Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: „Máš v hlavě místo mozku z piva kostku.“ Znáte nejslavnější české hlášky? Otestujte svoje znalosti

Vstupte do vzrušujícího světa českých filmových hlášek, kde se smích a nostalgie spojují v nezapomenutelných okamžicích. Od kultovních komedií po dojemné snímky, český film nám přinesl skvělé kousky, které se staly součástí naší kultury. Připravte se na zábavnou jízdu plnou citátů a vzpomínek!

Hvězdný David Pastrňák je tatínek! První fotky jeho krásné dcery dojímají tisíce fanoušků. Rozněžnila se i Absolonová

Existuje slavnější český hokejista? David Pastrňák (27) je novopečený tatínek a se svými fanoušky se podělil o výjimečné rodinné fotografie. Totiž u Davida není zvykem, aby odhaloval soukromí, a proto si toho fanoušci váží mnohonásobně víc. Jeho dcera je neuvěřitelně krásná!
svetzeny.cz

Smích a Nostalgie: Procházka českými filmovými hláškami, které nám zůstaly v srdci

Ať už jste fanoušci komedií, dramatických filmů nebo romantických příběhů, české filmové hlášky mají schopnost vtisknout se do našich srdcí a zanechat nezapomenutelný dojem. Jsou symbolem naší jedinečné kultury a dědictví, které nás provázejí i po letech.

Nejlepší české filmy 

1. Pelíšky (1999) 

2. S čerty nejsou žerty (1985) 

3. Marečku, podejte mi pero! (1976) 

4. Na samotě u lesa (1976) 

5. Vyšší princip (1960)

6. Obecná škola (1991)

7. Vrchni, prchni! (1981)

8. Spalovač mrtvol (1968)

9. Světáci (1969)

10. Cesta do pravěku (1955)

Český filmový průmysl má své vlastní unikátní místo ve světě kinematografie. S bohatou historií, talentovanými režiséry, hereckými ikonami a originálními příběhy si české filmy získaly pozornost domácích i mezinárodních diváků.

Když se podíváme na české filmy, nelze nezmínit legendární režiséry jako je Miloš Forman, Věra Chytilová, Jiří Menzel, Jan Svěrák a mnoho dalších, kteří přinesli nezapomenutelná díla. Jejich tvorba se vyznačuje hlubokou lidskostí, silnými příběhy a výjimečnou vizuální estetikou.

Zdroj článku