Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte nejkrásnějí místa České republiky podle fotografie? Otestujte svoje znalosti

Info ikona
praha

Česká republika je země s bohatou historií a malebnou přírodou, která skýtá mnoho úchvatných míst k návštěvě. Od malebných historických měst a zámků po národní parky a horské vrcholy, Česká republika nabízí širokou škálu krásných lokalit pro milovníky přírody, kultury a historie. Pokud se cítíte jako znalec těchto míst, připravili jsme pro vás kvíz, ve kterém můžete vyzkoušet své znalosti a poznat, zda dokážete identifikovat nejkrásnější místa České republiky pouze na základě fotografií.

Takhle se změnili herci z filmu Účastníků zájezdu po 17 letech! Poznali byste je?

Oblíbený film Účastníci zájezdu znají mnozí z nás nazpaměť. A kdo by si nepamatoval lehce naivní Pamelu v podání Jitky Kocurové (44), o kterou se snaží svůdník Max, jehož ztvárnil slovenský herec Ondrej Kovaľ (44). Co dělají a jak vypadají dnes? Budete se divit.
svetzeny.cz

Nejnavštěvovanější místa v Česku

V roce 2022 se těšily nejvyšší návštěvnosti lanová dráha na Petřín, pražská zoo a zlínská zoo. Mezi oblíbené tipy turistů patří také Adršpašské skály, Aqualand Moravia, Safari park Dvůr Králové, Dolní Vítkovice, Sky Bridge 721 a Stezka v oblacích v Dolní Moravě, a samozřejmě hrad Špilberk. Tato místa jsou vyhledávaná pro svou atraktivitu a nabízejí zážitky pro návštěvníky různých věkových skupin. Jejich přírodní krása, dobrodružství a kulturní hodnota přispívají k jejich popularitě mezi turisty z celého světa.

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Osobnosti

Které osobnosti vás okouzlily v loňském roce? Do jihočeského Trocnova zamířili ti, kteří chtěli navštívit Památník Jana Žižky; místo leží kousek od Borovan. Prohlídku interaktivní expozice s řadou zajímavých prvků doplňuje stezka po okolí, která mapuje dobu husitství. Vede kolem základů Žižkova dvorce k okraji lesa a k mohyle, třináctimetrovému žulovému pomníku vojevůdce, a dál až k místu údajného Žižkova narození. Pozornosti se těšilo i Africké muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích nebo Muzeum Zdeňka Buriana ve Štramberku.

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Zoo, zahrady a akvária

Zoologické zahrady většinou ve svých regionech patří k nejnavštěvovanějším místům. V čele nejnavštěvovanějších zoologických a botanických zahrad a akvárií stojí Zoo Praha, jedna z nejoblíbenějších zoologických zahrad na světě. Druhé místo patří Zoologické zahradě Zlín a třetí příčku obsadil Safari park Dvůr Kálové.

Otestujte se v našem kvízu

Drsná smrt prince z Malé mořské víly: Šlo o sebevraždu, nebo nehodu? Petra Svojtku rozdrtila tramvaj

Byl předurčen k hvězdné kariéře, ale bohužel doplatil na svůj adrenalinový styl života. Pohádkový princ Petr Svojtka (†35) zemřel pod koly tramvaje, která jeho tělo nemilosrdně rozdrtila. Proč se tak stalo je stále záhadou. Jedni to přičítají alkoholu a jeho zálibě v adrenalinu, druzí mluví o sebevraždě.
svetzeny.cz

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Ostatní turistické cíle

Jaké jsou nejoblíbenější ostatní turistické cíle v Česku? Jaká místa vás v roce 2022 nejvíce zajímala? Nabídka je pozoruhodně různorodá... Najdete mezi nimi vyhlídková místa, krásné přírodní oblasti, zážitkové areály pro děti, technické unikáty, interaktivní muzea či lidovou architekturu. Vítězství v této kategorii putuje do Prahy pro Staroměstskou radnici.

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Zážitková doprava

Víte, že Petřínská lanovka byla vlastně druhou pražskou lanovkou, její předchůdkyně vozila cestující na pražskou Letnou. Lanovka na nejvyšší pražský kopec byla postavena byla v roce 1891 a původně měřila 383 metrů, v roce 1932 byla přestavěna na elektrický pohon a prodloužena na současných 511 metrů. Jízda lanovkou po trase Újezd – Nebozízek – Petřín poskytuje netradiční výhled na město i Pražský hrad. Lanovka je součástí systému pražské integrované dopravy a platí na ni všechny jízdenky MHD. Její oblíbenost mezi Pražany i turisty je opravdu značná. Výhled z Petřína je totiž opravdu nádherný, poskytuje výhled na pražské panorama a poblíž horní stanice je možné navštívit kromě rozhledny Petřín také Bludiště, Štefánikovu hvězdárnu, barokní kostel sv. Vavřince, Hladovou zeď a projít se lze i do zahrady Kinských.

Zdroj článku