Přejít k hlavnímu obsahu

Modelka Twiggy kdysi změnila vnímání krásy. Dnes odmítá plastiky, vnoučata jí nesmí říkat babi

Platinové vlasy ostříhané na kluka, nohy a ruce jako tyčky, obrovské modré oči orámované umělými černými řasami. Twiggy byla nejen zřejmě nejslavnější modelkou šedesátých let, stala se také ikonou své doby. Její aktivity přesáhly módní mola, křehká dívka zazářila i před kamerou, v hudebním studiu a nepotřebovala k tomu žádný skandál. Kdo je vlastně Twiggy a jak vypadá dnes?

Její jméno zná dodnes celý svět a často se používá i hláška „hubená jako Twiggy“. Ačkoliv byla idolem, sama si tak dlouho nepřipadala a v davu kyprých modelek si přišla handicapovaná. Přitom právě díky své jedinečnosti se Twiggy dokázala proslavit a upoutat pozornost. Za jejím objevením přitom stál „obyčejný“ kadeřník.

Éterická víla

Lesley Lawson, rozená Hornby se narodila 19. září 1949 v Londýně. Celé dětství připomínala svojí až extrémně hubenou postavou spíš chlapce, v pubertě už ale okouzlovala krásnou tváří, které dominovaly velké laní oči. Když jí bylo patnáct, nechala si v kadeřnictví v Londýně jako vlasová modelka ostříhat trochu drzejší účes a ikona byla na světě. Byl to totiž právě její tehdejší kadeřník, který v androgynní dívce objevil velký potenciál a rozhodl se ji nafotit. A dobře udělal, protože už zakrátko ji The Daily Express prohlásil za Tvář roku 66.

Mezi tehdejšími ideály krásy s výraznými ženskými tvary působila křehká dívenka bez prsou a boků jako éterické zjevení. A jak už to bývá, nebyla se svým vzhledem spokojená. „Chtěla jsem, aby ze mě pohádková víla kmotřička udělala Marilyn Monroe. Neměla jsem žádná prsa, žádné boky, a zoufale jsem po tom toužila,” vzpomínala v jednom z rozhovorů a dodávala, že ať dělala, co dělala, přibrat nedokázala. „Některé modelky hladoví, ale já jsem byla od přírody hubené dítě. Jedla jsem všechno, dokonce i velké tabulky čokolády, a nemohla jsem přibrat,” přiznala Twiggy, která za svoji štíhlost vděčí genům.

Mohlo by se vám líbit

Rebelka Petra Faltýnová: Milovnice bujarých večírků, lovkyně úspěšných, známých a především bohatých mužů s tučným kontem

Záplava hustých vlasů, jiskry v očích, napěchovaný dekolt a neskutečně dlouhé nohy. Všechny tyto zbraně dokázala Petra Faltýnová (46) vždy velmi dobře využít. Muži padali krásné modelce k nohám a ona si mohla vybírat. Samozřejmě cílila na pány s tučným kontem a známým jménem. Na seznamu mužů, kteří mohli alespoň na chvíli zahřívat Petřinu postel, tak nechybí hokejista z NHL či náš nejúspěšnější moderátor.
svetzeny.cz

Život bez skandálů

I když o sobě neměla valné mínění, svět byl jiného názoru a o rok později se už Twiggy ocitla na titulních stranách časopisů. Od té doby si vyzkoušela téměř vše, co showbyznys nabízel. Nejprve si podmanila světová přehlídková mola a vypadalo to, že u kariéry modelky také zůstane. Twiggy ale toužila po něčem víc, a tak s chutí přijala roli ve filmu The Boy Friend. A dobře udělala, protože právě za tento výkon získala dva Zlaté glóby a otevřely se jí dveře k dalším rolím. Zazářila také v divadle na Brodwayi!

Ani modeling a herectví dohromady jí však nestačily a zatoužila se projevit také v hudbě. V roce 1976 vydala své první album a podílela se na řadě dalších nahrávek. Též svět knih pro ni byl lákadlem a vydala hned několik svých děl. Bestsellerem se stala především kniha Twiggy in Black and White. Moderovala svůj vlastní televizní pořad, Twiggy's People, ve kterém zpovídala celebrity a také se objevila jako porotkyně v reality show America's Next Top Model. 

Přesto, že se od útlého mládí pohybovala v showbyznysu mezi celebritami, kde bylo mnoho svodů v podobě alkoholu, drog a divokých večírků, Twiggy na svém kontě nemá žádný skandál. Velkým katalyzátorem byl její otec, ke kterému vzhlížela. „Nikdy jsem nešla nikam cokoliv fotit bez toho, abych měla někoho se mnou. Myslím, že právě díky tomu jsem celé toto období přestála bez újmy. Neměla jsem s nikým žádné problémy a ani jsem na ně nepomýšlela, ale můj táta zjevně ano. Pracoval ve filmových studiích a stavěl tam kulisy, takže možná leccos zažil, i když mi o tom nic neříkal,“ vzpomínala s tím, že se nikdy ani nedotkla drog. „Vždycky jsem byla dost rozumná, i když sklenku růžového si občas dám. I za to nejspíš vděčím tátovi. Tu svoji vyrovnanost mám po něm,“ tvrdí.

Mohlo by se vám líbit

Jak vypadá ideální žena dle mužů: Hubené modelky u nich obvykle nemají šanci, preferují určitý typ tváře

Studie prokázaly, že ženy mají zkreslenou představu o tom, co se mužům doopravdy líbí. Dle zjištění vědců to hubené vysoké modelky ve většině případů opravdu nejsou. Jak vypadá žena, jejíž tělo je dle průzkumů takřka dokonalé a jaké rysy ve tváři je přitahují jako magnet?
svetzeny.cz

Odpůrkyně plastických operací

Také její milostný život nebyl nikdy tématem pro bulvár. Poprvé se vdala za Michaela Whitneyho, s nímž má dnes šestačtyřicetiletou dceru Carly, po jeho smrti se ale přestěhovala zpět do Anglie a brzy potkala svého druhého manžela, herce a režiséra Leigha Lawsona, s nímž je téměř čtyřicet let. Dnes už čtyřiasedmdesátiletá Twiggy je stále aktivní a vypadá báječně. Dbá na zdravý životní styl, plastické operace ale odmítá.

Na své vrásky jsem celkem hrdá. Chápu, když se někdo tu a tam uměle vylepšuje, ale jestli bych do toho šla já, to nevím. Asi bych rozhodně nikdy neriskovala injekce pod kůži, po botoxu lidé vypadají jako vycpaní vatou. To by mě opravdu dost děsilo,“ říká Twiggy, která má to štěstí, že i ve stáří vypadá pořád dobře. Pravdou ale je, že si stáří přece jen trochu připouští, alespoň tehdy, když je v kontaktu se svými vnoučaty. „Vnoučata mi nesmí říkat babi. Raději mám oslovení Mimi,“ prozradila Twiggy s úsměvem.

Mohlo by se vám líbit

V těchto znameních se rodí modelky: Éterickou krásou oplývají nejenom Raci

Ve kterých znameních zvěrokruhu se rodí modelky? Éterickou krásou oplývají nejenom Raci. Další tři znamení zvěrokruhu mohou prorazit ve světě modelingu díky svému talentu, výjimečné kráse i tvrdé dřině. Zjistěte, zda mezi ně patříte i vy.
svetzeny.cz
Ikona 60. let modelka Twiggy v průběhu let:
Zdroj článku