Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Natáhněte ruku před sebe a vaše tělo vám odpoví, které potraviny vám škodí

Věděli jste, že pomocí svalového testování můžete tělu klást otázky a tělo vám může odpovědět? Díky dnešnímu testu můžete zjistit, zdali vám nějaká potravina, léky nebo kosmetika škodí. Spoustu lidí trpí potravinovou intolerancí nebo alergií a možná o tom ani nevědí.

Jak poznáte, které potraviny vám prospívají a které nikoliv? Otestovat si můžete nejen potraviny, ale také nápoje, léky nebo kosmetické přípravky. S tím vším vám pomůže kineziologie.

Kineziologie

Je z řeckého slova „kinesis“: pohyb, jedna z nejznámějších metod alternativní medicíny, kterou uznávají psychologové, lékaři, učitelé i laici po celém světě. Postupně se tato metoda, jež studuje svaly a pohyby těla, začíná stále víc rozšiřovat i u nás. Jejím cílem je udržování rovnováhy zdravotního stavu pomocí svalů

Jak se projevuje intolerance?

Mohlo by se jednat o únavu, nadýmání, bolesti kloubů, úbytek energie, neschopnost zhubnout, deprese nebo úzkosti, bolesti hlavy, záhadné bolesti žaludku, akné, zácpu a průjem, ekzémy, a dokonce hyperaktivitu u dětí.

Svalový test

Je vhodný k identifikaci problému, hledání jeho původu a hledání vhodných. Svalový test je přirozený nástroj biologické zpětné vazby, jenž umožňuje odhalit různé druhy nerovnováhy v těle a na konci sezení následně ověřit, zda byly korekce účinné. Podle tohoto myšlenkového postupu byste měli být schopni provést svalový test k diagnostice jakéhokoliv základního zdravotního stavu. Svalové testy prováděné v rámci aplikované kineziologie se různě liší, my si ukážeme tři základní, které můžete provádět doma.

Mohlo by se vám líbit

Zhubněte rychle díky vědecky dokázaným metodám: Jaké cvičení je nejúčinnější, kolik bílkovin denně sníst a jak zůstat motivovaní

Léto se nezadržitelně blíží a možná jste se rozhodli, že zhubnete do plavek. Někdy se však ručička váhy vůbec nehýbe a pak člověk rychle ztrácí motivaci hubnout dál. Nezapomínejte však, že hubnutí někdy není potřebné z estetického hlediska, ale především ze zdravotního. Podívejte se proto, jak lze rychle a udržitelně zhubnout díky vědecky podloženým metodám.
svetzeny.cz

1. Pomocí ukazováčku a palce

Požádejte svého partnera o pomoc. Test je jednoduchý, vyskládejte si dané potraviny před sebe a chyťte jednu konkrétní do ruky. Druhou rukou spojte špičky ukazováčku a palce. Váš partner by se měl snažit vaše prsty roztáhnout od sebe. Jak se cítíte? Reaguje na to vaše tělo? Ztrácíte sílu, když se dotýkáte nějaké určité potraviny? Pokud ano, vašemu tělu to nevyhovuje.

2. Pomocí natažené paže

Upažte celou ruku a natáhněte prsty, můžete také na někoho ukazovat. Do druhé ruky si vezměte opět potravinu nebo jinou věc, kterou chcete otestovat. Tato metoda funguje na principu měření energie dané potraviny. Požádejte vašeho partnera, ať vám na ruku jemně tlačí směrem dolů. Pokud máte pocit, že ztrácíte sílu, pak vám daná věc příliš neprospívá.

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček Julie Roberts: Dodržuje pravidla, ze kterých nikdy neslevuje. Zapomeňte na odříkání nebo diety

Dodržuje Julia Roberts skutečně dietní pravidla, a pokud ano, která? Můžeme vám prozradit jen toohle: její strategie je jednoduchá – a faktor požitku není zanedbán. Inspirujte se!
svetzeny.cz

3. Balanční test

Balanční test vám může pomoci nejen s intolerancí a alergií, ale také s otázkami. Je to test rovnováhy, která využívá naše podvědomí. Tento test není tak snadné provést, ale s trochou praxe vše zvládnete. Pomocí tohoto testu se můžete svého těla ptát na otázky nejen ohledně zdraví, ale i zaměstnání, lásky či dalších těžkých rozhodnutí. Stůjte rovně s nohama mírně od sebe a obě ruce položte na břicho, oblast solar plexu. Uvolněte se a zavřete oči.

Začněte pokládat otázky, na které lze odpovědět buď ano nebo ne. Pokud se vaše tělo naklání dopředu, znamená to souhlas. Pokud se tělo naklání dozadu, znamená to naopak nesouhlas.

Zdroj: idnes, mocvedomi, naturopathy