte, jaké vlastnosti dle něj máte.
svetzeny.cz

Květen – Květinový úplněk ve znamení Štíra

Nastane v pátek v 19:33 hodin. Své pojmenování má podle množství květin, ale i rozkvetlých stromů. Měsíc v tomto období bude působit zejména na citlivé jedince, kteří mají nevyřešené emoce z minulosti. Je to skvělá příležitost, jak nechat odejít staré křivdy a ukončit obecně vztahy, které nejsou funkční. Pozor si dejte na tendence řešit věci v afektu a pod vlivem emocí. Každý důležitý krok pořádně promyslete.   

Červen – Jahodový úplněk ve znamení Střelce

Nastane 4. června v 05:41 hodin. Přinese čerstvou energii, ale i tendence řešit smysl toho, co děláme. Pokud nejste dlouhodobě spokojení s náplní svého života, právě v tento den se vaše touha po změně vynoří se vší parádou. Jako velmi přínosná může být meditace a ponoření se do vlastního nitra. Může to přinést odpovědi na vaše otázky.    

Červenec – Hromový úplněk ve znamení Kozoroha

Nastane 3. července 2023 v pondělí v 13:38 hodin. Podle starých Indiánů má také název „bouřkový“. Přinese bouřlivé emoce a bude to zkouška toho, jak je dokážete zvládat. Důležité bude nedržet emoce v sobě a najít způsob, jak je kompenzovat a vybouřit se, jinak se mohou negativně projevit na vašem zdraví. Počítejte také s tím, že se mohou projevit sklony dívat se na svět materialisticky a analyzovat, podobně jako to dělají Kozorozi. Tento úplněk bude nabízet dechberoucí noční scenérie, kdy bude Měsíc úžasně osvětlovat přírodu.

Mohlo by se vám líbit

Keltský horoskop: Zjistěte, zda máte přednosti nebojácného Vlka, mazané Lišky nebo jiného zvířete

Keltský horoskop čítá celkem 13 duchovních zvířat. Každé z nich symbolizuje určité výjimečné schopnosti, které dávají svému nositeli do života určitou výhodu. Jaká ze 12 výhod náleží vám? Zjistěte, čím jste výjimeční.
svetzeny.cz

Srpen – Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře

Nastane 1.srpna ve 20:31 hodin a půjde o super úplněk. Znamená to, že Měsíc bude blízko naší planety (méně než na 360 tisíc kilometrů) a bude se zdát obrovský, doslova na dosah ruky. Označení má tento úplněk podle ryb jeseterů, kteří v tomto období roku vyplouvají k hladině. V tyto dny zatoužíte po svobodě a vyjadřování svých emocí. Pozor na neuvážená rozhodnutí. Bude vhodné trávit tyto dny s lidmi, které máte rádi a sdílet s nimi své pocity.  

Info ikona
Úplněk

Srpen – Modrý úplněk ve znamení Ryb

Nastane 31.srpna v 03:25 hodin. Půjde o druhý úplněk v jednom měsíci a opět se bude jednat o super úplněk. Traduje se o něm, že je obzvlášť silný a magický a proto je vhodné jeho moci využít pro různé rituály. Navíc se díky znamení Ryb projeví naše intuice a naladění se na duši. Je vhodná doba zpomalit, ponořit se do sebe a promyslet si, kam v životě chceme dále směřovat.

Září – Kukuřičný úplněk ve znamení Berana

Nastane 29. září v 11:57 hodin. Říká se mu také „dožínkový“, protože v tomto období dochází k posledním sklizním. Měsíc v plné kráse osvětlí noční oblohu a přírodu. V tuto noc prakticky nebude tma. Tento den přinese touhu pustit se do nových projektů a dobrodružství. Může to být i impulsivní a po ne příliš dlouhém rozvažování, což je charakteristickým rysem Beranů. Mějte se na pozoru, abyste neudělali něco, čeho byste později litovali.  

Mohlo by se vám líbit

Horoskop podle bájné Atlantidy: Které z 15 znamení by vám před 9600 lety náleželo a jaký osud vám byl předurčen?

Atlantida je opředená řadou legend, jedna z nich tvrdí, že její obyvatelé měli vlastní horoskop. Povahu člověka a jeho osud určoval den v měsíci, ve kterém jste se narodili. Zjistěte, které z 15 znamení by vám náleželo, a co to o vás vypovídá.
svetzeny.cz

Říjen – Lovecký úplněk ve znamení Býka

Nastane v sobotu 28. října ve 22:23 hodin a bude jedním z nejjasnějších a nejkrásnějších úplňků tohoto roku. V tyto dny budete mít potřebu hledat vnitřní stabilitu, uzemnit se a vyrovnat. Bude sílit váš smysl pro zodpovědnost. Zamyslete se nad tím, čemu se chcete v následujícím období věnovat a promyslete konkrétní kroky, které vás dovedou k cíli. Dočkat se můžete i důležitých změn, které vás v životě posunou dál.      

Listopad – Bobří úplněk ve znamení Blíženců

Nastane 27. listopadu v 10:16 hodin. Říká se mu také „smuteční“ nebo „mrazivý“ úplněk. Přinese do života touhu po změně a realizaci snů. Toužíte odjet za sluníčkem a užít si volno? Udělejte to. Právě v tyto dny bude velmi příznivá doba. Věnujte se ale také své kariéře, učte se nové věci, poznávejte nové lidi. Vyzkoušejte něco, co jste nikdy nedělali, ale lákalo vás to. Odhoďte strach, není na místě.    

Prosinec – Studený úplněk ve znamení Raka

Nastane 27.prosince v 01:32 hodin a přinese splín, smutek a negativní emoce. Dolehne na vás tíha starostí a zodpovědnosti. Nesnažte se těmto náladám podléhat a raději obraťte pozornost na své blízké. Věnujte se všemu, co děláte rádi. Dopřejte si klid  užívejte si magický konec roku v teple domova a se svou rodinou. Pak pro vás tento úplněk nebude vůbec „studený“, ale naopak „hřejivý“.  

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku