Přejít k hlavnímu obsahu

Jaká barva na vlasy vám sedne?

V dnešní době, kdy můžete vlasům dopřát jakoukoli barvu, může být složité si vybrat tu správnou. Ta, co se vám líbí na ostatních, už totiž nemusí vypadat stejně skvěle na vás. Prozradíme vám pár pravidel, ať vyberete odstín, který vám bude lichotit.

Jaký typ?

Nejdříve je potřeba připomenout, že pokud se v něčem sama cítíte dobře, pak si to nenechte od nikoho rozmlouvat, i pokud byste tím porušovala všechny poučky světa. Pokud ale v odstínech vlasů trošku tápete a chcete sáhnout po takovém, který vyzdvihne vaše největší přednosti, pomůže vám pár jednoduchých pravidel. Nejdříve si ale ujasněte následující: Jste teplý, nebo studený typ? A světlý, nebo tmavý? 

Teplý x studený

Otázka, jestli máte teplý, nebo studený podtón pleti, může vypadat složitě. Pokud se ale kouknete do své skříně, možná zjistíte, že si podvědomě vybíráte oblečení v určitých barvách. Pokud ne, zkuste si u tváře podržet látku modré a pak červené nebo žluté barvy, a porovnat, která vám více svědčí. Je to modrá? Pak jste studený typ. V opačném případě teplý. Jestli si stále nejste jistá, pomůcku najdete i na svých vlastních zápěstích. Obecně totiž platí, že lidé s teplým podtónem pleti mají žíly na zápěstí dozelena, zatímco ti se studenými spíše domodra. Odstín barvy na vlasy pak zvolte z druhé strany spektra, aby vytvořil krásný kontrast.

Pak už stačí jen vybrat, jak tmavá by barva měla být. Teď tedy přijde na řadu druhá otázka – jste spíše světlý, nebo tmavý typ? Čím světlejší je vaše kůže, tím světlejší odstín si můžete dovolit. Pozor si ale naopak dejte na tmavé barvy, ve kterých byste mohla vypadat pobledle. S tím si naopak nemusí lámat hlavu ženy, které mají pleť od přírody tmavší. Sytější barva ji jen krásně podtrhne. 

Správná barva

Až si budete jistá, po jakém odstínu vaše srdce touží, zamiřte pro barvu, která vaše vlasy zbytečně nepoškodí, a pečlivě se držte instrukcí na obalu. Vyzkoušet můžete třeba vyživující barvy z řady Garnier Color Naturals s krémovým složením, které pronikne hluboko do vlasových vláken, takže se barva tak snadno nevymývá a navíc vaše vlasy krásně rozzáří.  Seženete je ve vašich oblíbených drogeriích.

Vyživující barvy s krémovým složením