Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska Gotta a jeho Ivany: Na začátku ji mistr uháněl, jeho budoucí žena mu dala špatné číslo, pak se bláznivě zamilovala

Těžko uvěřit, že by nějaká dáma dokázala odolat medovému hlasu Karla Gotta (†80). A přece se našla... Zároveň to byla ta pravá, osudová žena, která dokázala dostat „božského Káju” před oltář. Ivana Gottová (48) mu po seznámení dala košem a napsala mistrovi špatné telefonní číslo. Ten se však nevzdal a bývalá zdravotní sestřička jeho kouzlu nakonec samozřejmě podlehla.

Na rozdíl od svých blízkých přátel a fanoušků Karel nijak netoužil, aby skončil v chomoutu a vychutnával si přízně žen plnými doušky. Jakmile mistr vyvedl nějakou krasavici do společnosti, ihned se začalo spekulovat, jestli ona dáma bude tou vyvolenou. Gott si však počkal až do šedesáti osmi let, než si byl naprosto jistý, že má po svém boku tu pravou ženu. 

Gott nedokázal Ivanu vyhnat z hlavy 

Barva vlasů či očí u Karla nehrála roli, dle svých slov neměl vyhraněný vkus na ženě. Musela ho zkrátka okouzlit takovým způsobem, aby jí nedokázal vyhnat z hlavy. Když v roce 1999 potkal Ivanu Macháčkovou na předávání cen TýTý, byl sice zadaný s Marikou Sörösovou, ale sympatická žena ho velmi zaujala. „Hned se mi mihlo hlavou, že bych tuto mladou slečnu rád poznal blíž,“ přiznal Gott ve své knize Má cesta za štěstím s tím, že Ivanu s bývalou misskou Monikou Žídkovou rychle pozval na svůj koncert, který se konal ještě téhož večera.  

Ivana napsala telefonní číslo na papírový kapesník 

Taková nabídka se neodmítá a obě dámy pak později sledovaly, jak to zpěvák rozjíždí na podiu. Ovšem stejně jako ony, dohlížela na výkon svého miláčka oficiální partnerka Marika. V nestřežené chvíli si ale odskočila na toaletu, a to byla příležitost pro Karla. „S vědomím, že se Marika za chvilku vrátí, jsem trochu uspěchaně požádal Ivanu: „Co kdybyste mi dala svoje telefonní číslo? Mohli bychom spolu někdy zajít na kávu…“ prozradil Gott, kterak chtěl s Ivanou navázat kontakt. Zaskočená slečna nakonec napsala na papírový kapesníček telefonní číslo a mistr si ho rychle schoval do kapsy. 

Mohlo by se vám líbit

Slavný exmilenec Ivany Gottové strávil celý den na Bertramce: Oblíbily si ho i dcery Zlatého slavíka

Pro starší a významné muže měla Ivana Gottová (47) vždy slabost. Svým šarmem okouzlila národem milovaného Karla (†80), který z ní udělal svou manželku a na Bertramku zavítal i jeden z jejích nejslavnějších exmilenců.
svetzeny.cz

Podruhé už slečna nedala mistrovi košem 

Po pár dnech se Karel odhodlal a pokusil se zavolat neznámé krasotince. Ke svému překvapení však zjistil, že číslo neexistuje. To mistr opravdu nečekal a mladá žena ho začala ještě více zajímat. Náhoda tomu chtěla, že se po pár měsících znovu potkali na společenské akci, kde Gott nadhodil, že mu Ivana dala nejspíš špatné číslo. „Ano. Já vám to špatné číslo dala schválně, protože mi vadilo, že přijdete v doprovodu dámy a chcete tajně číslo jiné ženy,“ uvedla tehdy ještě slečna Macháčková upřímně a měla se k odchodu. „Začal jsem tedy decentně vysvětlovat, že nám to s Marikou už delší dobu neklape, a dodal jsem, že bych moc stál o společnou večeři," popisuje zpěvák v knize, že tentokrát košem nedostal, ale povídání u jídla bylo to jediné, co mu Ivana ten večer nabídla. První větší seznamování tak proběhlo ve vší počestnosti. 

Upocené vyznání lásky 

Přesto, že mladé dámě logicky vadilo, že je Gott zadaný, tentokrát už zůstali v kontaktu. Týdny utíkaly jako voda, Marika byla již minulostí a jednoho dne po běhání zazvonila upocená slečna u Karlova domu. Jako tradičně si dali kávu, povídali si, až nakonec z Ivany vypadlo: „Víš, co se mi přihodilo? Já jsem se zamilovala!” Gotta samozřejmě zajímalo, kdo je oním mužem, jemuž patří srdce ženy, kterou se už dlouho snaží získat. Odpověď zcela lahodila jeho uchu. „Představ si, že do tebe...” pronesla Ivana, která se pak stala oficiální partnerkou mnohonásobného zlatého Slavíka.  

Bok po boku v dobrém i zlém 

Další pokračování velké lásky už všichni známe. Proběhla svatba ve Vegas a Ivana porodila Karlovi dvě krásné holčičky - mistr, tak byl otcem čtyř dcer. Společně si prošli mnoha těžkými chvílemi, ale vždy všechny krize a všemožné spekulace ustáli. Do poslední chvíle stále Ivana božskému Kájovi po boku, a i když už náš nejznámější zpěvák a skvělý muž není mezi námi, snaží se dále držet jeho odkaz. Někdy Gottová až příliš tlačí na pilu a veřejnost a blízcí přátelé nejsou z jejích rozhodnutí nadšení, ale to už je věc jiná... 

Karel Gott věděl, že je Ivana ta pravá a prožil s ní krásný život
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon