Přejít k hlavnímu obsahu

Posilte imunitu i psychickou pohodu ještě, než přijde zima: Ve spa!

Info ikona
Lázně Libverda

Léto se blíží ke konci a nadcházející zima přináší zvýšenou zátěž pro naše tělo, imunitu i psychiku. Pokud je tedy nějaká doba opravdu vhodná pro to, dát tělu tu nejlepší péči a posílit jeho obranyschopnost, je to právě teď. Naštěstí má Česká republika záviděníhodný poklad — lázně, kde zvládnete před zimou posílit tělo i ducha najednou. Jaké procedury vás na zimu připraví nejlépe?

Zkracující se dny a sychravé počasí některým lidem nesvědčí po psychické stránce. Týdenní léčebný nebo wellness pobyt může být vhodným způsobem, jak si dokonale odpočinout a nechat se rozmazlovat pod vedením fyzioterapeutů a lázeňských pracovníků v příjemném prostředí. Spa Resort Libverda v červnu 2022 mimo jiné otevřel nový bazén s wellness centrem, kde kromě odpočinku můžete využít i rozmazlovací procedury pro tělo. Které z nich vás na zimu připraví nejlépe?

Info ikona
Lázně Libverda rehabilitace

Suchá masážní vana pro uvolnění svalů

Užijte si masáž, při které můžete být oblečeni. Během této procedury vás totiž bude proud vody masírovat přes membránu. Podobně jako klasická masáž i tato přispěje ke snížení svalového napětí, zvýšení prokrvení tkání, stimulaci lymfatického systému, zlepšení metabolismu a odbourání stresu.

Finská sauna pro posílení dýchacích cest

Suchá neboli finská sauna o teplotě kolem 85 °C slouží nejen k psychickému odpočinku a podpoře dobré nálady, pomáhá také k odstranění migrén a nervozity. Uvolňuje od bolesti kloubů a má pozitivní vliv na dýchací cesty, které je před zimou vhodné posílit. Nejnovější průzkumy také ukazují, že saunová terapie pod dozorem odborníků může zmírňovat příznaky astmatu.

Pára pro lepší imunitu

Ideální kombinace tepla a vlhkosti v parní sauně účinně pomáhá posilovat imunitní systém. Ten se vám v zimě odvděčí větší odolností například proti chřipce a nachlazení. Pára také uvolňuje tělo i mysl a pomáhá odbourávat stres a napětí.

Kneippův chodník pro zlepšení krevního oběhu

Tato procedura spočívá ve střídavém přešlapování jednu minutu v horké a patnáct sekund ve studené vodě. Díky tomu se krásně rozproudí krev v cévách a okysličí celé tělo včetně mozku. Pomáhá tak zlepšit metabolismus i imunitu a odbourat bolesti hlavy.

Info ikona
Lázně Libverda

Uklidňující a zároveň luxusní atmosféru nového bazénu a wellness podtrhují mramorové sochy, empírové sloupy a nebe plné hvězd,“ láká na nově zrekonstruované prostory obchodní a marketingová ředitelka Spa Resortu Libverda Eva Olšová.

Kde Spa Resort Libverda najdete?

Spa Resort Libverda se nachází v lázeňském městečku Lázně Libverda ležícím 25 km od Liberce v podhůří Jizerských hor. Již na konci 14. století získaly lázně věhlas díky léčivým minerálním pramenům hydrogenuhličitanového typu, klidnému prostředí a blízkosti přírody. Více informací objevíte na www.lazne-libverda.cz.

Info ikona
Lázně Libverda
Měření