Koupaliště? Vsaďte spíše na přírodu!

Když je venku na padnutí, svalíme se někam k vodě a nejdůležitější je pro nás osvěžení a možnost lenošit na dece s knížkou v ruce. Pokud už vás omrzeli koupaliště, zkuste navštívit jeden z biotopů a přírodních koupališť, které jsme pro vás vybrali.

1. Biotop Radotín

Praha 16 se pyšní oblíbeným biotopem, kam přes léto chodí stovky lidí. Využít zde můžete výborné občerstvení, saunu nebo si i objednat masáž. Během srpna a září se můžete těšit i na promítání filmů, grilování mořských ryb a nesmíme opomenout vynikající snídaně od 7 do 9 hodin!

2. Přírodní koupaliště Jureček

Travnatá pláž, dětské hřiště s lanovkou, kiosek a hned u břehu vynikající restaurace Jureček, kde si rozhodně pochutnáte. Kdybyste se náhodou nudili u vody, hned vedle přírodního koupaliště najdete posilovací spot a o kousek dál tenisové kurty. Program na celý den je tedy zajištěn!

3. Přírodní koupaliště Vyžlovka

Nazvali bychom to trochu retro, které si ovšem zamilujete stejně jako my. Typické převlékací kabinky, vstupné 40 Kč a restaurace s typickým občerstvením a točeným pivem. Nechybí zde rozlehlá pláž s dřevěným molem, a díky rozloze Vyžlovky můžete naplavat doslova kilometry. V okolí najdete spoustu míst, které stojí za to vidět. Spojte koupání s krásnou procházkou v lesích Bučina a nebudete litovat.

4. Koupaliště Lhotka

V Praze blízko sídliště Novodvorská se nachází koupací jezero Lhotka, které bylo v 70. a 80. letech klasickým koupalištěm. Poté prošlo revitalizací a díky tomu si můžeme nyní v Praze užít příjemného koupání v krásném prostředí.

5. Přírodní koupací biotop Blovice

Navštivte tento sportovně-relaxační areál s přírodním biotopem. Stejně jako u všech výše zmíněných, se zde přírodně filtruje voda a nepoužívají se žádná chemická čistidla. Biotopy jsou tedy ideálním místem i pro alergiky. Na své si zde přijdou malí návštěvníci na dětském hřiště, sportovní nadšenci na hřišti pro plážový volejbal a jedlíci si pochutnají ve stánku s občerstvením.

DALŠÍ TIPY NA VÝLETY:
TIP NA VÝLET: DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
TIP NA VÝLET: KOUZELNÉ ZAHRADY

@svetzeny