Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte nejkrásnější místa v České republice podle fotografií? Otestujte svoje znalosti

Mnozí z nás si nedokážou představit letní dovolenou bez moře, ale přitom pořádně neznají zemi, ve které se narodili. Česká republika nabízí tolik nádherných míst, která stojí za vidění. Máme pro vás pár takových tipů a test, ve kterém si své znalosti o krásách naší vlasti můžete ověřit.

Jennifer Aniston radí ženám nad 50 let, jak vypadat skvěle

Přibývající léta umí Jennifer Aniston (54) přijmout s grácií a na nějaké přehnané plastiky, jak je v Hollywoodu zvykem, herečku neužije. Raději si párkrát v týdnu protáhne tělo a především objevila zázračné kouzlo jablečného octa!
svetzeny.cz

Česká republika je země s bohatou historií, překrásnou přírodou a mnoha historickými památkami. Jediná věc, která nám tady chybí, je moře, které je naštěstí „kousek“ od nás. Každoročně sem naše příroda i památky lákají desetitisíce turistů z celého světa. Zjistili jsme, která místa navštěvují nejčastěji.

Praha

Hlavní město je samozřejmě ve výčtu nejnavštěvovanějších míst jako první. Kroky návštěvníků míří především na Pražský hrad, jež patří k největším hradním komplexům na světě a jeho vznik se datuje až do 9. století. Uvnitř hradu se nachází mnoho historických budov, včetně katedrály sv. Víta a Starého královského paláce. Další slavnou památkou, která proslavila naší zemi, je Karlův most ze 14. století, který spojuje Staré Město s Malou Stranou. Most je zdoben 30 sochami a je překrásný jak ve dne, tak v noci.

Český Krumlov

Toto malebné město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází v jižních Čechách. Jeho historické centrum je plné úzkých uliček, gotických, renesančních a barokních budov a malebných náměstí. V centru města se také nachází nádherný Krumlovský zámek, který je druhý největší v České republice.

Kvíz: „Máš v hlavě místo mozku z piva kostku.“ Znáte nejslavnější české hlášky? Otestujte svoje znalosti

Vstupte do vzrušujícího světa českých filmových hlášek, kde se smích a nostalgie spojují v nezapomenutelných okamžicích. Od kultovních komedií po dojemné snímky, český film nám přinesl skvělé kousky, které se staly součástí naší kultury. Připravte se na zábavnou jízdu plnou citátů a vzpomínek!
svetzeny.cz

Karlštejn

Tento gotický hrad se nachází nedaleko Prahy a je známý svou impozantní architekturou a bohatou historií. Hrad byl postaven v 14. století císařem Karlem IV. a sloužil jako místo pro uložení královských pokladů a vzácných artefaktů.

Adršpašsko-teplické skály

Tato přírodní rezervace se nachází v severovýchodních Čechách a je jedním z nejkrásnějších skalních útvarů v zemi. Objevíte zde skalní věže, brány, jeskyně a malebné přírodní scenérie. Procházka touto krajinou je jedinečným zážitkem.

Český ráj

Tato oblast se nachází severovýchodně od Prahy a je známá svými pískovcovými formacemi, romantickými zříceninami hradů a malebnými lesy. Zde si můžete užít turistiku, horolezectví nebo jízdu na kole a objevovat úchvatné přírodní scenérie, jako je například Prachovské skály nebo Hruboskalsko.

Kvíz: Poznáte nejkrásnější česká města podle fotek? Zjistěte, jestli je mezi nimi to vaše

Naše země má bohatou historii a mnoho malebných měst, která lákají návštěvníky svou architekturou, kulturou a atmosférou. Do dnešního testu jsme vybrali 10 měst, která patří k těm nejnavštěvovanějším i nejkrásnějším. Zkuste je poznat podle fotek.
svetzeny.cz

Karlovy Vary

Toto lázeňské město se nachází v západních Čechách a je známé svými termálními prameny a krásnou architekturou. Procházka po kolonádě a ochutnávka minerálních pramenů je nezapomenutelným zážitkem. Město je také domovem proslulého mezinárodního filmového festivalu.

Moravský kras

Tato oblast v jihovýchodní části České republiky je jednou z největších krasových oblastí ve střední Evropě. Zde se nachází unikátní jeskyně, jako je Punkva, Kateřinská, nebo Balcarka. Můžete si zde také prohlédnout Macochu, nejhlubší propast v Česku. Kromě toho je v této oblasti bohatá fauna a flora a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku.

Lednice-Valtice

Tento komplex zámků a parků se nachází na jihu Moravy a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete procházet rozlehlými zahradami, obdivovat romantické zámky a objevovat skryté pavilony a altány.

Šumava

Tento národní park se rozkládá na jihozápadě České republiky a nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu s horskými vrcholy, jezery, lesy a divokými řekami. Je to ideální místo pro milovníky outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, cykloturistika nebo lyžování v zimě. Navštivte například Špičák, Pancíř nebo Boubínský prales, projděte se kolem Lipenské přehrady a obdivujte malebné vodopády.

Zdroj článku