Přejít k hlavnímu obsahu

Nesnášíte svoji dvojitou bradu? Udělejte těchto 5 cvičení, které vás jí zbaví za 30 dní!

Podbradek, dvojitá brada, nebo dokonce ovar. Takto nazývají Češi nejméně oblíbenou část těla. Ať už za to může genetika, věk nebo špatné stravování, dvojitá brada nikdy nepotěší. Existují ale účinné způsoby, jak s druhou bradou bojovat. Stačí pár vteřin, znalost lehkých cviků a třeba žvýkačka k tomu!

Kdo by nechtěl výraznou čelist? A k našemu štěstí je posílení lícních kostí a odstranění přebytečného tuku z obličeje mnohem jednodušší, než jste si mysleli. Po 25 letech se vaše pleť začíná zhoršovat bez ohledu na to, jaký produkt používáte. Cvičení obličeje je klíčem k mladšímu vzhledu. A pokud nenávidíte nějaký ten přebytečný tuk na obličeji, tato cvičení vám pomohou jej zredukovat. Cvičení obličeje je stejně důležité jako cvičení zbytku těla. Cviky na obličej pomáhají zvýšit krevní oběh a působí proti vráskám.

Dvojitá brada je známka obezity

Dvojitá brada je lékařsky označována jako submentální tuk. Obvykle se vyvíjí, když se vrstva tuku hromadí pod bradou nebo kolem krku a nejčastěji souvisí s přibíráním na váze.

Dvojitá brada dodává obličeji plnější vzhled. A zatímco mnoho lidí si přeje zhubnout dvojitou bradu kvůli sociálním standardům krásy, ze zdravotního hlediska je to téměř nutné, protože dvojitá brada je u mnohých známkou obezity.

1. S dvojitou bradou dokonale bojuje míč

Použití jednoduchého tenisového nebo kriketového míčku může být klíčem k tomu, jak se zbavit tuku na obličeji. Tento styl cvičení využívá opakované stahovací pohyby k cílení na obličejové a krční svaly. Míček umístěte pod bradu, nyní přitlačte bradu dolů směrem ke krku. Dělejte tento pohyb 25-30 opakování pravidelně, abyste dosáhli viditelných výsledků.

2. S tukem na bradě pomůže cvičení jazyka

Toto cvičení využívá svaly vašeho jazyka. Dívejte se přímo před sebe, rolujte a natahujte jazyk tak dopředu, jak jen můžete. Opakujte stejný pohyb směrem nahoru a natáhněte jazyk směrem k nosu. Vydržte v této poloze 10-15 sekund. Nadechněte se a opakujte tento pohyb znovu.  

Pleť žen nad 40 let: 3 nejlepší produkty z drogerie za pár korun

Naše pleť má po čtyřicítce jiné požadavky. S přibývajícím věkem ztrácí pružnost a pevnost, což může vést k tvorbě vrásek, má tendenci být sušší, protože se snižuje tvorba mazu, a může ztrácet pevnost, protože kolagen a elastin postupem času ubývá. Chmurné vyhlídky? Vůbec ne. Všechny známky stárnutí lze zmírnit – a to i s produkty z drogerie, které vyhovují každému rozpočtu. Tyto tři kosmetické produkty stačí k tomu, aby se vaše pleť po 40 (znovu) získala potřebnou jiskru.
svetzeny.cz

3. Jeden z nejlepších cviků pro boj proti druhé bradě je žvýkačka

Jakkoli to zní divně, žvýkačky by mohly být jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak odstranit přebytečný tuk na bradě. Když opakovaně žvýkáte žvýkačku, procvičujete si svaly obličeje a brady opakovaným pohybem a přebytečný tuk mizí. 

4. Vydávejte zvuky, spodní čelist vám poděkuje

Nejjednodušší ze všech je toto zábavné cvičení! Cvik vyžaduje, abyste vydávali zvuk 00-EE a nebojte se to přehánět. Vydání zvuků 00-EE vám pomůže zaměřit se na svaly mezi horním rtem a nosem a také na vaše rty.

5. Cvik proti dvojité bradě

Jak název napovídá, toto cvičení vám pomůže zbavit se dvojité brady. Držte obličej rovně a posuňte spodní čelist co nejvíce dopředu a zvedněte bradu. Vraťte se do výchozí pozice. Opakujte alespoň 10krát.

Zdroj článku