Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat ideální antiperspirant?

Nežádoucí pocení není problémem jen v létě. V průběhu zimních měsíců nosíme těsnější a teplejší oblečení, což se v přetopených místnostech může nepříjemně projevit zvýšeným pocením nebo dokonce „mapami“ na oblečení. Pokud se tomu chcete vyhnout, bez kvalitního antiperspirantu se během roku neobejdete.

Účinná látka

Mnohé vysokoúčinné antiperspiranty fungují na bázi hliníkových solí, které blokují potní žlázy, a tak snižují celkovou produkci potu. Některé obsahují také další látky, jako řada antiperspirantů Garnier Mineral, jež obsahuje ultra-absorpční minerál vulkanického původu Mineralit, který má přirozenou schopnost okamžitě a dlouhodobě absorbovat pot. Díky tomu zanechává úplně suché podpaží ihned po aplikaci a přitom umožňuje pokožce dýchat.

Sklon k alergiím

Pokud víte, že je vaše pokožka náchylná na tvorbu ekzémů a máte sklon k alergiím, důkladně čtěte složení svého deodorantu či antiperspirantu. Některé antiperspiranty totiž skutečně mohou způsobit alergické reakce, které se však nemusí projevit okamžitě. Antiperspiranty PureACTIVE z řady Mineral od Garnier obsahují kromě absorpční látky Mineralit také přírodní tea tree esenciální olej. Ten eliminuje až 99,9% bakterií způsobujících zápach, podráždění pokožky touto složkou nehrozí.

Pozor na oblečení

Dnes už od kvalitního antiperspirantu neočekáváme „jen“ ochranu proti pocení bez podráždění, ale také ochranu oblečení před znečištěním. Vybrat si můžete z produktů, které jsou určené na světlé, tmavé nebo barevné oblečení, případně najít takový, který v sobě spojuje více benefitů najednou. Garnier Mineral Protection 6v1 obsahuje také extrakt z moringy, který zabraňuje vzniku zápachu na pokožce a přenosu deodorantu na oblečení.

Intenzivní ochrana

Důležité je také zvážit účel a situace, při kterých budete antiperspirant nejčastěji využívat. Jestliže intenzivně sportujete nebo se právě chystáte na dovolenou do tepla, určitě oceníte takový produkt, který poskytne ochranu i v extrémních podmínkách. Dnes už běžně najdete antiperspiranty s účinkem 24 nebo 48 hodin, stojí však za to vyzkoušet i těžší „kalibry“, které ocení také muži. Antiperspirant Garnier Men Mineral Action Control Thermic byl testovaný až při teplotách do 45 ˚C, při kterých dokázal účinnost až 72 hodin.

Na formě (ne)záleží

Podle vašich preferencí a možná také zvyku si můžete vybrat antiperspirant v podobě spreje, kuličky nebo tuhé tyčinky. Antiperspirant ve spreji může působit osvěžujícím dojmem, i když při jeho aplikaci nemusíte zasáhnout celou plochu podpaží. Kuličkový antiperspirant umožňuje velmi přesné nanášení, po kterém je třeba chvilku počkat, aby zaschl. Tuhý antiperspirant nanesete velmi rychle a efektivně a podobně jako kulička se lehce vejde do každé kabelky. Více než forma je však při výběru důležité složení antiperspirantu, které efektivně zabrání nepříjemnému zápachu a je šetrné k tomu nejcennějšímu – vaší pokožce.