Přejít k hlavnímu obsahu

Egyptský horoskop podle data narození: Jste jako bohyně přírody Isis nebo bůh moudrosti Thoth?

Egypťané ve starověku studovali hvězdy a planety, jejich polohy a pohyb. Ačkoliv se o astrologii zajímaly i jiné národy, Egypťané měli jednoznačně jednu z nejvíce fascinujících astrologií. Egyptský zvěrokruh se objevil během dynastie Ptolemaiovců, kdy vzniknul přepsáním řeckého zvěrokruhu s řeckými bohy. Podívejte se, jaké znamení jste podle egyptského horoskopu vy.

Mohlo by se vám líbit

Čínský horoskop: Co vás čeká v říjnu? Had bude žárlit na svého partnera, na Kohouty se usměje štěstí

Co vás čeká a nemine v tomto měsíci? Odpověď se skrývá v čínském horoskopu. Najděte níže váš rok narození a podívejte se, jaké události se ve vašem životě v říjnu mohou odehrát. Had bude žárlit na svého partnera, na Kohouty se usměje štěstí, co čeká vás?
svetzeny.cz
Info ikona
Egypt

Nil: 1.–7. ledna, 19.–28. června, 1.–7. září, 18.–26. listopadu

Egypťané pojmenovali první znamení zvěrokruhu po Nilu, své životní míze. Toto jediné znamení nepředstavuje žádné božstvo. Každý, kdo se narodil s tímto znamením, by měl mít dobrou intuici a i když může být ovlivněn svými vášněmi, měl by být moudrý a praktický.

Amun-Ra: 8.–21. ledna, 1.–11. února

Podle staroegyptské astrologie je Amon-Ra králem bohů, jedním z nejmocnějších egyptských astrologických symbolů. Lidé narození v tomto znamení jsou plní optimismu, jsou zdvořilí a sebevědomí. Jsou to skvělí vůdci, kteří dělají moudrá rozhodnutí.

Mut: 22.–31. ledna, 8.–22. září

V egyptské astrologii je Mut matkou světa, ženské božstvo zodpovědné za ochranu lidstva. Ti, kteří se narodili v tomto znamení, jsou citliví, milující, loajální a velkorysí. Mají ochranitelské sklony a bývají skvělými rodiči.

Geb: 12.–29. února, 20.–31. srpna

Čtvrtým znamením egyptské astologie je Geb, egyptský bůh země. Staří Egypťané věřili, že jeho smích dokáže vyvolat zemětřesení. Lidé narození v tomto znamení bývají citliví, otevření a věrní. Ačkoliv dokážou být také velmi plaší, umí být v případě potřeby vytrvalí.

Mohlo by se vám líbit

Úplňkový horoskop pro každé znamení zvěrokruhu: Krvavá luna nejvíce ovlivní Berany, Raky, Váhy a Kozorohy

Již brzy nastane říjnový „krvavý“ úplněk. Odehraje se ve znamení ohnivého Berana. Co přináší jednotlivým znamením zvěrokruhu? Luna nejvíce ovlivní Berany, Raky, Váhy a Kozorohy. Na co se musíte připravit vy?
svetzeny.cz
Info ikona
Egypt

Osiris: 1.–10. března, 27. listopadu – 18. prosince

Znamení Osiris nese jméno po bohu podsvětí a vzkříšení. Lidé narození v tomto mocném znamení jsou velmi nezávislí, inteligentní, silní, ale také zranitelní. Obvykle se stávají silnými vůdci. Existuje jen velmi málo překážek, které jim mohou zabránit v dosažení vytyčených cílů.

Isis: 11.–31. března, 18.–29. října, 19.–31

Šesté znamení má jméno Isis po bohyni přírody. Lidé narození v tomto znamení jsou čestní a upřímní. Mají rádi společnost, romantiku a také mají vynikající smysl pro humor. Lidé v tomto znamení také dokážou výborně pracovat v týmech.

Thoth: 1.–19. dubna, 8.–17. listopadu

Toto egyptské znamení dostalo své jméno od boha učenosti a moudrosti. Podle egyptského horoskopu jsou lidé narození v tomto znamení romantičtí, moudří, energičtí a odvážní. Neustále hledají způsoby, jak se zlepšit.

Horus: 20. dubna – 7. května, 12.–19. srpna

Jedná se o jedno z nejmocnějších znamení zvěrokruhu, které je pojmenované po bohu oblohy. Lidé narození pod tímto znamení jsou odvážní, ambiciózní a optimističtí. Nechybí jim odvaha a pracovitost. Většinou velmi dobře vychází s ostatními.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Před problémy v říjnu už neutečeme. Číslo 5 bude řešit nepříjemnosti, číslo 9 potrápí duševní únava

Co vás čeká a nemine v říjnu? Odpověď vám poskytne numerologická předpověď. První její část se zaměřuje na obecné záležitosti a trendy ve světě. Dále si můžete vypočíst číslo narození a zjistit, co dle numerologie zažijete tento měsíc.
svetzeny.cz
Info ikona
Egypt

Anubis: 8.–27. května, 29. června – 13. července

Anubis je bůh mumifikace a strážce podsvětí. Lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu jsou sebevědomí, zvědaví a velice kreativní. Ačkoliv jsou velmi pracovití, nejlépe se jim daří, pokud pracují sami, jelikož mají introvertní povahy.

Seth: 28. května – 18. června, 28. září – 2. října

Seth je bůh chaosu a násilí. Ti, kteří se narodili ve znamení Setha, jsou perfekcionalisté a odvážní lidé. Vyhledávají výzvy, jde jim výborně komunikace s lidmi a jsou rádi středem pozornosti.

Bastet: 14.–28. července, 23.–27. září, 3.–17. října

Bastet je jedno z ženských znamení zvěrokruhu. Je božstvem koček, plodnosti a potěšení. Lidé v tomto znamení vždy hledají rovnováhu a vyhýbají se konfliktům. Jsou to okouzlující, přítulné a citlivé osobnosti, které se vždy mohou spolehnout na svoji bezchybnou intuici. Také jsou loajálními a oddanými partnery.

Sekhmet: 29. července – 11. srpna, 30. října – 7. listopadu

Dvanáctým znamením egyptského zvěrokruhu je Sekhmet, bohyně války. Lidé narození v tomto znamení mají dvě stránky osobnosti: Na jedné straně jim nechybí disciplína, na druhé straně dokážou být velmi svobodomyslní a pohodoví. Tito lidé jsou perfekcionisté a mají mimořádný smysl pro spravedlnost.

Zdroj článku