Přejít k hlavnímu obsahu

Tyto kuchyňské zlepšováky jsou ve skutečnosti nebezpečné: Mohou způsobit explozi, otravu jídlem i popáleniny!

Internet je plný návodů, které se nám snaží usnadnit běžné situace, které v životě mohou nastat. Bohužel, ne všechny návody na internetu fungují, a co hůř, některé jsou dokonce nebezpečné. Tyto tři návody, které se na internetu šíří, rozhodně sami nezkoušejte. Mohou doma způsobit explozi, nebo si přivodíte otravu jídlem či popáleniny.

Ztracená vejce z mikrovlnky způsobila ženě popáleniny

Časopis Daily Mail informoval o případu, kdy Áine Lynch (35) ze Severního Irska chtěla vyzkoušet kuchyňský trik, který viděla v televizi. Spočíval ve vaření ztracených vajec v mikrovlnce. Klasický postup přípravy je přitom sám o sobě jednoduchý, stačí rozklepnout vejce do vroucí vody, která v tu chvílí víří. Áine Lynch si však přípravu oblíbené pochoutky chtěla ještě více usnadnit, a tak se rozhodla následovat postup, který viděla v televizi, tj. naplnit hrnek vodou do poloviny, rozklepnout do něj vajíčko a dát jej ohřát do mikrovlnky na 60 sekund. Napoprvé se ještě nic nestalo, ale vajíčko se Áine zdálo moc udělané, tak pokus opakovala. Jakmile mikrovlnka zapípala, Áine začala vytahovat hrnek z mikrovlnky, a v tom se to stalo. Vajíčko explodovalo a spolu s horkou vodou jí popálilo obličej, krk i hrudník. Manžel ji následně odvezl do nemocnice, kde ji lékaři ošetřili a na popáleninové jednotce strávila čtyři dny. Áine Lynch nyní před tímto „zlepšovákem“ všechny varuje a doufá, že jí jizvy nezůstanou na doživotí.

Umíte dávat WC blok do záchodu? Vsadíme se, že špatně. Tohle video vám ukáže správné použití

Taková maličkost jako dávat WC blok do záchodu nás nepřekvapení, říká si každá z nás. Omyl! Tohle video vám ukáže, jak ho správně umisťovat.
svetzeny.cz

Příprava lososa v myčce na nádobí je hloupost

Bohužel podobných nebezpěčných „zlepšováků“ je plný internet. Další z nich radí, jak si připravit lososa v myčce na nádobí. Pokud se vám to zdá jako ultimátní hloupost, tak také je, přesto se najdou lidé, kteří na tento trik nedají dopustit. Lososa balí do alobalu a následně pouští klasický mycí cyklus, kdy lososa horká voda a pára postupně uvaří. Taková příprava večeře se vám však může vymstít a způsobit vám žaludeční problémy i otravu jídlem. V momentě, kdy teplota nedosáhne 145 oC, tak nejsou zabity škodlivé bakterie v rybách. Raději se tomuto způsobu přípravy vyhněte a vsaďte na klasiku.

Když nemůžete najít vývrtku na víno...

Pokud nemůžete najít vývrtku na víno, internet vás nenechá ve „štychu“. Nabídne vám spoustu zaručených návodů na to, jak lahodnou tekutinu z láhve dostat. Bohužel některé z nich jsou úplně stupidní. Nejnebezpečnější z nich je jednoznačně „převratný vynález“, kdy se lidé snaží víno otevřít pomocí foukacího hořáku. Ohřívají láhev vína těsně pod zátkou a jejich teorie je, že vzduch se pod ní rozšíří a vytlačí zátku ven. V praxi se ovšem stane naprosto jiná věc, která nikoho, kdo dával na fyzice a chemii pozor, moc nepřekvapí: láhev exploduje. Přesto se někteří nenechali odradit a vyzkoušeli i podobný postup, jen s plynovým hořákem na sporáku. „Překvapivě“ to mělo stejný výsledek. Pamatujte, že kombinace oheň, alkohol a sklo je vždycky špatná a rozhodně tyto hloupé návody doma nezkoušejte. Zkušení venkovní popíječi vína vědí, že existuje lepší způsob – otevřít víno botou. Stačí láhev vína postavit do boty a párkrát s ní bouchnout o zeď. Špunt vyleze a je hotovo. Doma pak můžete k otevření použít nůž či klíč a zátku vyšroubovat ven.

Čištění trouby přes noc: Jednoduché, šetrné k životnímu prostředí a účinné

Věděli jste, že troubu lze vyčistit, když spíte? Tato metoda se vám zalíbí natolik, že už nikdo nebudete umývat troubu jinak. A velké plus navíc – je šetrná k životnímu prostředí.
svetzeny.cz

Zbavit se zápachu v lednici nebylo nikdy jednodušší. Díky jedné ingredience, kterou má téměř každý doma

Většinou stačí mít intenzivně vonící kousek sýra nebo otevřený balíček salámu a celá chladnička vůni absorbuje raz dva. Tento bleskový trik vám pomůže.
svetzeny.cz