Přejít k hlavnímu obsahu

Trendy jarní manikúra: Jaké tvary a barvy ovládnou rok 2024

Jaro je tu a s ním i nové trendy v manikúře. Některé se v různých obměnách drží mezi oblíbenými už delší dobu, jiné jsou pro letošek novinkou. Zůstanete u klasiky, nebo zaexperimentujete s barvami? Inspirujte se v naší galerii.

Rudá klasika i barvy nebe

Červený lak je stálicí v manikúře dlouhá léta a nikdy doopravdy nevyšel z módy. Hodí se téměř ke všemu, a navíc je neuvěřitelně sexy, jsou ale okamžiky, kdy je tento trend upozaděn a přebit jinými. Letošní jaro ale hraje červené opět do karet. Její odstíny budou totiž k vidění na krátkých i dlouhých nehtech, tak se neváhejte zásobit těmi nejkrásnějšími rudými laky!

Pokud vás ale červená klasika na chvíli přestane bavit, můžete ji vystřídat. Nejen v manikúře, ale v módě obecně se letos bude výrazně objevovat nebeská modrá, která připomíná svěží jarní oblohu a dokáže pozitivně naladit. Skvěle bude vypadat i na nehtech, například v kombinaci s černým outfitem.

Záři jarního slunce i vůni dálek pro změnu připomene další trendy barva, kterou zahraniční weby nazývají „taxíková žlutá“. Důvod je prostý, jedná se přesně o ten odstín, kterým jsou zbarvené taxíky v New Yorku, tento tón je navíc hřejivý jako jarní slunce.

Špičaté nehty patří vášnivým a sebevědomým ženám aneb tvar vašich nehtů dokáže odhalit osobnostní vlastnosti

Krásný tvar nehtů vyniká nejen vizuálně, ale také naznačuje charakterové vlastnosti ženy. Ukážeme, který tvar co znamená.
svetzeny.cz

Decentní zdobení

Chcete-li svou manikúru něčím zpestřit, přichází na řadu zdobení. Letos se ponese v duchu minimalismu, takže se nemusíte obávat žádných divočin. Parádu naděláte s jemným bílým kamínkem umístěným náhodně na každém nehtu, oblíbené budou také tenké třpytivé linky, které mohou být na každém nehtu jinde. Vzor, který letos zachvátí nehtová studia, je drobná mašlička. Ať už s ní zpestříte pouze jeden nehet, nebo celou ruku, máte jistotu, že následujete letošní největší trend.

Třpyt a lesk na přirozeném základě

Manikúra, která se hodí pro každou příležitost i ke každému outfitu, je založená na přirozenosti. V tomto duchu proto volte nude tělové odstíny, případně jemnou růžovou či pudrovou a polokontrastní laky. Důležitý je však vysoký třpyt a lesk, nejrůznější třpytivé mutace nude laků jsou proto víc než vítány, stejně jako metalízové tóny.

Po čem muži touží: Buďte atraktivní díky dobrému výběru rtěnky nebo manikúry

Každá žena touží být pro své okolí krásná, obzvlášť v dnešní době, kdy je ze všech stran obklopena mnohdy až nereálnou krásou celebrit a slavných osobností. Přestože ideály krásy se lety mění, stále mnoho mužů naštěstí preferuje přirozenou krásu, kdy mnohdy stačí opravdové maličkosti, abyste zvýšila svoji atraktivitu. Které to jsou?
svetzeny.cz

Královská modř je elegantní trend v manikúře

Jestli vám ale imponuje spíš extravagance a výrazné barvy a vzory, pak si zamilujete letošní žhavý trend ve zdobení nehtů. Jsou jím laky v odstínu královské modré, která působí elegantním a luxusním dojmem. Výhodou je, že vypadá dobře na nehtech jakékoliv délky i tvaru. Nalakovat můžete celou plochu nehtů, nebo jen jejich špičky ve stylu francouzské manikúry, případně se pokusit o nejrůznější linie a ornamenty. Na kombinaci s dalšími barvami ale zapomeňte, pokud nechcete, aby si vás lidé pletli s obsluhou kolotočů na Matějské pouti. Jediné barvy, se kterými se v manikúře královská modř snese, jsou černá a bílá, i s nimi však nakládejte velmi opatrně.

Jaký zvolíte tvar? Zapomeňte na hrany

Samozřejmě, že nechcete své nehty nechat růst jako dříví v lese, proto je důležitá alespoň základní úprava, která dodá vašim nehtům tvar. A jaký letos zvolit? Pokud vám z jakýchkoliv důvodů nevyhovují dlouhé nehty, pak se můžete radovat, krátký styl je letos in! Milovnice dlouhých drápků by měly volit oblý mandlový tvar, který střídá loňský "hranatý" trend. Důvod, proč je tento tvar nehtů tak lichotivý a oblíbený, je ten, že dokáže prodloužit vzhled vašich prstů a rukou, nemluvě o tom, že vypadá super šik.

Nehty vypovídají mnohé o vašem zdraví: Dokáží vás upozornit na cukrovku, poruchu štítné žlázy i rakovinu. Neignorujete tyto varovné signály?

Vzhled našich nehtů vypoví mnohé o našem zdraví. Lékařka Dina Gohil popisuje, co jednotlivé barvy a útvary na nehtech značí. Dokáží nás upozornit na onemocnění jako je cukrovka, porucha štítné žlázy i rakovina. Přečtěte si, jaké varovné signály se nevyplatí ignorovat.
svetzeny.cz
Trendy v jarní manikúře pro rok 2024
Zdroj článku