Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší dovolená 2023: Tipy na letní destinace, které nejsou přervané turisty a nestojí jmění

Info ikona
léto

Letní sezóna se nekompromisně blíží a vy stále tápete kam vyrazit? Vsadit raději na klasiku, která nikdy nezklame, nebo objevovat nová místa? Přinášíme vám několik tipů na ta nejkrásnější místa kam letos vyrazit na dovolenou, a která vás zároveň nebude stát celé jmění.

Prosluněné Turecko

Toužíte-li po dovolené v hotelovém resortu s all inclusive stravou a celodenním relaxem u bazénu či na pláži, je pro vás Turecko to pravé. Tato země nabízí hned několik turisty velmi populárních destinací a možností tedy máte opravdu spoustu.Většina z nich nabízí jak rekreaci a odpočinek, tak historická místa, která můžete poznat během výletů. Samozřejmostí jsou zde také výlety na lodích, potápění a šnorchlování. Turci jsou proslulí svými obchodními dovednostmi. Jestliže v této zemi budete, navštivte nějaký z jejich typických trhů, rozhodně neodejdete s prázdnou. Kromě zážitků a relaxu si z této země odvezete také kulinářské prožitky, které si zajisté budete pamatovat ještě dlouho po své dovolené.

Tipy na místa: Antalya, Side, Bodrum, Turecká riviéra

Info ikona
Turecko

Oblázkové Chorvatsko

Pokud preferujete cestování autem, je pro vás Chorvatsko to pravé. Kouzelné na této zemi je to, že je proslulá svými kempy. Z Česka tak můžete vyrazit třeba i obytným autem, které vám ušetří finance za ubytování a poskytne volnost v podobě možností přesunů z místa na místo. Díky tomu, že jsou na většině pobřeží oblázkové pláže, je téměř všude blankytně modré a čisté moře. Doporučujeme také zvážit výlet lodí, kde si vychutnáte klid a krásy přírody, které tato úchvatná země nabízí. Rozhodně stojí za to návštěva přírodních parků, kterými se Chorvatsko chlubí. Nechybí zde ani bohatá historie, které se můžete nabažit v rámci výletů do různých historických měst.

Tipy na místa: Makarská riviéra, Krk, Pula, Brač

Info ikona
Chorvatsko

Úchvatná Albánie

Představte si místo se skutečně panenskou přírodou, krásnými plážemi a divokými horami. Milí lidé, výborná gastronomie a okouzlující tradice. Právě takovým místem je Albánie, která se do hledáčku masového turismu zatím stále nedostala. Díky tomu si uchovává své kouzlo a láká turisty, kteří hledají opravdový únik od civilizace. Balkánský přímořský stát se pyšní vysokými horami, které se zařezávají do hlubokých údolí, čistými plážemi pozvolně vstupujícími do průzračného moře, vřelými obyvateli i tolik vyhledávanou středomořskou kuchyní. A to vše jen dvě hodiny letadlem z Prahy. Let do Tirany, hlavního města Albánie, trvá stejně jako cesta z Prahy na Moravu. Albánie je navíc cenově velice přívětivá destinace.

Tipy na místa: Riviréra Sandane, Gjipe, Berat, Tirane

Info ikona
Albánie

Pestrá Itálie

Itálie je země, která nikdy neztratí své kouzlo. Ať už míříte na dovolenou strávenou na pláži, a nebo jste spíše badatelé po historických městech, Itálie vás ani v jednom ohledu nezklame. Dostupná je jak letecky, přičemž ceny letenek nejsou vůbec vysoké, tak autem, pokud preferujete tento typ dopravy. Rozhodně budete uchváceni italskou gastronomií, která je zkrátka fenomenální. Pokud zvolíte leteckou dopravu, i tak doporučujeme si na místě půjčit auto. Ať už pojedete do jakékoliv části Itálie, rozhodně se vyplatí projet si okolní městečka po vlastní ose. Ztratit se v uličkách, ochutnávat lokální víno a nechat se unést skvělými gastronomickými zážitky v místních restauracích.

Tipy na místa: Amalfi, Řím, Benátky, Portofino, Neapol

 

Info ikona
Itálie

Zdroj: Invia.cz, Myalbania.cz, Dreamplanexperience.com

Zdroj článku