Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší tip na výlet na konec prázdnin: Vydejte se do Mariánských Lázní

Info ikona
Mariánské lázně

Toužíte po zaslouženém odpočinku, relaxaci a potřebujete dobít energii? Nebo „jen“ chcete vyrazit na rodinný výlet či dovolenou a zažít s dětmi něco výjimečného? Pak jsou pro vás Mariánské Lázně to pravé. Mnoho lidí má v hlavě zakořeněno, že lázně jsou „pouze“ ozdravným pobytem, ale pravdou je, že si tady najde každý to své.

Jsou druhými největšími českými lázněmi a patří k těm nejnavštěvovanějším. Jejich historie sahá do začátku 19. století, ale léčivé účinky zdejších minerálních pramenů znali místní osadníci už ve středověku. S rozvojem lázeňství si Mariánské Lázně získaly popularitu po celé Evropě. Lidé sem mířili nejen za lázeňskou péčí, ale i za úchvatnou architekturou a okolní přírodou. A je tomu tak dodnes.

Co by vám při návštěvě Mariánských Lázní nemělo uniknout?

Lázeňské prameny a architektura

Až sem pojedete, vezměte si s sebou porcelánová „pítka“ nebo si je tu pořiďte jako suvenýr. Pak se vydejte na ochutnávku léčivých pramenů, kterých je přímo v areálu lázní 40 a v nejbližším okolí téměř další stovka. Popíjení minerální vody přispěje k detoxikaci vašeho těla a cestu za nimi si užijete jako prohlídkovou lázeňskou trasu.

Info ikona
lázně

Začít můžete na lázeňské promenádě, k níž patří pseudobarokní kolonáda z roku 1889. Vyvěrá tu Křížový, Karolinin a Rudolfův pramen a najdete tu i ikonickou Zpívající fontánu, která nabízí každou lichou hodinu zážitek v podobě hudební produkce, večer spojenou i se scénickým osvětlením. 

Info ikona
Zpívající fontána

Kvíz: Poznáte nejkrásnějí místa České republiky podle fotografie? Otestujte svoje znalosti

svetzeny.cz

Okolní příroda

V okolí lázní je na dosah mnoho zajímavých míst, která se budou líbit i dětem. Nenechte si ujít naučné stezky jako je například Geologická naučná stezka, lesní stezky Klimentka, Smrčina nebo Královská či Edwardova cesta. Nabídnou nejen relax v podobě procházky nádhernou přírodou, ale i informace o místní fauně a floře, ekosystémech a geologických zajímavostech této oblasti. Jestliže milujete výhledy do krajiny, navštivte Panskou rozhlednu, Hameliku nebo Mescéryho vyhlídku.

Info ikona
Boheminium

Kvíz: Poznáte nejkrásnější místa v České republice podle fotografií? Otestujte svoje znalosti

svetzeny.cz

Rozhodně si nenechte ujít park Boheminium, který nabízí miniatury významných staveb a kulturních památek České republiky. Modely jsou zpracované do nejmenších detailů a jsou umístěné přímo v krajině parku. Můžete sem dojet buď autem, což je od lázeňské kolonády zhruba 10 minut, nebo se svezte lanovkou.

Info ikona
lázně

Super wellness

Co by to bylo za lázně bez možnosti dopřát si wellness. Sázkou na jistotu jsou lázeňské hotely Ensana, které nabízejí celou škálu lázeňských procedur, jako jsou například koupele s minerální vodou, relaxační masáže, sauny či speciální wellness programy. Dopřejte si tady například uhličitou koupel, která udělá dobře nejen vašim kloubům a svalům, ale uleví také od stresu a úzkostí.

Info ikona
wellness

Ubytujte se například v hotelu Hvězda, který je důmyslným systémem chodeb propojen s dalšími hotely a hlavně s Římskými lázněmi, které tady prostě musíte navštívit. Ohromí vás už svým interiérem s antickými mramorovými sloupy. Jsou tu dva menší bazény, ale i vířivka, Kneippův chodníček a různé sauny a místnosti pro odpočinek, takže o relaxaci je postaráno na jedničku. Hotely Ensana nabídnou i výtečnou gastronomii a prvotřídní ubytování, takže se sem budete rádi vracet.  

Zdroj článku