Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vychovat z dcery sebevědomou a silnou ženu? Tohle jsou věci, které byste ji měla naučit včas

Chcete, aby vaše dcera vyrostla v silnou ženu? Tohle jsou informace, které byste ji měla předat.

V průběhu života jsou ženy konfrontovány s řadou výzev a situací, které je třeba překonat. Je proto velmi důležité, aby se už odmala učily sebevědomí a pozitivnímu přístupu k životu, díky čemuž z nich vyrostou silné a nezávislé ženy. Tohle byste dceru měla naučit: 

1. Sebeláska není sobecká

Dělat něco jenom pro sebe - ať už se jedná o zdravý životní styl, sport, meditace, čtení knih nebo spánek - je to, co každý z nás potřebuje. Potřebuje to tvoje tělo, i tvoje duše. Jen díky tomu budeš mít dostatek energie, aby ses mohla starat i o další lidi.

2. Zůstaň věrná sama sobě

Poznej své osobní silné stránky, kdo jsi a co je v životě podstatné. Vždy nastane situace, kdy budou lidé požadovat věci, které nebudeš chtít dělat nebo pro tebe nebudou vhodné. O to důležitější je umět si stanovit hranice, abys měla odvahu říci „ne“ tomu, co nechceš!

3. Nikdo není dokonalý

Někteří lidé řeší svůj vzhled, jiní zase jak se kdo chová. Naučte svou dceru, že nikdo není dokonalý a že překážky v životě jsou jeho součástí. Díky nim se člověk může cítit silnější.
 

Mohlo by se vám líbit

Častý nešvar rodičů: Proč breptání a šišlání tolik škodí dětské řeči?

Pokud i vy máte doma malé dítě, dávejte si pozor na to, jestli správně rozvíjíte jeho slovní zásobu. Jako rodičovský vzor se soustřeďte také na svou vlastní výslovnost. Zajímat by vás ale mělo i to, jestli dítě naučená slova vhodně kombinuje.
svetzeny.cz

4. Jsi krásná

Když už mluvíme o vzhledu: mladé dívky jsou v každodenním životě a na sociálních sítích konfrontovány s absurdními ideály krásy. Ale v reálném životě není důležitá váha, výška či barva vlasů. Každý člověk je originál a je krásný zevnitř i zvenku. Navíc krása je nejsubjektivnějším pojmem vůbec!

5. Přátelství se mění

Ať už se jedná o spolužáky, kolegy nebo jen známé, platí jedno pravidlo: přátelství jsou různorodá - některá vydrží navždy, jiná se časem rozpadnou. Ale je to zcela normální. Přátelství, která nepřináší nic dobrého nebo kamarádi, kteří se pokouší změnit tvojí osobnost, nestojí za to. Nech je jít a dej prostor novým kamarádům.

6. Poznávej nové lidi

Vždycky tě může překvapit, koho nového poznáš. Neztrať svoji dětskou zvědavost a neboj se sdílet věci ze svého života s ostatními. Pokud se umíš otevřít přátelům, můžeš se sice stát zranitelnou, ale zároveň si tak vytvoříš úzké pouto s jiným člověkem. Vždycky je to o důvěře. 

7. Dělej, co máš ráda

Nadšením a tvrdou prací lze dosáhnout mnohého. Vždy stojí za to následovat své silné stránky a neztratit ze zřetele své sny. Nikdo by neměl ostatním diktovat, jak by měl vypadat jejich život.

Mohlo by se vám líbit

Nejpoužívanější česká jména roku 2020: Která to jsou a co znamenají?

Vybrat jméno pro dítě je hotová věda! Chvíli se nám líbí tohle, pak zase jiné. Některá jména máme spojená s obličejem holčičky ze školky, kterou jsme neměli rádi a u chlapeckých jmen si vzpomeneme na první pusu. Jaká jsou nejpoužívanější česká jména a jaký s sebou nesou význam?
svetzeny.cz

8. Stát si za svým

Když víš, kdo jsi a co chceš, věř tomu. Ať už se jedná o zvýšení platu nebo konflikt s partnerem, kritickým situacím by se nemělo vyhýbat, naopak jim statečně čelit.

9. Vezmi štěstí do vlastních rukou

Ani pěkné auto, ani velký dům, ani další materiální věci ti nezajistí štěstí a spokojenost. Mnohem šťastnější člověk je, pokud „pracuje“ na tom, co mu dělá radost a může být hrdý na vlastní úspěchy.

10. Buď dobrosrdečná

Velké srdce je klíčem ke šťastnému životu. Pomoc ostatním pozitivně ovlivňuje nejen jejich život, ale i ten tvůj. A to zase pomáhá vést naplňující a spokojený život.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Častý nešvar rodičů: Proč breptání a šišlání tolik škodí dětské řeči?

Pokud i vy máte doma malé dítě, dávejte si pozor na to, jestli správně rozvíjíte jeho slovní zásobu. Jako rodičovský vzor se soustřeďte také na svou vlastní výslovnost. Zajímat by vás ale mělo i to, jestli dítě naučená slova vhodně kombinuje.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Petra (31): Miluju svého manžela. Čekám miminko, jen mě děsí představa, komu bude říkat táto

Chybovat je lidské, někdy jde však o přešlap, který může druhému velice ublížit. Do takového problému se dostala Petra (31). Jak situaci řešit radí speciální pedagožka a psychoterapeutka Mgr. Charlotte Benátská.
svetzeny.cz