Přejít k hlavnímu obsahu

Proč všichni řeší ženské tělo?

Info ikona
Proč všichni řeší ženské tělo?

Nespokojeností s vlastním tělem trpí až 60 % populace. A pokud někdo spokojený je, internetoví trollové mu rádi připomenou, že vlastně nemá být. Co s tím?

Mám velikost 40, což jsou v mém pracovním světě míry obryně a v mém „normálním“ světě naprosto běžný vzhled. Jak tak koukám kolem sebe, většina českých žen (a mužů) totiž nemá velikost nula. Myslím, že se od nich nijak neliším: když se mám ráda, tak se mám ráda i s kily navíc, s pihami a brýlemi, a když mám den blbec, nepomohla by mi k dobrému pocitu ani nová kolekce Dolce Gabbana nebo vyznání lásky od Cilliana Murphyho.

Je třeba si uvědomit, že hodnotu člověka nevyjadřuje ručička na váze.

Běžně je v ČR totiž nejvíc vyprodaná velikost 38 až 40. Pokud máte o pár velikostí víc, v běžné konfekci už si neškrtnete. Přitom obezitou v posledních letech trpí až čtvrtina českých žen a 22 % mužů, další čtvrtina populace trpí nadváhou, způsobenou hlavně nedostatkem pohybu.

Důvody, proč potřebujeme kamarádky

svetzeny.cz

Tělesné nedostatky bývají také častým důvodem, proč se do někoho (nejen na sociálních sítích) navážet. Říká se tomu bodyshaming a rozrostl se do neskutečné míry. Nezbavíte se ho, ani když zhubnete, zbavíte se celulitidy nebo strií – obětí šikany kvůli tomu, jak vypadají, jsou totiž i známé ženy s vlastní suitou trenérů a koučů. Jako by neměly právo na nedokonalost. Dokonalé tělo je totiž dnešní modlou. Američtí teenageři tak žádají po plastických chirurzích, aby je vymodelovali podle jejich fotek upravených filtry. Běžnou realitou jsou maminky, které si v jídle odříkají, ošklivě mluví o svém těle a pak se diví, že jejich dcery mají problémy s anorexií. I zpěvačka Billie Eilish, která se nebojí mluvit ani o duševních onemocněních, natočila krátké video o bodyshamingu, aby se vyrovnala s nenávistnými komentáři.

Zbytek článku si můžete přečíst v aktuálním čísle Světa ženy, které si můžete objednat online nebo koupit ve vaší trafice. 

Přejte si správně a získáte vše, co vás jen napadne

svetzeny.cz