Přejít k hlavnímu obsahu

Drsňačka Rizzo z Pomády: Čtyřikrát se vdala, za mladistvý vzhled ve svých osmdesáti letech údajně vděčí plastikám

Když se v roce 1978 dostal do kin filmový muzikál Pomáda, stal se okamžitě naprostým hitem. A to i přesto, že ho katolická organizace Legie slušnosti zařadila na seznam nepřijatelných filmů. Z představitelů hlavních postav se rázem stali hvězdy, ačkoliv jim bylo o dost víc než hrdinům filmu. Představitelka drsňačky Rizzo herečka Stockard Channing dokonce před natáčením oslavila třiatřicáté narozeniny! Jak tato hvězda vypadá dnes?

Stockard Channing vyrůstala v New Yorku na Upper East Side, dalo by se tedy říct, že patřila mezi newyorskou zlatou mládež. Narodila se 13. února 1944 a je absolventkou internátní dívčí školy Madeira School ve Virginii. Ačkoliv zájem o herectví se projevoval už během studií, touha po vzdělání byla silnější, a tak se Stockard rozhodla pokračovat na vysokou školu, a to rovnou na Harvard, kde si zvolila obor historie a literatura. Herecký výcvik pak získala v HBO Studiích zpátky v New Yorku.

Pomáda zaplatila Rizzo hypotéku

Průlom do světa filmu udělala rolí Betty Rizzo ve filmovém muzikálu Pomáda. Vždyť kdo by si nepamatoval krátkovlasou drsňačku, která šéfovala celé škole a hlavně dívčímu gangu Pink Ladies? Ve snímku je Rizzo postrachem slušných dívek, protože kouří, pije a řeší nechtěné těhotenství, v závěru se však dočká nápravy i lásky. V době, kdy se hledalo obsazení hlavních rolí, herečka strádala a řešila, jak zaplatit hypotéku a zároveň mít na živobytí. Role brunetky Rizzo tak přišla jako na zavolanou a udělala z ní hvězdu světového formátu.

Stockard ale bylo v době natáčení již třiatřicet let, nebylo pro ni proto lehké vcítit se do duše teenagera na střední škole. „Ve skutečnosti jsem byla mnohem starší než postava Rizzo, ale nesměla jsem si to připouštět. Tak jsem sama sebe poslala zpátky do minulosti, abych si vzpomněla, jak jsem se cítila, když jsem byla v jejím věku. Abych cítila tu složitost dospívání, hormonů, sexuality a všeho toho ostatního,“ řekla o natáčení herečka, která dnes už na Pomádu nerada vzpomíná a tvrdí, že je to příliš dávno. Sama prý film viděla asi jen dvakrát v životě.

Ačkoliv ji účast v Pomádě proslavila po celém světě, zahrála si i důležitější role, které jí vynesly řadu nominací na nejrůznější prestižní ocenění včetně Oscara v roce 1994 za film Šest stupňů odloučení a třinácti nominací na cenu Emmy. Za roli ve filmu The West Wing získala Zlatý glóbus. Celkově se objevila ve více než sto filmových a televizních projektech a zahrála si v asi pětadvaceti divadelních představeních. Pyšnit se může i vlastí hvězdou na Chodníku slávy v Hollywoodu.

John Travolta napsal dojemné vyznání zesnulé Olivii Newton-John. Nechybí zde slova o lásce

Celý svět zasáhla zpráva o úmrtí australské herečky Olivie Newton-John, která dlouhé roky bojovala s rakovinou. Bylo jí 73 let. Její herecký kolega John Travolta (68) se s ní rozloučil dojemným vzkazem. Co napsal?
svetzeny.cz

Rizzo se vdávala brzy

Stockard se poprvé vdávala už v devatenácti letech a jejím prvním manželem se stal Walter Channing Jr. Manželství jim vydrželo pouhé tři roky. „O mužích jsem toho dlouho moc nevěděla. Chodila jsem na dívčí základní školu a pak jsem šla na dívčí internátní školu. Moji rodiče byli velmi striktní a tak jediná místa, kdy jsem mohla být ve společnosti chlapců, byly školní plesy nebo kino. Dopadlo to tak, že jsem se vdávala velmi mladá a toto rozhodnutí bylo určitě zapříčiněno mým libidem. Tehdy spolu lidé ještě nežili bez svatby jako dnes. A pak se to všechno zkomplikovalo, protože jsem si uvědomila, co chci v životě dělat, takže přišel rozvod,“ vzpomínala Stockard v rozhovoru pro Guardian.

O tři roky později se herečka vdala znovu, a to za Paula Schmidta, s nímž byla ve svazku sedm let. Jejím třetím manželem se na další čtyři roky stal David Debin a naposledy zkusila štěstí s Davidem Rawlem, se kterým se rozvedla po šesti letech. „Vím, že se nikdo nevdává, aby se rozváděl. Ale nemyslím si, že bych se ještě někdy vdala. Žiju se svým partnerem dvacet let, takže by mi to vlastně připadalo hloupé,“ přiznala kdysi herečka, jejímž posledním zmíněným partnerem byl kameraman Daniel Gillham, který zemřel v roce 2014.

John Travolta promluvil o svém soukromí: Tanec s princeznou Dianou, tragická smrt syna a překonání žalu po úmrtí manželky

John Travolta je známý tím, že si pečlivě střeží své soukromí. Nedávno však udělal výjimku a v rozhovorech promluvil o tanci s princeznou Dianou, tragickém úmrtí syna Jetta i o tom, jak se vyrovnával s úmrtím manželky Kelly, která v 57 letech podlehla rakovině.
svetzeny.cz

Plastiky, nebo přirozená krása?

Přesto, že je Stockard již osmdesát let, je stále herecky aktivní a v loňském roce se objevila například v seriálech Julia a Maryland. Stejně jako v dobách Pomády by jí ani dnes její věk nikdo nehádal. Za jejím mladistvým vzhledem jsou údajně nákladné plastické operace, jimiž se podle mnohých změnila k nepoznání. Sama nikdy žádné zákroky plastických chirurgů nepřiznala, zahraniční odborníci se ale shodují, že jí mohly pomoct neinvazivní zákroky, jako je botox a výplňové injekce.

Pravdou je, že hereččin vzhled od dob Pomády prošel viditelnou změnou, alespoň co se vlasů týče. Krátký kudrnatý sestřih vzal dávno čas, dnes nosí Stockard delší světlejší vlasy. A možná ale bude něco i na rčení, že člověku je tolik, na kolik se cítí. A ve své hlavě Stockard Channing nestárne. „Jsem nejstarší žijící teenager na světě,“ říká o sobě herečka.

Stockard Channing od Pomády do současnosti
Zdroj článku